Προς το περιεχόμενο

Συστήστε μου κινητό….[250 ευρόν]


Daimon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας,

Διαθέτω 250 εύρο και ψάχνω κινητό που να με καλύπτει συμφώνα με τα παρακάτω

 

*να έχει κάλι μπαταρία

*κάλι κάμερα (τουλάχιστον 2 Pixel) (με FLASH, xeon κατά προτίμηση)

*να είναι όμορφο

*να παίρνει κάρτα μνήμης

*να έχει εύκολο μενού

*Bluetooth

*να μπορώ να το συνδέσω με το PC (να έχει το απαραίτητο καλώδιο στο κουτί) και να περνώ τραγούδια, εικόνες, βίντεο και παιχνίδια

*να υποστηρίζει T9 στα SMS

*να είναι γερό (μη σπάσει με το Πρωτώ πέσιμο από τα χεριά)

*ηχογραφήσει (και ηχογραφήσει ομιλίας)

*ΔΕΝ είναι απαραίτητο να είναι 3G

*να έχει καλό ηχείο

*να έχει μικρό SAR

*ΔΕΝ μου είναι απαραίτητο να έχει το κινητό ραδιόφωνο και ούτε να είναι walkman

 

(άμα θυμηθώ τίποτα άλλο θα κάνω EDIT το αρχικό post)

 

Πάνω-κάτω βρήκα μερικά κανατάκια που μου άρεσαν, αλλά ακόμα ψάχνομαι, τα κινητά αυτά είναι:

 

*Samsung E840

*Sony Ericsson W580

*Samsung U600

*Sony Ericsson K800

*Sony Ericsson K770

*Sony Ericsson S500

*Samsung E950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το u600 είναι αρκετά πιο πάνω από 230 ευρώ, και βασικό του μειονέκτημα είναι η μπαταρία, όπως και του E840. To K550 είναι πολύ καλό για τα λεφτά του (περίπου 180 ευρώ), είναι ολόιδιο με ένα w810 χωρίς το walkman αλλά με καλύτερο design. Έχει όμως από τις καλύτερες κάμερες για 2ΜΡ. Το L9 δεν το σχολιάζω γιατί είμαι κατά των motorola γενικώς, προσωπικό κόλλημα.

 

Κατ'εμέ πάντως αν δεν σε πειράζει το λίγο ογκώδες look, το καλύτερο κινητό που παίζει και κυμαίνεται περίπου στα 230 είναι το Κ800. Η καλύτερη φωτογραφική στα 3.2ΜΡ ξεπερνά και μερικά των 5ΜΡ, εύκολο menu και γενικά customization, στο να αλλάζεις themes, wallpapers κτλ, καλή μπαταρία, καλή ανάλυση οθόνης, και το χαμηλότερο SAR στην κατηγορία του (0,58).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το u600 είναι αρκετά πιο πάνω από 230 ευρώ, και βασικό του μειονέκτημα είναι η μπαταρία, όπως και του E840. To K550 είναι πολύ καλό για τα λεφτά του (περίπου 180 ευρώ), είναι ολόιδιο με ένα w810 χωρίς το walkman αλλά με καλύτερο design. Έχει όμως από τις καλύτερες κάμερες για 2ΜΡ. Το L9 δεν το σχολιάζω γιατί είμαι κατά των motorola γενικώς, προσωπικό κόλλημα.

 

Κατ'εμέ πάντως αν δεν σε πειράζει το λίγο ογκώδες look, το καλύτερο κινητό που παίζει και κυμαίνεται περίπου στα 230 είναι το Κ800. Η καλύτερη φωτογραφική στα 3.2ΜΡ ξεπερνά και μερικά των 5ΜΡ, εύκολο menu και γενικά customization, στο να αλλάζεις themes, wallpapers κτλ, καλή μπαταρία, καλή ανάλυση οθόνης, και το χαμηλότερο SAR στην κατηγορία του (0,58).

 

ευχαριστο για το σχολειο, απο πολλους ακουσα να μου συστινουν το K800, μαλον κατι θα ξερουν :P

 

μιπως εχεις τιποτα καλο να μου προτινεις ? (μην δινετε βαση στα παραδιγματικα κινιτα στο αρχικο post, επιδη τα εβαλα για να σας προσανατολισο στο περιπου τι ψαχνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κοιτα για μενα (που εχω ψηφιακη 8) οποτε θελω φωτογραφιες με ποιοτητα, εχω και 8ΜΡ και φλας! (φλας ομως οχι λεντακια...).

 

Τωρα το theme του Samsung ειναι τρομερο και πολυ καλοσχεδιασμενο, λιτο και λειτουργικο, οποτε ουτε αυτο δε με απασχολησε (εμενα).

 

Και σε συνδυασμο με την τιμη και ολα τα αλλα (εμφανιση, ραδιο 2GB microsd κτλ) αποτελεσε κατι το τελειο! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να προσθεσω οτι το SAR στα κινητα δεν αποτελει προϋποθεση για να το αγορασει κανεις...

Π.χ. στο Ε840 το SAR ειναι 0,64 και highest 0,67 με οριο απο την ΕΕ το 2,00!

 

 

edit: Σορρυ για το διπλο ποστ :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δώσε 280 και πάρε iphone από αμερική, μετράει! :o

 

Η 330 ευρω και πάρτο απο τα Multirama.Eάν είναι αυτό γιατί το αναφέρει σαν iPod Touch.

AΚΥΡΟΝ μόλις πήρα τηλ στο Πειραιά και ΔΕΝ είναι το iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει να πάρεις το Κ800 από τη στιγμή που υπάρχει το Κ770!!!

 

Δες εδώ ένα συγκρητικό και αποφάσισε...

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1485&idPhone1=2052

 

Πάντως με τον κουμπάρο μου που το κοιτούσαμε την περασμένη εβδομάδα, κατέληξε στο 770 που είναι πιο όμορφο, καινούριο, λεπτό και έχει πολλά ωραία πραγματάκια που θα ανακαλύψεις μόλις το πάρεις στα χέρια σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει να πάρεις το Κ800 από τη στιγμή που υπάρχει το Κ770!!!

 

Δες εδώ ένα συγκρητικό και αποφάσισε...

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1485&idPhone1=2052

 

Πάντως με τον κουμπάρο μου που το κοιτούσαμε την περασμένη εβδομάδα, κατέληξε στο 770 που είναι πιο όμορφο, καινούριο, λεπτό και έχει πολλά ωραία πραγματάκια που θα ανακαλύψεις μόλις το πάρεις στα χέρια σου!

 

Και από εμφάνιση φαίνεται ΠΟΛΥ ωραίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ειναι ενα ομορφο.... Τετραγωνοκουτι απο τη Sony Ericsson...

 

Γι'αυτό υπάρχουν χιλιάδες κινητά στην αγορά με διαφορετικό design γιατί δε μπορούν να συμφωνούνε τα γούστα όλων... Μην το παίρνεις! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...