Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Η Strix πάντως στοκ πιάνει 65 βαθμούς όταν πχ η msi X trio πιάνει 73 βαθμούς 

Επισης στο hardware unboxed την palit την έχουν 66 βαθμούς σε στοκ. 

Και εμένα στοκ 77 βαθμούς βαράει με 410w power draw. Απλά τα fans είναι χαμηλά στο auto. Η gamerock oc έχει καλύτερη ψύξη από την Strix με equalize τα db. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

15 λεπτά πριν, Herald είπε

Και εμένα στοκ 77 βαθμούς βαράει με 410w power draw. Απλά τα fans είναι χαμηλά στο auto. Η gamerock oc έχει καλύτερη ψύξη από την Strix με equalize τα db. 

Μα πόσο καλύτερη να έχει; 1-2 βαθμούς; τα νούμερα που έγραψα μιλάνε για ΣΤΟΚ καταστάσεις. Όχι για 500watt bios με oc 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Μα πόσο καλύτερη να έχει; 1-2 βαθμούς; τα νούμερα που έγραψα μιλάνε για ΣΤΟΚ καταστάσεις. Όχι για 500watt bios με oc 

Φιλικα παντα, τι σκαλωμα εφαγες με τις θερμοκρασιες του Herald πια χαχα ;) πρεπει να χει κανει καποια μαλαγανιά δλδ;

αφου δεν ειναι συγκρισιμα τα temps με των reviewers γιατι αφενος το απολυτο νουμερο θερμοκρασιας 60 ή 65 δε σημαινει τιποτα, καθως ειναι προτιμοτερο να συγκρινουμε ΔΤ απο ambient αλλα ακομη και ετσι, μπορει ο ενας να χει αλλαξει παστα ή να χει custom τα fans οπως προειπώθηκε..

+οτι το superposition δε διαρκει και πολυ ωστε να φτασει στο max temp η καρτα του με τα 500W (εφοσον βεβαια καταναλωνει τοσο που χλωμο το κοβω στο supo)

Επεξ/σία από nvidiafan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Μα πόσο καλύτερη να έχει; 1-2 βαθμούς; τα νούμερα που έγραψα μιλάνε για ΣΤΟΚ καταστάσεις. Όχι για 500watt bios με oc 

Mα σου εξηγώ πώς με stock curve βαράει πάνω από 75 (με το 410w bios χωρίς plmit +). Οπότε τα reviews δεν είναι άμεσα συγκρίσημα όταν στα bench τρέχουμε με custom fan curve. 
 

Όχι τίποτα δηλαδή, και να θέλω να σου πώ ψέμματα δεν γίνεται, δεν υπάρχουν blocks για την gamerock oc :P Οπότε έμεινε η λύση μπαλκόνι και ψυγείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nvidiafan είπε

+οτι το superposition δε διαρκει και πολυ ωστε να φτασει στο max temp η καρτα του με τα 500W (εφοσον βεβαια καταναλωνει τοσο που χλωμο το κοβω στο supo)

βασικά άνετα σηκώνουν τόσα watt και σηκώνουν και αρκετά temps σε αέρα....ωστόσο ο herald έχει πολύ δυνατά σκόρ και πολύ-πολύ καλά temps και μπράβο του για αέρα......έχει δυνατή ψύξη η Φανή..... ωστόσο τσέκαρε εδώ watt με custom made BabisTs bios και με όχι το μαμα evga.........130watt το υπόλοιπο σύστημα......570watt η gpu.......B)

 

 

1.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Herald είπε

Mα σου εξηγώ πώς με stock curve βαράει πάνω από 75 (με το 410w bios χωρίς plmit +). Οπότε τα reviews δεν είναι άμεσα συγκρίσημα όταν στα bench τρέχουμε με custom fan curve. 
 

