Προς το περιεχόμενο

Καλύτερος κωμικός ηθοποιός


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Aπο Ελληνες: Μουστακας, Βεγγος, (Αυλωνιτης Σταυριδης ως διδυμο), Βασιλειαδου, Ηλιοπουλος (Βασικα μου αρεσουν ολοι οι παλιοι).

Απο Ξενους: Δεν μπορω να ξεχωρισω καποιον ως καθαρα κωμικο ηθοποιο ενω αυτοι που κανουν μονο κωμωδιες δεν ειναι και τοσο καλοι π.χ. Σαντλερ. αν πρεπει να διαλεξω θα επελεγα τον W.Allen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερος δεν ξέρω αλλά για μένα αγαπημένος είναι ο Τσιβιλίκας. Μπορεί μια παράσταση που δεν αξίζει μία να κάνει τέτοιες χειρονομίες και να πετάξει τέτοιες ατάκες που να σε κάνει να ξεραθείς από τα γέλια.

Επίσης μου άρεσαν και οι ηθοποιοί του 50 50. Φιλλιπίδης, Χαικάλης, Μπουλάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΝ ΖΩΗ: Γιάννης Μπέζος

ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ: Θανάσης Βέγγος

ΞΕΝΟΣ ΕΝ ΖΩΗ: Jim Carrey

ΞΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ: Peter Sellers

 

Ηρέμησε λίγο, ζει ο άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim Carrey, οχι μονο κωμικος αλλα σχεδον αγαπημενος μου overall...

Απο εκει και περα, αρκετοι σε παρομοιο επιπεδο. Ben Stiller, Adam Sandler, Owen Wilson και αρκετοι ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι συμμετέχουν στο MadTV

Michael McDonald, Will Sasso, Nicole Parker, Bobby Lee και πολλοί άλλοι. Ψάξτε στο youtube για videos...θα πάθετε πλάκα. Επίσης, αν και δεν θεωρούσε τον ευατό του κωμικό, o Peter Sellers, o Seth Green, o Will Ferrell και φυσικά ο Steve Oedekerk, που με το Kung Pow έδειξε ότι είναι πολύ μπροστά...

 

Ο Βέγγος με το πρώτο Θου-Βου, ήταν πολύ μπροστά από την εποχή του, ακόμα και εκτός συνόρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...