Προς το περιεχόμενο

Αγορά ΧΒΟΧ games από το Ιnternet


alexmor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον επομενο μηνα θα ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ΧΒΟΧ απλα περιμενω τη καταλληλη προσφορα που θα γινει λογω γιορτων

Σαν νεος κατοχος ΧΒΟΧ θελω να αγορασω 3,4 βασικα παιχνιδια κ απο οσο ειδα στα ελληνικα μαγαζια οι τιμες ολων ειναι πανω απο 60ε.Οποτε θα τα παρω απο εξωτερικο .

Τα sites που κοιταω ειναι play.com,play-asia k ebay .

θαθελα τα σχολια οσων εχουν αγορασει απο αυτα ή αν εχουν κ αλλα να προτεινουν

Τι να προσεξω ?Θα εχω προβλημα με τελωνείο?

Απο που να παρω φθηνο 2ο χειριστηριο?

Παρακαλω να μου δωσετε τα φωτα σας για να περασω χαρουμενες κ οσο γινεται οικονομικες γιορτες!!!!

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φλασαρέ το φίλε. η ποιο σωστή λύση. και αν δεν την παλεύεις να το κάνεις. πήγαινε σε ένα μαγαζάκι να στο κάνουν. το να αρχίσεισ αν δίνεις 40άρες και 60άρες για τα games δεν πρόκειται να το αποσβέσεις ποτέ το μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επανελθουμε στο θεμα.... Προσωπικη μου επιλογη ειναι το Game.co.uk, εχει πολυ ανταγωνιστικες τιμες, used games σε αριστη κατασταση και γενικοτερα προσωπικα ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ο Αν ενδιαφερομουν για φλασαρισμα δε θα ρωταγα καν για αυθεντικα παιχνιδια

Προτιμω να παρω 3,4 παιχνιδια αυθεντικα που ξερω οτι θα τα λιωσω κ να εχω το κεφαλι μου ησυχο κ το live μου !!!

2ο Οι τιμες Ελλαδα ολοι ξερουμε οτι ειναι απο αλλο πλανητη κ μονο για εξωγηινους ολα τα καλα κ καινουρια παιχνιδια εχουν πανω απο 60ε !!Ε δε μου τρεχουν κ απο τα μπατζακια .Κ γενικα μαρεσει το ψαξιμο μιας καλης τιμης .

3ο Στο play.com πχ το εχει γυρω στα 62 οχι κ τοσο τρελη τιμη αλλα στο αλλα στο play-asia εχει γυρω στο 45αρι με μεταφορικα επισης παιζει κ το ebay που μπορεις να το βρεις γυρω στο 50αρι .Αυτα ειναι τα σαιτ που ξερω ως τωρα .Αυτα που προτεινατε σημερα δεν τα ηξερα θα μπουν κ αυτα ομως στο excelακι που εχω φτιαξει με τις τιμες .

4ο Σκοπευω να παρω για αρχη ενα καλο παιχνιδακι για διπλο με φιλους κ σιγουρα το Assassins k to COD4 οπως επισης κ ενα 2ο χειριστηριο γιαυτο κ θα περιμενω καμια ακομα καλυτερη προσφορα μπας κ πεσει το συνολικο ποσο

ΥΓ.Να ναι καλα τα εγκαινια 2 καταστηματων αυτη τη βδομαδα στην Αθηνα που μπορει να εχουν καμια καλη προσφορα!!!

 

Οποιος εχει να προτεινει καποιο eshop ας το κανει μαζι κ με εντυπωσεις

Οπως επισης καποιον καλο seller στο ebay

 

Ευχαριστω κ συγνωμη για το μακροσκελες του μηνυματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το ebay είναι το μόνο ίσως μέρος οπού μπορεις να βρεις κάτι σε τιμή απρόσμενη και ενδεχομένως σε πολύ χαμηλή αν έχεις και λίγη τύχη, να πάρεις κάτι πολύ καλό σε πολύ φθηνή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα.

Είμαι νέος κάτοχος (1,5 μήνα περίπου) ενός xbox 360. Το πήρα από το πλάισιο μαζί με το Gears of war και το PGR 3. Αποφάσισα λοιπόν μέχρι στιγμής να μην το φλασάρω για δυο κυρίως λόγους. Ο πρώτος ότι θέλω να περιμένω να δω αν θα υπάρξει κάποιο hardware πρόβλημα μετά από όλα αυτά που έχω διαβάσει σχετικά. Ο δεύτερος γιατί θέλω να περιμένω να κατεβάσω το fall update ευελπιστώντας ότι θα έχει divx support.

