Προς το περιεχόμενο

Erwtish gia agora mnimis! =)


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello,

 

Re pedia..Nmzw oti 8a 3ana 3ekinisw L2 (3anamazefthke h Clan mou kai me 8eloun kai emena ;p) kai afto einai to MONO game pou me kanei na zitaw RAM..! =/ Apla anigw polla instances (2-3 L2 anixta..) kai exw Winamp, msn, vent, Kaspersky kai to IRC anoixta kai ntaks .. kala paei .. alla 8a i8ela na to enisxisw! :>

 

Twra to sistima mou exei 1GB RAM ->

 

RAM: KINGSTON DUAL-KIT 512x2 KVR667D2N5/512 PC5300 667MHZ VALUE RAMs

 

Ti mou protinete na parw gia na to assistarw?? Oti pio oikonomiko se allo 1 GB (512x2) kai stis idies fisika suxnotites pio einai? Kai telika, AKSIZEI na tin kanw aftin tin kinisi? 30e paei..dn einai polla pistevw :/

 

Soz, ntaks to topic einai polu xalaro :P Alla i8ela na sas rwtisw :o

 

Thanks in advance,

Koritsi_Gia_PC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάτα ένα ctrl+alt+del όταν τα έχεις όλα αυτά ανοιχτά, και αν δεις την μνήμη σου ''μπουκωμένη'' αξίζει να βάλεις άλλα 2χ512

 

2 τέτοια ας πούμε, είναι ''τζάμπα''--->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=860867

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε penryn και ενα kit 4gb απο muskin σε 64bit λειτουργικο... :lol:

περα απο την πλακα στο plaisio εχει με 120 ευρω kit με micron chips των 2gb 800ρες 4-4-4-χ σε ολες τις μαρκες αν τα εχεις τουλαχιστον θα σου μεινουν οι ραμ αν παρεις κανα penryn ή nahalem φετος.

 

τωρα αν θες να την βγαλεις φτηνα και σε νοιαζει μονο μην χρησιμοποιεις virtual memory κανε αυτο που σου ειπε ο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=957062

ατυτά πουλάς και αυτά που έχεις και καθάρισες ;)

 

Oxi re c vato..1on siga min kataferw na poulisw 2 667 kartes..pou? ston geitona? :P

 

Kai 2on dn psinomai na dwsw panw apo 30e se kartes me 667mhz =/

 

παρε penryn και ενα kit 4gb απο muskin σε 64bit λειτουργικο... :lol:

περα απο την πλακα στο plaisio εχει με 120 ευρω kit με micron chips των 2gb 800ρες 4-4-4-χ σε ολες τις μαρκες αν τα εχεις τουλαχιστον θα σου μεινουν οι ραμ αν παρεις κανα penryn ή nahalem φετος.

 

τωρα αν θες να την βγαλεις φτηνα και σε νοιαζει μονο μην χρησιμοποιεις virtual memory κανε αυτο που σου ειπε ο πανω.

 

Den itan na paw se agora mnimis .. prox8es mou eskase pou 3anafwrtwsa to L2 3ana (grr..) !

 

Ara stratego se kana mina 8a dwsw 250e se 8800GT kai alla 255e se 22" LG ! Tha itan too much ean etrexa se agores mnimis xwris na tin exw toso anagi =/

 

πάτα ένα ctrl+alt+del όταν τα έχεις όλα αυτά ανοιχτά, και αν δεις την μνήμη σου ''μπουκωμένη'' αξίζει να βάλεις άλλα 2χ512

 

2 τέτοια ας πούμε, είναι ''τζάμπα''--->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=860867

 

Aftes! Aftes eixa dei kai egw kai lew "Mia eksodos ligoteri kai pira 2 RAMs ;)" alla 3ereis ti? .. mipws na epelega AFTES kalitera? H' dn 8a dw kamia diafora..? Vato esu ti les panw se afto to 8ema?

 

Kai ektos aftou..Ean patisw Cntrl+Alt+DEL .. ti prepei na dw akrivws dld? Tin PageFile pou ftanei kapou 1GB+ h' tin dia8esimi mnimi pou ftanei kapou sta 300mb free ? Pite mou noumera na dw!

 

Kai ektos aftou..Ean pragmati DEN ftanw ta oria twn dikwn mou..alla to sistima DEN fisaei ki'ollas sta sixna minimize kai sta maximize tou Client..Ean parw alles 2, dn 8a fisaei pio poly?? Den einai sigouro to oti apo 1GB ean paw se 2GB 8a dw arketes ews kai megales diafores?

