Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με word


kid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας,

Θέλω να εκτυπώσω ένα κείμενο στο word και απο πίσω να έχει backgound όλη η σελίδα μια φωτογραφία. Το πρόβλημα είναι ότι ο μόνος τρόπος για να βάλω backgound εικόνα και να μπορώ να γράφω από πάνω είναι σαν υδατογράφημα. Το πρώτο ερώτημα είναι : Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Και δεύτερο και σημαντικότερο: Πως γίνεται η σελίδα που θα δημιουργήσω να μην έχει περιθώρια γύρω γύρω έτσι ώστε όταν εκτυπώσω να φάινεται σε όλη την Α4 μόνο η εικόνα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

ΥΓ Αν δεν είναι η σωστή κατηγορία συγνώμη αλλά δεν ήξερα που μπορώ να ρωτήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επιλέξεις την εικόνα που εισήγαγες στο έγγραφο και από την εργαλειοθήκη Picture θα επιλέξεις να εμφανίζεται πίσω από το κείμενο (Behind Τext). Τώρα μπορείς να γράφεις εμπρός της το κείμενο και πιάνοντάς την από τα άκρα να τη μεγαλώσεις τόσο ώστε να καλύπτει όλη τη σελίδα. Αν θα εκτυπωθεί και έτσι, εξαρτάται και από τον εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ

Το δοκιμασα αλλά τίποτα..όσον αφορά τα λευκά περιθώρια.

Τι εννοείς εξαρτάται και από τον εκτυπωτή;

έχω ένa hp psc2410...πως μπορώ να δω αν μπορεί να το κάνει ; Υπάρχει κάποιος που μπορεί να το κάνει σίγουρα;

Πάντως το πρόβλημα πρέπει να ξεκινάει από τον word καθώς απο τον προεπισκόπιση κιόλας δείχνει να έχει κενά γύρω γύρω..τη στιγμή που χωρίς προεπισκόπιση φαίνεται οκ..

ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι inkjet εκτυπωτές δεν μπορούν να τυπώσουν σε ολόκληρη την επιφάνεια της σελίδας. Aφήνουν περιθώρια γύρω γύρω. Υπάρχουν και κάποια μοντέλα που δεν αφήνουν περιθώρια, αλλά είναι λίγα και μάλλον ακριβά. Η Canon αν θυμάμαι καλά έχει τέτοιν εκτυπωτή, αλλά δεν ξέρω μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yparxoun dio "xarakes" dipla apo to keimeno sou: enas apo pano kai enas apo ta aristera. Gia na eksafanistoun ta leuka perithoria tha prepei me ton kersora na "travikseis" tis akres apo autous tous dio "xarakes" kai na tis pas oso pio akri paei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...