Προς το περιεχόμενο

ISDN και 24Mbit γίνεται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK παίδες, thanks!

 

Ευτυχώς έχω κρατήσει το Νetmod!

 

To τελευταίο ερώτημα είναι αν κάποιος θυμάται τη συνδεσμολογία στην πρίζα για ISDN.

Όταν είχα βάλει PSTN πάλευα 2 μέρες για να το βρω (στο net είχε μόνο για άλλες χώρες).

Θυμάται κανείς την ISDN συνδεσμολογία των 6 καλωδίων που είναι στην πρίζα?

Θα είμαι υπόχρεος!

 

ite isdn ite pstn dio kalodia mpenoun sto klip giati 2 kalodia sou rxontai apo ton ote.ta alla 4 kalodia pou les malon einai oi epistrofes pou pane se alla domatia gia na exeis til ekei.ine diladi rj11 klips pou apo tin mia mpenoun sto netmod sto ab1 kai ab2 kai apo tin alli pane sta alla prizakia se alla domatia.se oles tis periptoseis pezeis me ta 2 kentrika otan bazeis klip.ola apo ekei travane.exeresi einai an pareis apo tis 2 s0 pou ine gia isdn alla den leo tipota gia auto n amin se mperdepso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s0?

Προβλέπω πως αν βάλω ISDN θα φάω άλλες 2 μέρες πειραματιζόμενος...

 

Αυτό που θυμάμαι είναι ότι και στο ISDN και στο PSTN χρησιμοποιούσα 4 από τα 6 καλώδια, ενωμένα σε ζευγάρια.

 

Αν κάποιος έχει link που να δείχνει συνδεσμολογία, πραγματικά θα βοηθήσει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den kserw poios to ipe alla mporeis na baleis ethnika 24 mazi me shared LLU.For sure. Egw to ekana idi kai polloi alloi.

Μιλαμε για shared LLU forthnet ... μαζι με εθνικα24 forthnet. Μονο γι'αυτο το συνδυασμο υπηρχε προβλημα.

Αν τα πραγματα ειναι οπως τα λες , τοτε εδωσαν λαθος πληροφορηση στον φιλο μου (3 φορες καλεσε για επιβεβαιωση) ... οποτε λαθος σας τα εγραψα και εγω.

Εγω τα εχω απο τον Αυγουστο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s0?

Προβλέπω πως αν βάλω ISDN θα φάω άλλες 2 μέρες πειραματιζόμενος...

 

Αυτό που θυμάμαι είναι ότι και στο ISDN και στο PSTN χρησιμοποιούσα 4 από τα 6 καλώδια, ενωμένα σε ζευγάρια.

 

Αν κάποιος έχει link που να δείχνει συνδεσμολογία, πραγματικά θα βοηθήσει πολύ.

 

sxediagrama den tha breis.ego se boithisa me auton ton tropo.ta 2 kalodia apo ton ote tha pane sto mesa meros tou netmod i sto apokato.2 theleis dioti 2 erxontai apo ton ote.meta apo tin exodo b1 kai b0 pou ine analogikes mporoun na figoun tilefona gia ta diafora prizakia ama i kalodiosi sou exei spare zeugaria.kai pali i kathe thira thelei 2 kalodia mono.esi auto pou ides me ta 4 kalodia stin praxi ine dio gia to netmod kai 2 i epistrofi apo to b1 i b0 gia ta alla prizakia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ειχα isdn και adsl και τωρα που πηγα στην netone εχω και αλλη μια γραμμη και εχω κανει εκτροπη την μια γραμμη στην αλλη μονο οταν ειναι κατηλημμενη καποια και ετσι εχω ουσιαστικα δυο γραμμες ταυτοχρονα οπως επι isdn εποχης.Και για να χτυπανε δυο συσκευες στην παλια κυρια γραμμη ταυτοχρονα μολις πηρα ενα ακομα ασυρματο να το βαλω με διαχωριστη πανω στην κυρια γραμμη.

 

Νομιζω ειναι καλη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι voip γραμμες ειναι σαν να εχεις isdn και με 2 αριθμους και κοστιζουν κατα πολυ λιγοτερο απο τον οτε,και σηκωνουν πολλες συσκευες τηλεφωνων pstn δεν καταργεις τις παλιες σου συσκευες.Μονο τις isdn συσκευες δεν μπορεις να λειτουργης στις voip γραμμες,εκτος εαν εχεις φορητες συνεργαζομενες μεταξυ τους[PSTN με ISDN] με το πληκτρο ΙΝΤ τις ιδιας εταιριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ειχα isdn και adsl και τωρα που πηγα στην netone εχω και αλλη μια γραμμη και εχω κανει εκτροπη την μια γραμμη στην αλλη μονο οταν ειναι κατηλημμενη καποια και ετσι εχω ουσιαστικα δυο γραμμες ταυτοχρονα οπως επι isdn εποχης.Και για να χτυπανε δυο συσκευες στην παλια κυρια γραμμη ταυτοχρονα μολις πηρα ενα ακομα ασυρματο να το βαλω με διαχωριστη πανω στην κυρια γραμμη.

 

Νομιζω ειναι καλη λυση.

 

Τί πάγια πληρώνεις με αυτόν τον τρόπο?

Έχεις έναν τηλεφωνικό αριθμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί πάγια πληρώνεις με αυτόν τον τρόπο?

Έχεις έναν τηλεφωνικό αριθμό?

 

 

Παγια κλπ στον ΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!

 

Εχω και το παλιο μου νουμερο 210χχχχχ και ενα νεο 211χχχχχ

 

Ολα αυτα με δωρεαν αστικες , υπεραστικες κλισεις και καποιες διεθνεις και internet μεχρι 16 Μεγαμπιτ κοστος 39 ευρω τον μηνα με το ΦΠΑ στην netone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a..mporeis na baleis anamoni klisis.b.tin proothisi tin xreonesai esi ektos an ine se dorean astikes iperastikes opote ok.

 

 

Στην netone ειναι δωρεαν οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παγια κλπ στον ΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!

 

Εχω και το παλιο μου νουμερο 210χχχχχ και ενα νεο 211χχχχχ

 

Ολα αυτα με δωρεαν αστικες , υπεραστικες κλισεις και καποιες διεθνεις και internet μεχρι 16 Μεγαμπιτ κοστος 39 ευρω τον μηνα με το ΦΠΑ στην netone.

 

Όπως το περιγράφεις είναι πολύ ελκυστικό!

Δηλαδή στην καθημέρα πράξη από ότι κατάλαβα, δεν υπάρχει διαφορά από ISDN στην υπηρεσία που λαμβάνεις!

Πως είναι η ποιότητα ήχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το περιγράφεις είναι πολύ ελκυστικό!

Δηλαδή στην καθημέρα πράξη από ότι κατάλαβα, δεν υπάρχει διαφορά από ISDN στην υπηρεσία που λαμβάνεις!

Πως είναι η ποιότητα ήχου?

 

 

Ακριβως...Δεν εχει διαφορα με isdn στην ουσια.

 

Μια χαρα πιοτητα ηχου εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...