Όχι τίποτα δηλαδή, και να θέλω να σου πώ ψέμματα δεν γίνεται, δεν υπάρχουν blocks για την gamerock oc :P Οπότε έμεινε η λύση μπαλκόνι και ψυγείο. 

Σου ξανά λέω. Ακόμα και με τέρμα τα fans δεν υπάρχει κάρτα που να έχει τέτοιες θερμοκρασίες με 500watt+ bios 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, BabisTs είπε

βασικά άνετα σηκώνουν τόσα watt και σηκώνουν και αρκετά temps σε αέρα....ωστόσο ο herald έχει πολύ δυνατά σκόρ και πολύ-πολύ καλά temps και μπράβο του για αέρα......έχει δυνατή ψύξη η Φανή..... ωστόσο τσέκαρε εδώ watt με custom made BabisTs bios και με όχι το μαμα evga.........130watt το υπόλοιπο σύστημα......570watt η gpu.......B)

 

 

1.jpg

Δεν αντιλεγω, ειναι κτηνη καταναλωσεων οι 3090 ειδικα οταν θες να κρατησεις clocks (px με curve). Αλλα οι θερμοκρασιες ειναι σχετικες;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Σου ξανά λέω. Ακόμα και με τέρμα τα fans δεν υπάρχει κάρτα που να έχει τέτοιες θερμοκρασίες με 500watt+ bios 

Ε ντάξει, άρα κατάψυξη αναγκαστικά. Το μπαλκόνι σήμερα δεν νομίζω να έκανε δουλειά, 17 βαθμούς είχα εδώ. 

YΓ1. Που να σου πώ και τα καλύτερα. Μόνο τα 2 fans δουλεύουν με το kingpin bios, το μεσαίο τρέχει αναγκαστικά στα 1000rpm, γιαυτό και πέρνω 5 βαθμούς. Αλλιώς πάλι στους ~60 θα ήτανε :P 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Ε ντάξει, άρα κατάψυξη αναγκαστικά. Το μπαλκόνι σήμερα δεν νομίζω να έκανε δουλειά, 17 βαθμούς είχα εδώ. 

YΓ1. Που να σου πώ και τα καλύτερα. Μόνο τα 2 fans δουλεύουν με το kingpin bios, το μεσαίο τρέχει αναγκαστικά στα 1000rpm, γιαυτό και πέρνω 5 βαθμούς. Αλλιώς πάλι στους ~60 θα ήτανε :P 

Ανέβασε ένα βίντεο με το κινητό αν μπορείς στο superposition 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Τα RTSS στατιστικά λιγο πριν τελειώσει το superposition 

Με screenshot δεν ψήνεις? :P 

Από hwinfo εννοείς φαντάζομαι? Αν θες να δείς τα watt, καρφωμένα είναι από 510 έως 524, αύριο θα σου βγάλω.

ΥΓ1. Δεν μαρέσει και πολύ αυτό το "δεν σε πιστεύω" όταν έχω ανεβάσει SS αλλά επειδή σε σέβομαι θα το κάνω. 

YΓ2. Το ανέβασα και ocnet το run btw

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Με screenshot δεν ψήνεις? :P 

Από hwinfo εννοείς φαντάζομαι? Αν θες να δείς τα watt, καρφωμένα είναι από 510 έως 524, αύριο θα σου βγάλω.

ΥΓ1. Δεν μαρέσει και πολύ αυτό το "δεν σε πιστεύω" όταν έχω ανεβάσει SS αλλά επειδή σε σέβομαι θα το κάνω. 

Δεν είναι "δεν πιστευω". Είναι απορία. Και περισοτερο θέλω να δω τα ρολόγια σε συνδιασμό με τις θερμοκρασίες. 

 

ΥΓ1: Δεν είναι υποχρεωτικό να το κάνεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mjmtvman είπε

Oι μνήμες δεν πάνε παραπάνω? 

 

Timespy 56 βαθμοί

 

https://www.3dmark.com/spy/15858243

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...