Προς το περιεχόμενο

νεος υπολογιστης καθε γνωμη δεκτη !!!


sam sam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θηκη..

RAM

Σκληρος Δίσκος..

Motherboard..

Επεξεργαστης..

Τροφοδοτικο

---

DVD-RW

---

και για καρτα γραφικων μια απο τις 3:

η αυτη

η αυτη

η αυτη

 

εχουν καμια διαφορα σημαντικη?

---

και για οθονη ειμαι αναμεσα στις lg:

TFT 20'' L206WTQ-SF(εγγύηση 7 καμένων pixels για 3 χρονια )

TFT 19'' L1982U-BF (εγγύηση 0 καμένων pixels για 3 χρονια )

και eizo:

TFT 19'' S1911SH BK (εγγύηση 0 καμένων pixels για 6 μήνες )

 

για πειτε την γνωμη σας τι εχω κανει κανενα λαθoς? να αλλαξω κατι? :-)

(αλλα χρηματα για να παω καπου καλυτερα δεν εχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι προχώρα!

 

(αν έβαζες ψηφοφορία εδώ μέσα για σύνθεση συστήματος, κάτι τέτοιο θα έβγαινε).

 

μοναδική παρατήρηση η VGA, που μπορείς να πας 8800GT με αυτά τα λεφτά.

από αυτές που δείχνεις, δεν βλέπω καμμία ουσιαστική διαφορά μεταξύ τους,αν πας σε 3870, πάρε την πιο φθηνή...

 

για οθόνες, ρίξε και μία ερώτηση στο section με τις οθόνες, που υπάρχουν πιο ''ειδικοί'' ...

 

εγώ θα έπαιρνα την LG19 πάντως. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω θα επαιρνα αυτη την οθονη παντως... http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168582

 

Ψαξε και για καμια 8800GT ειναι πιο δυνατη στα παιχνιδια και κανει περιπου 30? παραπανω απο αυτες που εχεις βαλει.

 

Εαν βρεις καποιο ThermalTake Toughpower τροφοδοτικο παρτο γιατι ειναι και πιο φτηνα και το ιδιο αξιοπιστα! (600W: 80?, 650W: 90?, 700W: 100?, 750W: 110?, 850W: 130?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και γω κάτι , που ίσως και βοηθήσει το παλικάρι που ψάχνει PC , αλλά και μένα που είμαι στο ψάξιμο... :P

Λοιπόν , είναι καλύτερη η CPU INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2,4GHZ 8MB ή μήπως η CPU INTEL CORE 2 DUO E6850 3.0GHz 1333MHz !(έχουν τα ίδια λεφτά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πω (στο πολυ μακρινο μελλον) να βαλω και δευτερη ιδια καρτα γραφικων θα εχω κανενα προβλημα με το τροφοδοτικο των 650 ???:rolleyes:

 

ThermalTake Toughpower δεν βλεπω να εχει στο πλαισιο (οχι οτι εχω κανενα προβλημα να παρω απο καποιο αλλο καταστημα,αλλα θελω να τα παρω ολα απο το ιδιο για να μου τα συναρμολογισουν αυτοι), αρα λετε για Silverstone καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια απορία αν βάλω ένα τροφοδοτικο που προσφέρει λιγότερο ρεύμα από αυτό που χρειάζεται το σύστημα μου θα υπάρχει φυσικά πρόβλημα,αν βάλω όμως ένα που μπορεί να δώσει περισσότερο ρεύμα τι γίνεται; εχω πρόβλημα; τα π.χ. 650 W τα δίνει κάθε στιγμή ή μπορεί να δώσει μέχρι τόση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και γω κάτι , που ίσως και βοηθήσει το παλικάρι που ψάχνει PC , αλλά και μένα που είμαι στο ψάξιμο... :P

Λοιπόν , είναι καλύτερη η CPU INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2,4GHZ 8MB ή μήπως η CPU INTEL CORE 2 DUO E6850 3.0GHz 1333MHz !(έχουν τα ίδια λεφτά)

 

anarotiomoyn kai ego to idio :) kanenas na mas dosei ta fota toy ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εαν σκοπευεις να εκμεταλλευτεις συντομα το chipset και να βαλεις quad core Penryn τοτε καλυτερα ενας φτηνοτερος DUO τωρα (δηλαδη ο Ε6550 που πανευκολα πιανει τα 3Ghz του 6850 εαν χρειαστει). Αλλιως απο τωρα Quad και καθαρισες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή το σύστημα θα καταναλώνει όσα χρειάζεται, ο τροφοδοτικό από την μπριζα μου θα πέρνει 250 ή 1000 ; θέλω να πω θα εχω κάποια επιβάρυνση στην κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος την οποία θα μπορούσα με ένα "μικρότερο" να την αποφύγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

 

τώρα πως θα είμαι σίγουρος οτι αν βάλω στο μέλλον και δεύτερη κάρτα γραφικών δεν θα εχω πρόβλημα;

(άντε να τελειώσει και αυτό το ζήτημα να τον παραγγείλω αύριο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...