Προς το περιεχόμενο

Ποιο θεωρείτε το καλυτεροPDA με GPS....


memtsas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σε κάθε περίπτωση μην πάρεις GPS κινητό.

Πάρε σκέτο GPS pda και ξεχωριστά κινητό. Κάθε συσκευή να κάνει τη δουλειά της.

 

Στα pda-Κινητά το τηλέφωνο είναι high priority εφαρμογή και όταν σε παίρνουν θα χάνεις το gps μέχρι να τελειώσει η κλήση.

Έχω κοντέψει να φύγω σε ντουβάρια έτσι.

Άσε που με το system utility που ελέγχει την τηλεφωνική λειτουργία και λειτουργεί συνεχώς στο Background , κατά καιρούς παρουσιάζει μικροπροβλήματα με το gps software.

 

Μιλάω για hp ipaq 69xx με destinator PN εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα PDA - κινητό δεν είναι τόσο εύχρηστο που να μπορεί να αντικαταστήσει ένα απλό κινητό. Για μένα πάρτε το κινητό που σας αρέσει σε εμφάνιση, βάρος, κάμερα κλπ. και για GPS ένα φτηνό καλό PNA όπως αυτή τη στιγμή είναι το RYE 3503 του Κωτσόβολου (130 ευρώ) που παίρνει Destinator 7 για pna. Το GPS το αφήνεις στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου για να το χρησιμοποιήσεις όταν το χρειαστείς, δε χρειάζεται να το έχεις πάνω στο τηλέφωνο και να κουβαλάς άχρηστο όγκο, βάρος και να έχεις χαμηλή αυτονομία μπαταρίας λόγω της μεγάλης οθόνης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο προσωπικη εμπειρεια καλυτερα ξεχωριστο κινητο και ξεχωριστο pda

δεν μενεις απο κινητο λογω χρησης του gps και μπορεις να κανεις και χρηση και των δυο ταυτοχρονος εαν τα χρησημοποιηεις επαγγελματικα αλλα κουβαλας δυο συσκευες. απο την αλλη εαν δεν γινεται εκτεταμενη χρηση και gps και κινητου μια συσκευη σε καλυπτει και με το rw6815 ειμαι απολυτα ευχαριστιμενος ( εχει ξεχωριστο gps)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Αν και κάτοχος MIOA701 η ψήφος μου πάει στο Htc TytnII. Πραγματικά πολύ καλό pda με αρκετή μνήμη κάτι που λείπει στο pda μου.Λίγο να το φορτώσεις παραπάνω αρχίζουν τα κολληματάκια.

 

2 ερωτησούλες, όχι για το μοντέλο που αναφέρεις (MIO A701) αλλά για το P550.

1) Το P55o τελικά έχει vga ή qvga οθόνη? Γιατί παντού εδώ σε ελληνικά sites λένε για vga ενώ σε εξωτερικά sites αναφέρουν qvga, και υπάρχει όντως διαφορά αν κρίνω από αυτό το test

http://mobilyazilar.blogspot.com/2007/01/what-is-difference-between-vga-and-qvga.html

 

2) Αν βάλω στο P550 μια κάρτα μνήμης 2 gb , θα έχει κολληματάκια αν φορτωθεί...?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...