Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άν πάς το ποντίκι πάνω του θα σου δώσει επιλογή κάτω δεξιά ένα χ . Πάτα εκεί και κλείστο , αλλά πρώτα βεβαιώσου πως είναι πάνω από τον φάκελο. Αλλιώς μετακίνησε τον φάκελο και μετά κάνε ότι σου είπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

άν πάς το ποντίκι πάνω του θα σου δώσει επιλογή κάτω δεξιά ένα χ . Πάτα εκεί και κλείστο , αλλά πρώτα βεβαιώσου πως είναι πάνω από τον φάκελο. Αλλιώς μετακίνησε τον φάκελο και μετά κάνε ότι σου είπα

 

Δεν είμαι τόσο noob! :Ρ Δυστηχώς δεν είναι widget του plasma. Κάπου αλλού το είχα βρει κάποτε και τώρα δεεε το βρίσκω ξανά. Απλά το θέμα είναι πως μετακινήθηκε μόνο του πάνω στο folder view.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι τόσο noob! :Ρ Δυστηχώς δεν είναι widget του plasma. Κάπου αλλού το είχα βρει κάποτε και τώρα δεεε το βρίσκω ξανά. Απλά το θέμα είναι πως μετακινήθηκε μόνο του πάνω στο folder view.

 

:lol:

ρε συ , μήπως τρέχεις κανά conky και δεν το θυμάσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα... δεν ξέρω ρε γμτ που το βρήκα. Ήταν σε κάποιο μενού στα ΚΔΕ νομίζω.. που επιλογές ήταν απλά να δείχνει ένα ρολόι και σε ποιά θέση στην οθόνη.. πάνω, πάνω δεξιά, δεξιά, κάτω δεξιά κοκ...

 

ΟΟΚ! Στα effects είναι.. το beclock. ΊΣως είναι νέο addition του KDE. Δεν ξέρω.. είμαι σχετικά νέος στα KDE. Sorry για την αναστάτωση και το -σχετικά- off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΟΟΚ! Στα effects είναι.. το beclock. ΊΣως είναι νέο addition του KDE. Δεν ξέρω.. είμαι σχετικά νέος στα KDE. Sorry για την αναστάτωση και το -σχετικά- off-topic.

 

 

Αυτό ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις τον κύβο στα KDE με το composition του; Τα workspaces μόνο 2 πάνω 2 κάτω μπορώ να κάνω άρα.. δεν είναι κύβος. Και επίσης.. αν γίνεται να απλωθούν 4 workspaces στην σειρά... γίνεται να γυρνάει με ctrl-alt-mouse κλικ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις τον κύβο στα KDE με το composition του; Τα workspaces μόνο 2 πάνω 2 κάτω μπορώ να κάνω άρα.. δεν είναι κύβος. Και επίσης.. αν γίνεται να απλωθούν 4 workspaces στην σειρά... γίνεται να γυρνάει με ctrl-alt-mouse κλικ;

 

Άν κατάλαβα καλά για το εφέ που ζητάς με τα παράθυρα στην σειρά είναι το Desktop Grid εκτός και άν εννοείς στο πάνελ , οπότε εκεί πάς κλικ πάνω στα παράθυρα του πάνελ -----> pager settings ----->Number of rows κι εκεί ορίζεις 1 γραμμή και θα είναι το ένα δίπλα στο άλλο.

 

---------- Προσθήκη στις 19:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:40 ----------

 

screenshot14.th.png

 

screenshot12y.th.png

 

 

δεν εχω βρει ακομα widgetakia που να με ενθουσιάσουν.... αν εχετε κατι υποψιν πειτε μου :-)

 

Βρε σεις στο Μίντ, κέρνελ δεν αναβαθμίζετε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν κατάλαβα καλά για το εφέ που ζητάς με τα παράθυρα στην σειρά είναι το Desktop Grid εκτός και άν εννοείς στο πάνελ , οπότε εκεί πάς κλικ πάνω στα παράθυρα του πάνελ -----> pager settings ----->Number of rows κι εκεί ορίζεις 1 γραμμή και θα είναι το ένα δίπλα στο άλλο.

 

Το pager settings δεν είχα δει! Πφφ μπερδεύομαι με την μετάβαση από gnome σε kde. Αλλά το πως να ενεργοποιώ τον κύβο με το ποντίκι γίνεται; Δεν έχω βρει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pager settings δεν είχα δει! Πφφ μπερδεύομαι με την μετάβαση από gnome σε kde. Αλλά το πως να ενεργοποιώ τον κύβο με το ποντίκι γίνεται; Δεν έχω βρει κάτι.

 

Βεβαιότατα και γίνεται. Μόλις ανοίξεις την καρτέλλα με τα εφέ, αριστερα η τρίτη επιλογή είναι το screen edges , σου δείχνει λοιπόν μια οθόνη με τετραγωνάκια σε κάποια σημεία. Διαλέγεις μία γωνία καλύτερα με κλικ και σου ανοίγουν οι επιλογές τι θές να κάνεις όταν πάς εκεί το ποντίκι. Εκεί λοιπόν επέλεξε τον κύβο και κάθε φορά που πας εκεί τον κέρσορα ανοίγει ο κύβος και με αριστερό κλικ μόνο πατημένο γυρνάς τον κύβο.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους εχοντες gtk εφαρμογες, de κλπ:

Σας εμφανιζεται σωστα αυτο το θεμα

Fundamental

 

Λεει οτι θελει τον murrine-git. Εχω την 0.90.3 και μου εμφανιζεται σαν windows 98 (undecorated gtk look).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...