 

Afta ta liga :)

 

Euxaristw :>

Koritsi_Gia_PC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα 2 stick το 1Gb για να έχεις να κανεις και αργότερα αναβάθμιση παρα 4x512 περισσότερο ρεύμα θα δυσκολευτεί παραπάνω ο κοντρόλερ και αλλα πολλά εγώ επιμένω bgalta μια αγγελία και θα φύγουν σίγουρα διαφορα από μνήμες 6676 σε 667 δεν θα δεις γιατί δεν κυνηγάς Oc οποτε για αυτό που τα θες είναι μια χαρά οποια και να πάρεις οποτε τις πιο φθηνές με καλά timings Cl4 αν βρείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εγω θα πω ενα ασχετο, μην πας σε 22ρα LG φορανε tn panel εχουν λιγο contrast και τα χρωματα ειναι λιγο μουφε. για κατι φτηνο πανε ή σε p-mva panel aka philips 200wp7es 20" wide πχ που εχω εγω ~300ευρω, το ιδιο πανε το φορανε και κατι samsung. Αν εχεις το χρημα πας σε dell ή eizo. Και αν την θες μονο για games τοτε μην παρεις wide.

Aν θες με λιγοτερα <200ευρω οθονη για games νομιζω οι lg 19" ειναι μονοδρομος και ας φοραει tn panel μην ξεχνας μεχρι μεχρι 19" η lg δινει 0 pixel για 3 χρονια. Επισης να εχει συνδεση dvi και οχι μονο vga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα 2 stick το 1Gb για να έχεις να κανεις και αργότερα αναβάθμιση παρα 4x512 περισσότερο ρεύμα θα δυσκολευτεί παραπάνω ο κοντρόλερ και αλλα πολλά εγώ επιμένω bgalta μια αγγελία και θα φύγουν σίγουρα διαφορα από μνήμες 6676 σε 667 δεν θα δεις γιατί δεν κυνηγάς Oc οποτε για αυτό που τα θες είναι μια χαρά οποια και να πάρεις οποτε τις πιο φθηνές με καλά timings Cl4 αν βρείς

 

Re vato sovara? Kalitera einai 2x1GB para 4x512MB ?? Vsk kt eixa akousei sto oti merika CPU's rixnoun tis suxnotites twn RAMs otan kaneis Quad Channel (or Dual Dual-Channel..), alla dn to pisteva..Anti8etws, pisteva oti 8a itan kalitera kai 8a sinergazontan kalitera oi rams gia kaliteres epidoseis tou systimatos..

 

Telika? Ti einai kalitero? 2x1GB or 4x512MB? And y?

 

καλα εγω θα πω ενα ασχετο, μην πας σε 22ρα LG φορανε tn panel εχουν λιγο contrast και τα χρωματα ειναι λιγο μουφε. για κατι φτηνο πανε ή σε p-mva panel aka philips 200wp7es 20" wide πχ που εχω εγω ~300ευρω, το ιδιο πανε το φορανε και κατι samsung. Αν εχεις το χρημα πας σε dell ή eizo. Και αν την θες μονο για games τοτε μην παρεις wide.

Aν θες με λιγοτερα <200ευρω οθονη για games νομιζω οι lg 19" ειναι μονοδρομος και ας φοραει tn panel μην ξεχνας μεχρι μεχρι 19" η lg δινει 0 pixel για 3 χρονια. Επισης να εχει συνδεση dvi και οχι μονο vga.

 

=(

 

Why u do this to me?? :cry: sniff

 

Gremizete ka8imerina ta sxedia mou..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι φιλος πηρε την οθονη που λες και σε σχεση με την δικη μου ψιλομουφα μου φανικε, μονο για γραφιστες που θελουν χορο πιστευω οτι θα άξιζε μια μεγαλη οθονη χωρις ψηφιακη εισοδο και μουφα πανελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re vato sovara? Kalitera einai 2x1GB para 4x512MB ?? Vsk kt eixa akousei sto oti merika CPU's rixnoun tis suxnotites twn RAMs otan kaneis Quad Channel (or Dual Dual-Channel..), alla dn to pisteva..Anti8etws, pisteva oti 8a itan kalitera kai 8a sinergazontan kalitera oi rams gia kaliteres epidoseis tou systimatos..

.

 

4 x 512 καταναλώνουν περισσότερο ρεύμα οποτε περισσότερα A με συνέπεια να ζορίσουν και το PWM τις μητρικής και τον κοντρόλερ να έχει να κάνει πιο πολύ δουλειά όντως κάποιοι cpu ρίχνουν συχνότητες και αυτό γίνετε μονο στους amd που έχουν τον mem κοντρόλερ ενσωματωμένο οποτε επιμένω στα 2x1Gb για τους εξής λόγους πιο φθηνά ευκολότερα αναβαθμίσιμα λιγότερη κατανάλωση και καλύτερη απόδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 x 512 καταναλώνουν περισσότερο ρεύμα οποτε περισσότερα A με συνέπεια να ζορίσουν και το PWM τις μητρικής και τον κοντρόλερ να έχει να κάνει πιο πολύ δουλειά όντως κάποιοι cpu ρίχνουν συχνότητες και αυτό γίνετε μονο στους amd που έχουν τον mem κοντρόλερ ενσωματωμένο οποτε επιμένω στα 2x1Gb για τους εξής λόγους πιο φθηνά ευκολότερα αναβαθμίσιμα λιγότερη κατανάλωση και καλύτερη απόδοση

 

Mpes sto room mou..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...