Προς το περιεχόμενο

Amazon στην Ελλάδα?


polaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε το .com ούτε το .co.uk στέλνει Ελλάδα..

Προφανώς μας θεωρούν μπανανία (δικαιολογημένα θα έλεγα!:D)..

 

Τί λύση έχουμε για online βιβλία, πέρα από Παπασωτηρίου και Ελευθερουδάκη που ξέρω ότι μπορείς να τους παραγγείλεις σχεδόν ότι θέλεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το είδες ότι δε στέλνουν βιβλία; Μόνο ηλεκτρικές/ηλεκτρονικές συσκευές δε στέλνουν και όχι μόνο στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ούτε το .com ούτε το .co.uk στέλνει Ελλάδα..

Προφανώς μας θεωρούν μπανανία (δικαιολογημένα θα έλεγα!:D)..

 

Τί λύση έχουμε για online βιβλία, πέρα από Παπασωτηρίου και Ελευθερουδάκη που ξέρω ότι μπορείς να τους παραγγείλεις σχεδόν ότι θέλεις....

 

Το μόνο που δεν στέλνουν τα amazon στην Ελλάδα είναι οι υπολογιστές, τα ηλεκτρονικά και τα gadgets. Βιβλία, CD, DVD στέλνουν κα-νο-νι-κά.

 

Άλλη επιλογή για βιβλία (αλλά χωρίς την ποικιλία και τον όγκο του amazon) είναι το play.com: Βιβλία, CD, DVD, software χωρίς χρέωση μεταφορικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
το οποιο δεν ειναι εντος ε.ε.

 

Προφανώς εννοείς το play.com

Nαι αλλά τα δέματα φαίνεται να έρχονται από το Ηνωμένο Βασίλειο (αφού το play.com χρησιμοποιεί το Royal Mail).

 

Οπότε δεν μας απασχολεί πού είναι (στο Jersey είναι) αλλά:

 

- ότι δεν πληρώνουμε δασμούς

- ότι δεν πληρώνουμε μεταφορικά

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάσατε τώρα πρόσφατα? Γιατί εγώ προσπαθώ από προχτές και δυστυχώς δεν καταφέρνω κάτι!!

 

Το δε play.com μου λέει δεν δέχετε καμία απτις 3 πιστωτικές που του δίνω!!!! (2 visa, 1 Mastercard, από διαφορετικές τράπεζες με αρκετό υπόλοιπο)

 

Μήπως να αφήσω το διάβασμα και να πάω για ψάρεμα?? Τί γκαντέμης! :D

 

coukhe4.th.jpg

 

comtk5.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δοκιμάσατε τώρα πρόσφατα? Γιατί εγώ προσπαθώ από προχτές και δυστυχώς δεν καταφέρνω κάτι!!

Πρόσφατα (πριν 15 ημέρες) ο αδελφός μου παρήγγειλε ένα CD από το amazon.co.uk κι ένα βιβλίο από το amazon.fr - ήρθαν κανονικότατα και τα δύο.

Προσωπικά έχω πολύ καιρό να αγοράσω από amazon γιατί αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά από play.com

 

Το δε play.com μου λέει δεν δέχετε καμία απτις 3 πιστωτικές που του δίνω!!!! (2 visa, 1 Mastercard, από διαφορετικές τράπεζες με αρκετό υπόλοιπο)

Μήπως είναι χρεωστικές ή τίποτα περίεργες pre-paid; Δεν ξέρω πώς τα πάει το play.com με αυτές... :rolleyes:

 

 

Μήπως να αφήσω το διάβασμα και να πάω για ψάρεμα?? Τί γκαντέμης! :D

Να σου πω, καθόλου άσχημη ιδέα.

Μόνο που φοβάμαι ότι με την "τύχη" σου, θα ψαρεύεις γαλότσες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polaki πρέπει πριν κάνεις τις αγορές σου (πριν το checkout δηλαδή) να διαλέξεις ως νόμισμα το ευρώ αλλιώς σου βγάζει αυτό το μήνυμα που έχεις στις εικόνες που παρέθεσες. Δοκίμασε να αλλάξεις το νόμισμα και θα σου δουλέψει (τις τελευταίες δύο εβδομάδες έχω παραγγείλει 5 DVD και δύο παιχνίδια από το play χωρίς κανένα πρόβλημα και ήρθαν σε 4-5 μέρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα το δοκιμάσω στην επόμενη παραγγελία μου μιας και τελικά βρηκα το Βιβλίο από Παπασωτηρίου... Η διαφορά ήταν 5? (πιο ακριβώς ο Παπ) στα 55? που έκανε το βιβλίο οπότε το παρήγγειλα να τελειώνουμε και θα δω μέσω play κάποια στιγμή! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το amazon.com λεει οτι στελνει βιβλια. Ενδιαφερομαι για Αμερικανικα κομικς, τα βρηκα στο com και θελω να εκμεταλλευτω την πολυ καλη ισοτιμια του ευρω εναντι του δολλαριου. Τα ερωτηματα ειναι 2(δυστυχως το Play που ψωνιζα αποκλειστικα δεν εχει τα κομικς που θελω)

 

1. Το amazon της Ευρωπης δεν "ψαχνει" και της Αμερικης ετσι?Διοτι το ιδιο πραγμα στο Αγγλικο το βρηκα μονο σε μεταχειρισμενο ενω στο Αμερικανικο το εχει και σε μεγαλες ποσοτητες καινουριου

 

2. Η τιμη στην Αμερικη σπερνει. Το εχει στα 12$ που μου βγαινουν περιπου 8Ε. Το θεμα ομως ποιο ειναι (αυτη την στιγμη ειμαι δουλεια και δεν γουσταρω να φτιαχνω accounts, credit cards κτλ ωστε να το τσεκαρω μονος μου)

Μηπως με σκισει στα μεταφορικα το Αμερικανικο?

Το γαματο θα ηταν το Ευρωπαικο να μιλαγε με το Αμερικανικο, να επερνα το καινουριο/οχι μεταχειρισμενο αλλα να πληρωνα δασμους Ευρωπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

1. Το amazon της Ευρωπης δεν "ψαχνει" και της Αμερικης ετσι?Διοτι το ιδιο πραγμα στο Αγγλικο το βρηκα μονο σε μεταχειρισμενο ενω στο Αμερικανικο το εχει και σε μεγαλες ποσοτητες καινουριου

Απ' ότι ξέρω, όχι, δεν ψάχνει. Είχα ψάξει για ένα βιβλίο στο αγγλικό amazon και δεν το είχα βρει.

Το βρήκα στο αμερικάνικο (αμερικάνικη έκδοση) άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...