Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πήρα χωρίς δεύτερη σκέψη ;) Οποτε θελήσεις ρίξε ενα firestrike extreme με το maximum oc σου,χωρίς πειραγματα /tweaks κτλπα.

Σε SLi ή με μια καρτα?? Αν χρησιμοποιησω tweaks θα το αναφερω :D

Θα κατσω σημερα να ασχοληθω με το 3DMark, μιας και ειμαστε νομιμοι πλεον ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ψωνισα και γω το 3δμαρκ σε τετοια τιμουλα   :-D  !!

απο βδομαδα που θα μπει και το 2ο καρτονι θα χουμε πολλα να λεμε και φυσικα να δειχνουμε B) !!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις εληξε και η προσφορα :D

 

Λαθος... εχει 23h ακομα :P

 

ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΑΡΕΚΛΕΣ,ΝΤΙΒΑΝΙΑ, ΜΠΕΡΖΕΡΕΣ ,ΚΡΕΒΑΤΙΑ...........

Επεξ/σία από AnimalPlanet
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως ειτε μας αρεσει ειτε οχι....αυτα καταλαβαινει ο αλλος..γιατι απλα αυτα βλεπει....δεν ξερει κ ουτε τον ενδιαφερει το τι υπαρχει απο μεσα..δεν ντρεπομαι να πω δηλαδη οτι εγω για παραδειγμα για να παρω το sli με τις 780 κ τον 3770κ οτι στερηθηκα ακομα κ τη θερμανση μου κ ναι μεν εχω τις καρτες κ τον επεξεργαστη αλλα παραλληλα  τουρτουραω μες το σπιτι μου..

δεν παραπονιεμαι φυσικα,επιλογη μου ειναι,απλα καλο ειναι να λεγοντε κ οι δυο οψεις του νομισματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως ειτε μας αρεσει ειτε οχι....αυτα καταλαβαινει ο αλλος..γιατι απλα αυτα βλεπει....δεν ξερει κ ουτε τον ενδιαφερει το τι υπαρχει απο μεσα..δεν ντρεπομαι να πω δηλαδη οτι δεν ξερει οτι εγω για παραδειγμα για να παρω το sli με τις 780 κ τον 3770κ οτι στερηθηκα ακομα κ τη θερμανση μου κ ναι μεν εχω τις καρτες κ τον επεξεργαστη αλλα παραλληλα  τουρτουραω μες το σπιτι μου..

δεν παραπονιεμαι φυσικα,επιλογη μου ειναι,απλα καλο ειναι να λεγοντε κ οι δυο οψεις του νομισματος..

 

Τωρα όσο δεν έχεις τις καρτες στο νερο ακομη, βαλτες να τρεχουν furmark κανενα μισαωράκι να δεις για ποτε θα ζεσταθει το δωμάτιο!!  :P  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Untitled.jpg


Untitled.jpg

το εβαλα καρφωτα 1.5 volt το vcore και το LLC extreme.οταν ετρεχε το bench με βαση το cpu-z τραβουσε 1,548 volt.στην φωτο που δειχνει 1,512 ειναι αφου τελειωσε και πατησα print screen.πως γινεται ενω το εβαλα 1,5 να δινει 1,548 κατα την διαρκεια του bench

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το CPU-z δεν είναι αξιόπιστο για τέτοιες μετρήσεις, προτίμησε το HWInfo ή ακόμα καλύτερα, σημεία μέτρησης τάσης εάν έχει τέτοια η μητρική σου, θα χρειαστείς και πολύμετρο αλλά είναι η πιο αξιόπιστη μέτρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκιναμε σιγα σιγα

Firestrike Extreme -Cpu 4.8ghz,graphics score κοιταγα μονο,αλλα γενικα δεν εχω ιδεα αν ειναι καλα score αυτα ή οχι.

 

Stock 947/1250

firestrike_ext_stock.jpg

 

OC 1220/1600

firestrike_ext_oc.jpg

 

+27% απο stock αλλα δεν μπορω να κερδισω παραπανω :/ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...