Προς το περιεχόμενο

Mandriva & eagle*.fw


gemini235

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αφού δοκίμασα suse 10.3, ubuntu, kubuntu kai pclinuxos εχθές έκανα εγκατάσταση το mandriva 2008 που έχει πυρήνα τον 2.6.22.9 μπάς και μπορέσω να δουλέψω το sagem 840 του connex. Είναι η πρώτη διανομή που πίστεψα οτι θα εγκατασταθεί αμέσως αλλα έκανα λάθος...μου λέει οτι λείπει το eagle*.fw. Απο που μπορώ να κατεβάσω το αρχείο αυτο και πώς το κάνω εγκατάσταση βήμα βήμα;Κατέβασα απο το site της eagle τα Fast8x0_3-0-6.tgz , ueagle-atm-1.3.tar.gz , ueagle-data-1.1.tar.gz αλλα δέν ξέρω πώς να τα εγκαταστήσω και άν είναι τα σωστά αρχεία. Έυχαριστώ για τυχόν replies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά το αναγνωριζει

 

εβαλες τα sources ?

http://easyurpmi.zarb.org/

αν δεν το εχεις ξανακανει και θες βοηθεια πες το

 

 

βαλε αυτο το πακέτο

ftp://rpmfind.net/linux/Mandrake/2008.0/i586/media/non-free/release/ueagle-firmware-1.1-2mdv2008.0.noarch.rpm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DIMITRISG είμαι νέος στο linux και δεν το έχω ξανακάνει. Στο πρώτο link στο τρίτο βήμα λέει να γράψω κάποια πράγματα σε κονσόλα. Απ'οτι κατάλαβα κάνει συνδεση και κατεβάζει κάποια πακέτα. Δεν έχω σύνδεση όμως!Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις συνδεση δεν γινεται να βαλεις τα sοurces

οποτε πρπει να σεταρεις το modem πρωτα

για δοκιμασε αυτον τον οδηγό http://www.linuxformat.gr/forum/forum_posts.asp?TID=65&PN=1

και οταν το συνδεθεις πες το για να ρυθμισουμε τα sources

 

 

σημ εκει που λεει στις οδηγιες sudo εσυ μπες σαν root με su και password και μετα δωσε τις εντολές

πχ

>sudo mkdir /lib/firmware/ueagle-atm

θα σβησεις το sudo ενω εισαι root

το λεω αυτο γιατι σε μενα η εντολη sudo δεν δουλευει αυτοματα

πρεπει να ορισω manual την καθε εντολη που θα εχει δικαιωμα ο sudoer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...