Προς το περιεχόμενο

Ups


cxmgp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι διακυμανσεις τασης δεν ενοχλουν τον φορητο μιας και οι μετασχηματιστες δεχονται τροφοδοσια απο 100-240volt oι οποιοι με τη σειρα τους τροφοδοτουν τον φορητο. Δεν περναει ρευμα απο την μπαταρια παρα μονο για να φορτιστει και αναλαμβανει οταν του διακοψεις την τροφοδοσια απο πριζα.

 

Η μονη προστασια που χρειαζεται ουσιαστικα ειναι προστασια υπερτασης. Περα απο εκει ο καθενας κανει αυτο που νομιζει καλυτερο

 

Μιλαω για συγχρονους φορητους παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια χαζη ερωτηση

Επειδη το ups το φορτιζω σε αλλο δωματιο και οχι εκει που ειναι ο υπολογιστης. Οταν φορτισει και το μεταφερω στο δωματιο του pc, θα το βαλω στη μπριζα και στο καπακι θα συνδεσω πανω του τον φορητο? η πρεπει να περιμενω καποια ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν υποστηρίζουν όλα τα UPS απο υπέρταση. Αυτό έχει να κάνει με το τι θα επιλέξεις.

 

Ναι μπορεισ να τροφοδοτήσεισ τον υπολογιστή σου απευθείας από το UPS χωρίσ να περιμένεις καθόλου. Αν δεν έχει φορτίσει πλήρωσ απλά θα έχεισ μικρότερη αυτονομία σε περίπτωση διακοπής.

 

Γενικώσ εγώ πάντα προτείνω Ablerex διότι έχουν πολύ καλή τιμή σε σχέση με την ποιότητα τουσ και καλή υποστήριξη. Μιλώ από προσοπική εμπειρία στον χώρο που εργάζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα κατοχος ablerex ειμαι. Απο συγκριτικα που εχω δει, δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο.... και πως να ειναι οταν στοιχιζει 50+euro

 

Τωρα απο υποστηριξη .... τι να πω??? Εγω στειλει 3-4 email στην εταιρεια γιατι δεν μπορω να το δουλεψω στα vista. Εννοειται απαντηση δεν εχω παρει. Αρα 0 υποστηριξη για μενα

 

Τελικα πανω σε πολυμπριζο προστασιας απο υπερταση, μπορεις να συνδεσεις Ups? Αλλοι που λενε ναι, αλλοι οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ναι μπορείς το είχα κάνει παλιότερα. Αλλά δεν βλέπω τοv λόγo άμα το UPS είναι καλό.

Επί της ευκαιρίας κοιτάξτε και ένα προβλημα που έχω με ίδιας μάρκας UPS μήπως έχετε καμιά γνώμη.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=2005318#post2005318

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...