Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με θορυβους,επειγον..


vintage's_lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις χθες αγορασα απο το πλαισιο την παρακατω συσκευη.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978086&product=960438

Αλλα εχει το εξης προβλημα,μολις παιρνω ή με παιρνουν τηλεφωνο μετα απο λιγο ακουγονται παρα πολυ εντονοι θορυβοι,σαν τα χιονια που κανουν στις τηλεορασεις.τοσο δυνατα που δεν ακουω τπτ.Τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις χθες αγορασα απο το πλαισιο την παρακατω συσκευη.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978086&product=960438

Αλλα εχει το εξης προβλημα,μολις παιρνω ή με παιρνουν τηλεφωνο μετα απο λιγο ακουγονται παρα πολυ εντονοι θορυβοι,σαν τα χιονια που κανουν στις τηλεορασεις.τοσο δυνατα που δεν ακουω τπτ.Τι μπορει να φταιει?

 

Exeis internet?Ama exeis thelei filtro stin epafi tou tilefonou me tin priza!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Oταν είσαι στο Internet και δεν έχεις βάλει φίλτρο στο τηλέφωνο, τότε ακούγεται αυτός ο θόρυβος. Να έχεις υπόψιν σου όμως ότι χρειάζεται να βάλεις φίλτρο σε όλα τα τηλεφώνα. Για αυτό η επόμενη λογική ερώτηση είναι όταν σου παρουσιάζεται αυτό είσαι συνδεδεμένος; Αν όχι τότε επικοινώνησε με την τεχνική υποστήριξη στο Πλαίσιο, ίσως χρειάζεται να σου αλλάξουν συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επρεπε ναχεις προβλημα, αλλαξε την συσκευη με αλλη π.χ. Panasonic ναχει και πληκτρο INT να εχει δυνατοτητα να επικοινωνει και με αλλα ακουστικα εαν παρεις μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι συνδεδεμενος οταν ακουγεται ο θορυβος,τι φιλτρο βρε παιδια πειτε μου ακριβως γιατι δεν γνωριζω.

 

 

Εκτός από το splitter έχεις βάλει στο κάθε τηλέφωνο φίλτρο; Λοιπόν αυτό το πουλάνε και στο Πλαίσιο και κάνει λιγότερο από 3 euro ενώ το splitter (adsl filter) κοστίζει 10euro. Πιστεύω ότι αυτό πρέπει να φταίει. Με λίγα λόγια στο τηλέφωνο που έχεις βάλει το splitter δεν θα το πειράξεις, για τα υπόλοιπα που έχεις στο σπίτι σου θα ζητήσεις να σου δώσουν από ένα φίλτρο. Πρόσεξε μην πάρεις πάλι splitter, θα υπολογίσεις την τιμή γύρω στα 2-3 Ε έκαστο, όπως σου προανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10? είναι κάπως πολλά για splitter. Βρίσκεις και με 7 και με 6? από e-shop. Στα OTEshops δε, νομίζω πως υπάρχουν Alcatel splitters ακόμη πιο φτηνά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η splitter κεντρικά ή φίλτρο σε κάθε συσκευή τηλεφώνου/fax βάζεις.

Δεν χρειάζονται και τα 2.

 

 

 

/sc

 

 

Ποιος είπε κάτι τέτοιο; Διάβασε λίγο καλύτερα το post μου. Του γράφω εκεί που έχει βάλει splitter δεν χρειάζεται να βάλει φίλτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 είναι κάπως πολλά για splitter. Βρίσκεις και με 7 και με 6 από e-shop. Στα OTEshops δε, νομίζω πως υπάρχουν Alcatel splitters ακόμη πιο φτηνά...

 

 

Αλήθεια; Εγώ αγόρασα πολύ πρόσφατα ένα καινούριο splitter, δεν έχω κλείσει ακόμη ένα μήνα από το Πλαίσιο και μου το χρέωσαν 10 euro. Κρίμα, δεν είχα προλάβει να κάνω τότε έρευνα αγοράς. Πάντως μου φάνηκαν και εμένα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα τον θορυβο τον κανει η κεντρικη συσκευη που ειναι συνδεδεμενη με το spillter,τα αλλα τηλεφωνα(συσκευες) και ας μην εχουν splitter δεν κανουν κανενα θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η splitter κεντρικά ή φίλτρο σε κάθε συσκευή τηλεφώνου/fax βάζεις.

Δεν χρειάζονται και τα 2.

 

 

 

/sc

 

Εμένα πάντως όταν πήγα σε σπίτι φίλου που έχει ΟΝ από την τεχνική υποστήριξη παρότι είχε splitter κεντρικά του είπαν να βάλει και φίλτρο σε κάθε συσκευή τηλεφώνου.:shifty::shifty::shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...