Προς το περιεχόμενο

Celeron 420


badboy29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα τον παραπάνω επεξεργαστή (ωραίος, απλός , ΦΤΗΝΌΣ). Στο coretemp 0.95.4 έχει 45-48 βαθμούς idle, στο speedfan τον έχει 22-24. Τι γίνετε ποιον πιστεύω? Τέλος από clockia πως πάει κάνει έκτροπα όπως οι πρόγονοι του η μπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Με τα τωρινά δεδομένα σε θέμα πυρήνων είναι λίγο αλλα σε superpi όπως είναι χτυπάει χρόνους Athlon 64 kai Pentium 4, οποτε σε σχέση τιμής και απόδοσης νομίζω είναι καλός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35? CPU είναι βρε παιδιά, τί περιμένετε; Για office/browsing κλπ χρήση πάντως πρέπει να είναι αψογότατος. Ακόμη και για κατεβαστήρι/file server κάνει, τόσο λίγο ρεύμα που καίει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Η τιμή του είναι απλά τζάμπα,καίει 35 βατ,και σε ένα μαγαζί που πουλάει υπολογιστές,ένας ισχυρίζεται ότι τον πήγε 3,2 ghz με 1,275 volt.Και πατούσε στα τεστ τον FX-62 και τον opteron 165.Πάντως όλοι λένε ότι σχέση τιμής πολύ γαμάτο και από υπερχρόνισμα ξεσκίζει.

Λοιπόν πιάσε δουλειά τώρα και βάρα τον στα αυτιά χωρίς να τον λυπάσαι :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No problem το pc είναι για file server ΑΛΛΑ άμα έχεις το μικρόβιο δεν σταματας πουθενά (θέλω να ξέρω ποσο μπορώ να βγάλω από το μηχανηματάκι) μακάρι να φτάνει στα 3.0 όπως έχω δει και από ξένα forum 3.2 μιλάμε για 100% OC:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...