Προς το περιεχόμενο

Τι RAM να διαλέξω?


JNik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αυτό έγραψα αλλα είδα ότι μου έδειχνες λάθος tab από το everest οποτε φαντάζομαι ότι αν τις τρέχεις έτσι όπως λες είναι ok αλλα πάνω και πιο ψιλά με ίδιο ρεύμα για το πάντρεμα που θες να κανεις αν και το έχω και εγώ στο μυαλό μου δεν στο προτείνω γιατί δεν είναι ίδιες μνήμες έινια binned διαφορετικά αλλα 90% δεν θα έχουν πρόβλημα και οι 4 μαζί ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

JNik ξεκολλά λίγο το αυτοκόλλητο όχι τελείως μέχρι να εμφανιστεί το ένα chip μονο μην το σκίσεις όμως και πες μας τι γραφή D9... μαλών είναι μάπα οι μνήμες :-( αν έχουν όντως D9HNQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάπα σε θέμα oc ίσως ανεβούν δεν είχα δοκίμασε τέτοια chip ποτε αλλα 900Mhz θα τα έχουν σίγουρα :-) σε πείρα και στο λαιμό μου :-( και μόλις είδα ότι μου είπες ότι έχει άλλο part no το πόσταρα και όπου είδα ότι τις μελετάγανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx for the help pal! Appreciated! Σιγά και 'συ που να ήξερες ότι αλλάξανε παραγωγή! τα 3 τελευταία γράμματα είναι διαφορετικά που δεν φαίνονται και στις περιγραφές του πλαισίου. Άρα να φανταστώ πως για ότι νεότερο από άλλα site θα ειδοποιήσεις;

Λες να μπω στη διαδικασία να τις αλλάξω; (δεν ξέρω και αν έχω το δικαίωμα κιόλας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα που δεν διάβασα το thread νωρίτερα γιατί θα σου πρότεινα αυτές που ειναι 100% D9GMH.

Δεν χάνεις τίποτα πάντως αν προσπαθήσεις να της γυρίσεις πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

progx δεν είναι το 100% D9GMH οι μνήμες μέχρι προχθές είχαν 100% D9GKX και κάνανε πολύ λίγα λεφτά έχω ακριβώς το ίδιο κιτακί εδώ με D9GKX στο pc τις αδερφής μου x2 φορες κιόλας

 

JNik τώρα είναι ανάλογος τι θέλεις οι μνήμες θα λειτουργήει μια χαρά ούτε πρόβλημα θα έχουν ούτε τίποτα και θα έχεις και πολλές πιθανότητες να πιάνουν 1000Mhz απλά δεν θα ανεβούν τόσο πολύ όσο θα ανέβαιναν με τα GKX δικαίωμα να τις αλλάξεις μέσα σε 10 μέρες έχεις rita αλλα επειδή το e-shop είναι ότι είναι δεν ξέρω κατά ποσο σε καλο επίπεδο είναι η υπομονή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

progx δεν είναι το 100% D9GMH οι μνήμες μέχρι προχθές είχαν 100% D9GKX και κάνανε πολύ λίγα λεφτά έχω ακριβώς το ίδιο κιτακί εδώ με D9GKX στο pc τις αδερφής μου x2 φορες κιόλας

 

JNik τώρα είναι ανάλογος τι θέλεις οι μνήμες θα λειτουργήει μια χαρά ούτε πρόβλημα θα έχουν ούτε τίποτα και θα έχεις και πολλές πιθανότητες να πιάνουν 1000Mhz απλά δεν θα ανεβούν τόσο πολύ όσο θα ανέβαιναν με τα GKX δικαίωμα να τις αλλάξεις μέσα σε 10 μέρες έχεις rita αλλα επειδή το e-shop είναι ότι είναι δεν ξέρω κατά ποσο σε καλο επίπεδο είναι η υπομονή σου

 

Παράξενο γιατί τυχαίνει να έχω βάλει σε φίλο 2 ζευγάρια από τις συγκεκριμένες και όλες ήταν GMH.

Εξάλλου μιας και η συγκεκριμένη εταιρία είναι γερμανική ορίστε και το επίσημο link .

Σε κάθε περίπτωση πάντως δεν με χαλάει ότι και να φοράνε από τα δυο.

Ειδικότερα για την τιμή που προσφέρονται απλά σκοτώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

progx ακριβώς το ίδιο σου είπα και εγώ έχω 2 ζευγάρια και είναι με GKX όχι GMH ακόμα καλύτερα δηλαδή και βγαίναν συνεχεια με GKX αλλα είναι σειρές που δεν είναι με σαντάρ chip αλλα αφού βγαίναν συνεχεια με GKX και όσοι τις παίρναν το επιβεβαίωναν

 

JNik κανε ένα τηλ για σίγουρα και ρωτα τους πες του ότι πήρες λάθος τύπο μνήμης και καλά αλλα πρόσεχε το άλλο kit στο e-shop είναι 2x512MB και στα 667 αλλά 1000 τα έχουν άνετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά καθόμουν και σκεφτόμουν, αφού overclock δεν κάνω (και ακόμα και αν αποφάσιζα ο AMD δεν ανεβαίνει πολύ-νομίζω), αν οι μνήμες είναι σταθερές σε απόδοση και βγάζουν καλά timings στα 800 να μην τις αλλάξω. Τι λές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείτε ότι αν δεν κυνηγάς oc τότε απλά κρατάς αυτές και δεν ταλαιπώρησε άλλο απλά κανε μια κίνηση και μπες βίος και δώσε 2Volt στις μνήμες και cl4 4-4-10 τουλάχιστον να είναι όσο πιο γρήγορες μπορούν από εκεί ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...