Προς το περιεχόμενο

DVD Ανάκτησης?


Salvation

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

Μαζί με τον υπολογιστή που αγόρασα μου δώσαν και ένα DVD που λέει DVD ROM Ανάκτησης Windows Vista Home Premium. Αυτό είναι κανονικό cd των Windows, δηλαδή μπορώ με αυτό να κάνω format?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν καταρχάς μία παράκληση, τέτοια topic να ανοίγουν στην κατηγορία φορητοί υπολογιστές, επί του θέματος, με το συγκεκριμένο DVD εγκαθίστανται με λίγα κλικ τα Vista που ανέφερες με κάποιες ετοιμες ρυθμίσεις και τα προγράμματα που είχε ο υπολογιστής σου από το εργοστάσιο, η διαφορετικά όταν πήρες τον υπολογιστή έκανες μια διαδικασία, ε! εάν θέλεις να κάνεις format θα βάλεις το DVD θα κάνεις την ίδια πάνω-κάτω διαδικασία και θα έχεις τον υπολογιστή όπως ήταν.

 

Καμιά άλλη απορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κάτι τελευταίο. Φορμάτ θα κάνω ορίζοντας το pc να κάνει boot από το cd? Ρωτάω γιατί έβαλα το dvd και είδα ότι μου έδινε και από εκεί την επιλογή Εγκατάσταση των Windows. Τι απ' τα δύο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλημέρα. Έχω dual boot Ubuntu - Svista Home Premium στο laptop. Εάν κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις με το DVD ανάκτησης, θα το λάβει ως format και θα διαγραφούν τα Ubuntu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον στη HP που το έχω δοκιμάσει είχαν διαγραφεί και τα Ubuntu. Δε ξέρω τι μάρκα έχεις εσύ αλλά κατά πάσα πιθανότητα αυτό θα γίνει πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...