Προς το περιεχόμενο

Καλύτερος κωμικός ηθοποιός


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλος κωμικος ηθοποιος ο μπεζος;

 

Το "καλός" είναι σχετικό, αλλά δε σου άρεσε, έστω και λίγο, στο Εκείνες κι εγώ ?

 

Οι αγαπημένοι μου, κυρίως σαν voice actors αλλά και σαν "full actors", είναι οι Matt Stone & Trey Parker. Ειδικά οι acting φωνητικές ικανότητες του 2ου δεν υπάρχουν, λιώνω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "καλός" είναι σχετικό, αλλά δε σου άρεσε, έστω και λίγο, στο Εκείνες κι εγώ ?

 

Οι αγαπημένοι μου, κυρίως σαν voice actors αλλά και σαν "full actors", είναι οι Matt Stone & Trey Parker. Ειδικά οι acting φωνητικές ικανότητες του 2ου δεν υπάρχουν, λιώνω

 

Για τον Μπεζο οχι, ο χειροτερος του ρολος μου φανηκε. Εκει που μου αρεσε περισσοτερο ειναι στο "ευτυχισμενοι μαζι". Σαν ελληνας κωμικος παντως τοσο ο Καφετζοπουλος στο ρολο του "ακαλυπτου" οσο και ο Φιλιππιδης στο 50-50 νομιζω δινουν ρεστα.

 

Με τους ξενους κωμικους εχω ενα περιεργο. Chris Tuker, Petter Sellers, Jim Carey, Philip Seymour Hoffman, Ryan Reynolds, Brendan Fraser. Ολοι αυτοι μου προκαλουν γελιο και μονο που βλεπω τις μουτσουνες τους. Εννοειται οτι εχω και αλλους φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μπέζος δουλεύει τους ρόλους του πριν τους παρουσιάσει και αυτό είναι που τον κάνει καλό ηθόποιο. Ο Γιάννης απο τους απαράδεκτους (πέρα απο το ότι είναι μια πολύ πετυχημένη αδερφή), καμία σχέση δεν έχει ούτε με τον Κάκαλο απο της Ελλάδος τα παιδιά, ούτε με τον Δόγκανο απο το Εκείνες κι εγώ. Είναι λες και είναι τρεις ξεχωριστοί άνθρωποι. Βρες μου έναν έλληνα ηθοποιό που το κάνει αυτό. Ακόμα και ο Φιλλιπίδης που αναφέρθηκε, εμένα στους ρόλους του ο ίδιος μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Eίχα αναφέρει σε άλλο Post τους νέους κωμικούς του σήμερα. Από τους κλασσικούς, οι προτιμήσεις μου πανε σε :

 

1) Ολιβερ Χάρντυ

 

oliver-hardy-1-sized.jpg

 

Εαν ο Σταν Λώρελ είναι ο πιο αστείος κωμικός ever, o Oλιβερ Χάρντυ είναι ο μεγαλύτερος κωμικός ever και γενικά το δίδυμο Χονδρού - Λιγνού είναι οτι σπουδαιότερο πάτησε, πατάει και θα πατήσει ever επάνω σε αυτόν τον πλανήτη σε ότι αφορά comedy teams. GOD BLESS YOU OLI !

 

2) Χάρπο Μαρξ

 

Harpo+gookie.jpg

 

ΚΩΜΙΚΗ ΙΔΙΟΦΥΙΑ !!!!!

 

3) Kάρλυ Χάουαρντ

 

500full-curly-howard.jpg

 

Ο Superstooge, ο οποίος δυστυχώς έφυγε μόλις στα 48 του χρόνια. NYK ! NYK ! NYK ! NYK ! GOD BLESS YOU CURLY !

 

Γενικά θεωρώ οτι Ολιβερ Χάρντυ, Σταν Λώρελ, Χαρπο Μαρξ και Κάρλυ Χάουαρντ, ως τους πιο αστείους κωμικούς ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μπέζος δουλεύει τους ρόλους του πριν τους παρουσιάσει και αυτό είναι που τον κάνει καλό ηθόποιο. Ο Γιάννης απο τους απαράδεκτους (πέρα απο το ότι είναι μια πολύ πετυχημένη αδερφή), καμία σχέση δεν έχει ούτε με τον Κάκαλο απο της Ελλάδος τα παιδιά, ούτε με τον Δόγκανο απο το Εκείνες κι εγώ. Είναι λες και είναι τρεις ξεχωριστοί άνθρωποι. Βρες μου έναν έλληνα ηθοποιό που το κάνει αυτό. Ακόμα και ο Φιλλιπίδης που αναφέρθηκε, εμένα στους ρόλους του ο ίδιος μου φαίνεται.

 

Και ο Μπεζος έχει καποια στανταρ στοιχεια αλλά πραγματικα ολοι του οι ρολοι ειναι καλοδουλεμενοι. Ωραιος κωμικος ηθοποιος ειναι κ ο Χαικαλης (απο τους εν ζωη ενεργους Ελληνες ηθοποιους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...