Προς το περιεχόμενο

Ati 3850-3870 agp και τιμές???


apaixtos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ρε παιδιά, επιτέλους, πάρτε μια μητρική PCI-E... Αν είναι δυνατόν ποιά...

Μη μου συγχύζεσαι και μου πάθεις τίποτα...

 

ΥΓ: Είπαμε να είναι κανείς θύμα της τεχνολογίας αλλά όχι και έτσι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου συγχύζεσαι και μου πάθεις τίποτα...

 

ΥΓ: Είπαμε να είναι κανείς θύμα της τεχνολογίας αλλά όχι και έτσι...

 

Μα ρε σύ... είναι ανόητο (χωρίς να θέλω να σας προσβάλλω) να αγοράσεις μια AGP κάρτα... Δίνεις χρήματα για κάτι που σε λίγο θα σταματήσει να παράγεται... Ένας ορθολογικός καταναλωτής (κατά την άποψή μου πάντα) δεν θα ξόδευε ούτε 10 ευρώ για AGP κάρτα... καλύτερα να πάρει μια νέα μητρική και μια Low budget PCI-E με την δυνατότητα αναβάθμισης αργότερα, παρά έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε desolator οι εταιρίες είχαν πει εδώ και κανα 2 χρόνια ότι θα σταματούσαν την παραγωγή agp και όμως ακόμα βγάζουν.σωστή η παρατήρησή σου για αναβάθμιση αλλά καλώς ή κακώς(κακώς δυστηχώς ειδικά για τους gamers δε μπορούν όλοι να αναβαθμιστούν πλήρως...) από όσο έχω ακούσει θα βγει η 3850 σε agp και καλά κάνει κατά την άποψή μου και δε βγαίνει η 3870 γιατί εκεί πράγματι το bottleneck θα ήταν μεγάλο...τώρα το πότε θα βγει ακριβώς....who knows!όσο αφορά τους drivers είναι ένα σοβαρό θέμα και δε καταλαβαίνω γιατί η amd ενώ βγάζει νέα agp μοντέλα πχ 2600χτ ανανεώνει τόσο αργά τους drivers....δεν έχει λογική πιστεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, επιτέλους, πάρτε μια μητρική PCI-E... Αν είναι δυνατόν ποιά...

 

Αντε και πήραμε... Θα κάτσει κι ο επεξεργαστής μας πάνω, ή θα πάμε για καινούριο? Θα κάτσουν και οι μνήμες μας ή πάμε και εδώ για καινούριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε και πήραμε... Θα κάτσει κι ο επεξεργαστής μας πάνω, ή θα πάμε για καινούριο? Θα κάτσουν και οι μνήμες μας ή πάμε και εδώ για καινούριες?

 

Μητρική DDR1, socket 939, PCI-E: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528399

 

Μητρική DDR1, socket 478, PCI-E: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528390

 

Μητρική DDR1, socket 754, PCI-E: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528396

 

Άλλο τι θές? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ ο ίδιος αναιρείς τον εαυτό σου.

Λες τους άλλους αναχρονιστικούς για τις AGP και παράλληλα προτείνεις μητρικές με DDR1 και socket 939, 478!!!

 

Μα μου ζήτησε μητρική, που θα παίρνει PCI-E, χωρίς όμως να χρειαστεί να αλλάξει CPU και RAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έθεσα ένα γενικότερο θέμα. Δεν ζήτησα σταχυολόγηση μοντέλων - που σίγουρα υπάρχουν 1-2 για κάθε περίπτωση (εγώ προσωπικά έχω τον ισχυρότερο Socket A επεξεργαστή που βγήκε, τον Barton 3200+, και δεν καλύπτομαι απ' τα παραδείγματα παραπάνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που δεν παίζει γενικώς παιχνίδια, χρησιμοποιεί τον υπολογιστή του για άλλα πράγματα όπως imaging, video editing και troubleshooting δικτύου αλλά θέλει να βάλει κάτι πιο γρήγορο τι κάνει;

Υπόψην, έχω Athlon 64 x2 4400+ S939 με 2GB RAM που αυτό σημαίνει ότι δεν είναι και καμιά αρχαιολογία.. (Α, και δεν πρόκειται να δώσω λεφτά για Asrock μητρική όπως πρότεινε κάποιος φίλτατος πιο πάνω.)

 

 

Αναγκάστηκα και πήρα μέσω Ebay μητρική Asus η οποία υποστηρίζει Crossfire και μια κάρτα γραφικών 3870 την οποία βρήκα σε δελεαστική τιμή.

 

Εντάξει, τα +40 ευρώ που έδωσα για μητρική μπορεί να μην είναι πολλά, αλλά γιατί να τα δώσω από την στιγμή που το σύστημά μου με ικανοποιούσε (αν εξαιρέσουμε το gaming); Επειδή δεν υπάρχουν αξιόλογες κάρτες AGP πλέον... Ας βγάζαν την 3850 έστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν υπάρχουν αξιόλογες κάρτες AGP πλέον... Α

Υπάρχουν και χειρότερα φίλε μου. Προσωπικά, για αυτά που θέλω, καλύπτομαι απ' την κάρτα μου και κολλάω στον επεξεργαστή.

Ψάχνω εδώ και καιρό μια μητρική που να υποστηρίζει AGP + PCI-express, και μια ανθρώπινη δεν βρίσκω. Μόνο κάτι Asrock παίζουν, που έχουν ένα δικό τους "υβριδικό" AGP και σηκώνει μόνο πολύ συγκεκριμένα μοντέλα καρτών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πλέον αφού έχεις κολλήσει στην "παλιά" τεχνολογία χρειάζεται ριζική αναβάθμιση γιατί αλλιώς θα μπλέκεις με ασυμβατότητες..

Δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...