Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάμερα mini dv


8515

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:-)Ναι αλλά η μπροστινή θύρα πρέπει να συνδέεται και εσωτερικά με ττην αντίστοιχη του mobo. Eσένα δεν έχει τέτοια υποδοχή. Πάρε μια pci.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα ειναι απο το κουτι, ποιο εχεις?

 

edit: καταλαβα ποιο εχεις, δες ολα τα cd που εχεις απο το pc, νομιζω θα χρειαστεις drivers για να λειτουργησει το firewire, δεν ξερω κατα ποσο εχουν τα xp ενσωματωμενους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)Ναι αλλά η μπροστινή θύρα πρέπει να συνδέεται και εσωτερικά με ττην αντίστοιχη του mobo. Eσένα δεν έχει τέτοια υποδοχή. Πάρε μια pci.

 

Αυτα λογικα συνδεονται με pci μεσα στο κουτι για ποια υποδοχη μιλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συνδέονται με pci. με πινς στο motherboard.

 

οκ δεν εχω ασχοληθει με frewire κατ ευθειαν απο κουτι και δε μπορω να βοηθησω θα πρεπει να ανοιξει το κουτι να δει μπας και ειναι οι θυρες στον αερα, αν και δε νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο mini dv Sony εχω με απλο καλωδιο εμποριου χωρις κανενα προβλημα. Βαλε στην υποδοχη που βαζεις την καμερα μια αλλη συσκευη να δεις αν την αναγνωριζει.Τελος χρησιμοποιησε το pinnacle studio για μεταφορα του video που ειναι το καλυτερο και πολυ ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο mini dv Sony εχω με απλο καλωδιο εμποριου χωρις κανενα προβλημα. Βαλε στην υποδοχη που βαζεις την καμερα μια αλλη συσκευη να δεις αν την αναγνωριζει.Τελος χρησιμοποιησε το pinnacle studio για μεταφορα του video που ειναι το καλυτερο και πολυ ευκολο.

 

Αφού λέμε δεν λειτουργεί η υποδοχή γιατί δεν υποστηρίζει το board

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λέμε δεν λειτουργεί η υποδοχή γιατί δεν υποστηρίζει το board

 

 

Δεν το προσεξα...Αρα η λυση ειναι μια καρτα pci.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λέμε δεν λειτουργεί η υποδοχή γιατί δεν υποστηρίζει το board

 

για να μην μπερδευτει το παιδι δε λεμε οτι δε μπορει να χρησιμοποιησει firewire στον υπολογιστη του απλα μαλλον η θυρα απο το κουτι ειναι στον αερα, με μια pci σιγουρα θα εχει firewire, αλλα για τη θυρα απο το κουτι του δε γνωριζω αν δεν το εχω δει απο κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε καλύτερα μια firewire σε pci, γιατί τα κουτιά από τα multirama έχουνε μπροστά firewire αλλά είναι ΜΟΝΟ καλώδιο...

Και ζήτα καλώδιο i-link για sony cam, όπως προείπανε τα παιδιά...

 

Πληροφοριακά, και οι υποδοχές για ήχο είναι μούφα... Αν δεν τις έχουνε συνδέσει στην μητρική σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...