Στον 1,5 μήνα αυτό που το έχω πήρα 4 games από το ebay (Oblivion, Saints Row, Call of Duty 2 και GRAW) άλλα καινούργια και άλλα μεταχειρισμένα. Πλήρωσα για το καθέ ένα από 15 έως 20 ?.

Στο ebay γενικά μπορεί να βρεις πολύ καλές τιμές αρκεί να το ψάξεις λίγο. Τα games που πήρα είναι παλιά και για αυτό οι τιμές αυτές. Μπορείς όμως να βρεις και καινούργια COD 4 και Assassins Creed με 35-40 ? από Ασία μεριά. Αλλά προς το παρόν έχω να παίξω πολλά ακόμα παλιά για να πάω σε καινούργια.

 

Για την ιστορία είμαι ίσως από τους πρώτους που τσιπάρανε το xbox (με αναρίθμητους τίτλους) και νομίζω ότι με το φλασάρισμα χάνεται λίγο η μαγεία του gaming. Κάθε μια μέρα έχεις και νέο game και ουσιαστικά δεν ευχαριστιέσαι κανένα γιατί θες αμέσως το επόμενο. Ίσως να φταίει ότι μεγάλωσα και δεν μπορώ να ασχοληθώ όσο θα ήθελα. Αλλά τώρα με τα αυθεντικά παιχνίδια νομίζω ότι το ευχαριστιέμαι πιο πολύ.

Φυσικά τα 69 ? είναι περίπου το 20% της τιμής της κονσόλας (με βάση την τιμή που την πήρα εγώ) και δεν θα τα έδινα για ένα παιχνίδι. Ίσως μόνο για το Oblivion.

 

Αυτά τα ολίγα από έναν παρατηρητή του forum που όμως έχει περάσει και από τις 2 φάσεις.

 

Καλή συνέχεια σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kala ta les kyriakos33,

alla apo tin alli otan yparxei kai backup ftino, xanete i mageia tou original.

Kai ego epeza paixnidia original sto 360, mexri pou bgike to tsipaki kai ta paratisa...

Tora mono se PS3 koitao titlous, pou kostizoun akriba se original kai tsouzei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλεπω πολυ κινηση κ πολλες γνωμες σε αυτο το θεμα κ προσπαθω να καταλαβω γιατι .

Οι λυσεις που σκεφτομαι ειναι οτι αρκετοι προτιμουν το φλασαρισμα κ οι αλλοι την ελληνικη ταριφα τον 60+ε.

Παντως απο το ψαξιμο που εχω κανει ως τωρα αυτα που αξιζουν να ψωνισεις ειναι τα ebay,shopto.net k play-asia .

Περιμενω κ παλι περισσοτερες γνωμες

Επισης θελω να ρωτησω κατι αλλο

Στο πακετο premium με την hdmi θυρα για να το συνδεσω στη hd ready tv θα χρειαστω να αγορασω ξεχωριστο καλωδιο απο αυτο που εχει το πακετο μεσα?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως επειδή μπορεί να μην υπάρχουν τόσες πολλές επιλογές σε e-shops ;)

 

Πάντως εμένα το play-asia με έχει βολέψει μια χαρά μέχρι στιγμής για το 90% των παιχνιδιών μου.

Από το play.com παίρνω μόνο κανα μεταχειρισμένο non region free από το play-trade και κάρτες.

Τελωνείο δεν έχεις με το play-asia και τα μεταφορικά του είναι αμελητέα έως ανύπαρκτα (σου στέλνει κουπόνια που με κάθε παραγγελία άνω των 50$ σου αφαιρεί 5$. Τα μεταφορικά είναι 3 κάτι οπότε είναι κομπλέ).

 

Πέρα από αυτό, το ebay μοιάζει ως μια πολύ καλή λύση αν είσαι λίγο υπομονετικός. Εγώ δεν είμαι καθόλου οπότε δεν μπορώ να σου πω εντυπώσεις.

 

Κοίτα και τι τιμές υπάρχουν στα παιχνίδια που δίνονται σε bundles πριν κάνεις αγορά. Μην πάρεις ας πούμε GoW bundle όταν το play-asia το σκοτώνει με 20?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...