Προς το περιεχόμενο

dvd player με video capture


savasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θελω ενα προγραμμα για αναπαραγωγη ταινιων με δυνατοτητα να κανω image αλλα περισσοτερο video capture σε καποια σημεια της ταινιας...ποιο προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατάλαβα καλά θέλεις να παίζει το dvd και ταυτόχρονα να γράφεις στον σκληρό σου τα κομμάτια της ταινίας που σε ενδιαφέρουν, σωστά;

Δεν νομίζω να γίνεται, τουλάχιστον εγώ δεν έχω υπόψιν μου πρόγραμμα που να το κάνει. Τι θα μπορούσες να κάνεις:

-αν τα κομμάτια που θέλεις να κρατήσεις τα θέλεις σε avi, μπορείς να μετατρέψεις την ταινία σε avi με το auto gordian knot, και μετά να κόψεις τα κομμάτια που δεν θέλεις με το virtualdub.

-αν τα κομμάτια που κρατάς τα θέλεις σε dvd format, μπορείς με το nero vision να δημιουργήσεις μια ταινία, στην οποία θα προσθέσεις τα vob αρχεία του dvd σου, θα κόψεις τα περιττά, και θα σώσεις σε νέο dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

παιδιά και εγώ θέλω ένα τέτοιο πρόγραμμα που να παγώνεις την οθόνη και μετά να τραβάς φωτογραφία ! είχα ένα τέτοιο πρόγραμμα όταν πήρα το PC μου το 2003,αρχές του 2003 !!!! δε θυμάμαι...windvd ή κάτι άλλο...αλλά έχασα το cd με το πρόγραμμα και η βλακεία είναι ότι δεν μπορώ να βρω πρόγραμμα που να το υποστηρίζει ο απαρχαιωμένος υπολογιστής μου !! τι να κάνω ? απλά χρειάζομαι αυτό το πρόγραμμα για τη διπλωματική μου ! θέλω να τραβήξω photos από τα ήδη υπάρχοντα video που έχω τραβήξει ! ευχαριστώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω ενα προγραμμα για αναπαραγωγη ταινιων με δυνατοτητα να κανω image αλλα περισσοτερο video capture σε καποια σημεια της ταινιας...ποιο προτεινετε?

DVD X Player

παιδιά και εγώ θέλω ένα τέτοιο πρόγραμμα που να παγώνεις την οθόνη και μετά να τραβάς φωτογραφία ! είχα ένα τέτοιο πρόγραμμα όταν πήρα το PC μου το 2003,αρχές του 2003 !!!! δε θυμάμαι...windvd ή κάτι άλλο...αλλά έχασα το cd με το πρόγραμμα και η βλακεία είναι ότι δεν μπορώ να βρω πρόγραμμα που να το υποστηρίζει ο απαρχαιωμένος υπολογιστής μου !! τι να κάνω ? απλά χρειάζομαι αυτό το πρόγραμμα για τη διπλωματική μου ! θέλω να τραβήξω photos από τα ήδη υπάρχοντα video που έχω τραβήξει ! ευχαριστώ !!

Οι περισσότεροι players έχουν αυτή τη δυνατότητα (PowerDVD, WinDVD, VLC, GOM, Media Player Classic, κ.τ.λ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μην δοκιμάσεις screencapture. Όταν παίξεις το αρχείο θα ακούγεται ήχος και θα βλέπεις μια μαυρη οθόνη (νομίζω είναι πατέντα για να αποτρέψει αντγραφές).

 

Πάντως το χα καταφέρει και αυτό μια φορά αλλά και πάλι ήταν άθλιο σε ποιότητα ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια ! το βρηκα !! οκ !! αλλα το PC μου στο μερος οπου σπουδαζω ειναι ''αρχαιο'' και δεν ξερω ποια εκδοση windvd ή power dvd να χρησιμοποιησω ! το pc μου το πηρα αρχες 2003 !! στο PC μου που εχω στην Αθηνα το δουλεψα μια χαρα γιατι εχω το power dvd 5 !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω στο Βολο τον ''αρχαιο'' υπολογιστη και αυτη τη στιγμη ειμαι αθηνα ,για να σου ελεγα με σιγουρια ! αυτο που θυμαμαι ομως ειναι οτι εχω μνημη 256 MB και πολυ μικρο δισκο , 80 GB , λογικα Pentium 3 , στα 1.53 GHz , απο οτι θυμαμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WinDVD 9

 

For DVD and Video Playback:

 

* Windows® XP with Service Pack 2 or Windows Vista®

* Minimum CPU:

o Windows XP: Intel® Pentium® III, 800 MHz or equivalent AMD Athlon™ processor

o Windows Vista: Intel Pentium 4, 1.0 GHz or equivalent AMD Athlon processor

* Recommended CPU:

Intel Pentium 4, 2.8 GHz or equivalent AMD Athlon, or higher

* 256 MB system memory or above (512 MB RAM recommended)

* 200 MB of hard-disk space for program installation

* 4:3 or 16:9 (widescreen) monitor

* AGP or PCI-Express graphics card/accelerator with DirectDraw™ overlay support

* Windows®-compatible sound card and stereo speakers (PCI or on-board audio card)

* DVD-ROM, DVD-ROM/CD-RW combo, DVD-R/RW, DVD+RW or DVD-RAM drive

 

http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Product/1203568929625#versionTabview=tab0&tabview=tab5

 

αρα δε νομιζω να εχεις προβλημα και με την τελευταια εκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι στα 1.53 Pentium 4 θα είναι. Δεν είναι και απαρχαιομένος επειδή δεν παίζει crysis. Μην τρελαθούμε.

 

Έχω κι εγώ ένα παλιότερο pc με p4 στα 1.5ghz με 512ΜΒ ram και μια χαρά μονταζ έκανα μέχρι πέρισυ που το άλλαξα.

 

Η μνήμη είναι λίγη αλλά κατά τ' άλλα μια χαρά είναι για δουλειές γραφείου και internet.

Όλες οι εκδόσεις του powerdvd κάνουν capture και από το configuration διαλέγεις αν θα τις αποθηκεύει στον δίσκο ή θα τις κρατάει στο clipboard για να τις κάνεις επικόλληση σε όποιο πρόγραμμα θέλεις (π.χ. Ζωγραφική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...