Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως σκυλί όλα τα χρόνια (έξι στον αριθμό) που το είχα και μέχρι το τέλος που το είχα.Κιχ δεν έκανε το άτιμο!!!

Πέρα απο το βζζζ :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Την ακουσε, εβαζες κρουασάν πανω και ηταν μετα το 5λεπτά super.

 

Ενταξει ειναι και 8ετιας ενα HX1000 της Corsair τα σημερινα 1000αρια νομιζω ειναι ποιο ανετα. Θα το δω με το 1000p2 γιατι παρεδωσε πνευμα εδω και 20 μερες και περιμενω αντικατάσταση.

 

μια χαρα ειναι το evga 1000p2 εχει και εγγυηση  10 χρονια !! ,  ειχα για 9 χρονια το enermax 1000 galaxy  αυτο εδω σκυλι το ατιμο και το εβαλα στην γυναικα    https://www.guru3d.com/articles-pages/enermax-galaxy-1000-watt-dxx-psu,1.html  

 

και πηρα το μωρο μου το αλλο evga 1600 p2 !!! τι να λεμε μακρια απο corsair μαπα τελικα τα τελευταια χρονια ολο προβληματα .

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μια χαρα ειναι το evga 1000p2 εχει και εγγυηση  10 χρονια !! ,  ειχα για 9 χρονια το enermax 1000 galaxy  αυτο εδω σκυλι το ατιμο και το εβαλα στην γυναικα    https://www.guru3d.com/articles-pages/enermax-galaxy-1000-watt-dxx-psu,1.html

 

και πηρα το μωρο μου το αλλο evga 1600 p2 !!! τι να λεμε μακρια απο corsair μαπα τελικα τα τελευταια χρονια ολο προβληματα .

 

 

 

Το μονο τροφοδοτικο που ειναι καλο στα specs (δεν ξερω αν τα περνουν χοντρα αυτοι που κανουν review) ειναι το 1200ΑΧi, δεν το εχω δει live τι κανει, αλλα κατι rock stable 12βολτ και riple ουτε 20 μιλιβολτ που λενε τα review ειναι Super, αλλα πολλα και τα 350+ 

 

Μαλλον διατυπωσα λαθος πριν μερικα ποστ το 1000 P2 παρεδωσε πνευμα οχι το HX 1000 της Corsair,(που δεν ειναι 1000αρι αλλα 950-960)

 

Απλα περιμενω την αλαγη, αν και ειμαι στην φαση να παρω το 1200P2 μιας και εχει μικρη διαφορα να συμπληρωσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυναμίτης θα είσαι με το evga 1000p2...τροφοδοτικάρα!

 

Πολλά σκασίματα από corsair τελευταία  :devil:  (πλάκα κάνω)

 

Και εγώ το  Corsair AX850 που είχα την άκουσε πρίν λίγο καιρό (εξού και η αναβάθμιση στο superflower) για καλή μου τύχη βέβαια χωρίς να προλάβει να παραδώσει πνεύμα.Απλά όταν έβαζα κάποιο game άκουγα ένα ήχο σαν coil whine από το τροφοδοτικό πάντα.Το βγάζω κάνω paperclip και ούτε που έπερνε μπροστά.Βέβαια στο pc έδινε κανονικά ρεύμα και έπερνε μπρός αλλά με το που έβαζα game έβγαζε τον θόρυβο που προανέφερα.Πάντως σκυλί όλα τα χρόνια (έξι στον αριθμό) που το είχα και μέχρι το τέλος που το είχα.Κιχ δεν έκανε το άτιμο!!!

 

πριν απο κατι μηνες πηρα και εγω το super flower 1300. παρα πολυ καλο!! εισαι ευχαριστημενος?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο κατι μηνες πηρα και εγω το super flower 1300. παρα πολυ καλο!! εισαι ευχαριστημενος?

 

Που εισαι χαμενος εσυ βρε Αλεξ? Οσο για τα Super Flower τι να λεμε ειναι διαμαντια  :-)  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.1 ghz 1.296v, 2400 mhz ram 2x4gb, 1200 mhz igpu, 2200 mhz nb 1.308v (1.325v είναι το μέγιστο ασφαλές nb volt, καλά είναι με το 1.308v) και σε prime95 + furmark δεν κάνει throttling σε cpu + igpu για όσο και να το αφήσω. Με τόσες δοκιμές που έχω κάνει ένα 10λεπτο furmark με τον ίδιο χρόνο prime blend φτάνουν για να βεβαιωθώ για την σταθερότητα της igpu μιας και έχω τρέξει ήδη 1 ώρα και 10 λεπτά prime blend για cpu, έχω κάνει άπειρες δοκιμές και αυτή η τακτική δουλεύει άψογα, εφόσον ήδη έχω σταθερό oc στον cpu :

post-297338-0-77491500-1460390321_thumb.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο κατι μηνες πηρα και εγω το super flower 1300. παρα πολυ καλο!! εισαι ευχαριστημενος?

 

Απλά δεν νοιώθει το συγκεκριμένο psu στο δικό μου setup....Μόνο τα καλύτερα έως τώρα έχω να πώ.

Από απόδοση όλα τέλεια όπως και από τα χαμηλά επίπεδα θορύβου η λουλουδάρα σκίζει!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιτέλους σε igpu έχω ίδια απόδοση με a10 7800 stock με 2133 μνήμες, στο review ο a10 7800 βγάζει 44.74, εμένα έβγαλε πριν 44.58 και άλλη δόση μου είχε βγάλει με τα ίδια ρολόγια 44.85, φαίνεται κιόλας στην φώτο που ανέβασα στα υπόλοιπα σκορ. Άρα λοιπόν θερίζει ο apu ως έχει με 2400 ram και 1200 mhz igpu  :D.

 

http://www.legitreviews.com/amd-kaveri-a8-7600-a10-7800-apu-review_147879/9

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cb r11.5 open cl με 1200 mhz igpu και επίσης τερμάτισα τα framebuffer options, έδωσα 2gb στην igpu δοκιμαστικά. Μέχρι στιγμής στο gta v 1440x900 όλα normal με 16x anisotropic και με advanced graphics settings όλα off παίζει 45 fps avg, 50 max 30 min και με afterburner είδα το vram usage στα 1600 mb :o, ειλικρινά δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Πράγματι το gameplay βελτιώθηκε πάρα πολύ, τυχόν fps drops στα 25 έφυγαν, το gameplay είναι πιο ομαλό και πράγματι τώρα βλέπω πως τελικά η vram είναι πολύτιμη ;).

post-297338-0-23267000-1460464658_thumb.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που εισαι χαμενος εσυ βρε Αλεξ? Οσο για τα Super Flower τι να λεμε ειναι διαμαντια  :-)  :-)

 

ειχαμε κατι τρεχαματα αλλα εστρωσε το πραγμα ευτυχως.... το pc ηταν σε 2η μοιρα... αντε να το μαρσαρω λιγο το εργαλειο γιατι καθεται τοσο καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχαμε κατι τρεχαματα αλλα εστρωσε το πραγμα ευτυχως.... το pc ηταν σε 2η μοιρα... αντε να το μαρσαρω λιγο το εργαλειο γιατι καθεται τοσο καιρο.

 

Έλα να ξε-αραχνιάσει το πιστόλι!!! B)

 

 

Υγεία να υπάρχει φίλος και όλα τα άλλα γίνονται...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...