Προς το περιεχόμενο

FLASH OR NO XBOX 360


S_DECATHLON

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας

 

Ανοιξα αυτο το θεμα επειδη πιστευω πως υπαρχουν πολλοι που τους ενδιαφερει να μαθουν αν αξιζει να flashαρουν το xbox τους η οχι...Ποια τα μυονεκτηματα κτλ....

 

Προσωπικα εχω το xbox 360 Elite και ειμαι της αποψης να flashαρω το Benq drive του 360 γιατι δεν ειμαι διατεθημενος να δινω 70ε για παιχνιδια.

 

Ας ακουστουν ολες οι ιδεες και αποψεις σχετικα με το θεμα για να λυθουν πολλες αποριες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Προσωπικα εχω το xbox 360 Elite και ειμαι της αποψης να flashαρω το Benq drive του 360 γιατι δεν ειμαι διατεθημενος να δινω 70ε για παιχνιδια.

αυτο δεν αρκει?

εννοειτε φλασαρισμενο χωρις δευτερη κουβεντα.εκτος και αν δεν παιζεις πολλα παιχνιδια,και σου αρκουν 1-2 γνησια παιχνιδια το μηνα.

 

Ποια τα μυονεκτηματα κτλ....

χανεις την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν αρκει?

εννοειτε φλασαρισμενο χωρις δευτερη κουβεντα.εκτος και αν δεν παιζεις πολλα παιχνιδια,και σου αρκουν 1-2 γνησια παιχνιδια το μηνα.

 

 

χανεις την εγγυηση.

 

 

no... δεν χάνει τίποτα αν γίνει «προσεκτική» δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάνα 6μηνο που θα φάει ban θα την χάσει την εγγύηση.Οπότε:

1ον)Δεν την φλασάρεις και τα σκας για games και

2ον)Την φλασάρεις και τα σκας για κονσόλες (ή μητρικές).

 

Αν έχεις σκοπό να παίξεις αμέτρητα παιχνίδια σε συμφέρει το 2ο(ειδικά αν δεν σε ενδιαφέρει το online),αλλιώς το 1ο (συνυπολογίζοντας την ψυχική σου ηρεμία αλλά και την ικανοποίηση του νόμιμου ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάνα 6μηνο που θα φάει ban θα την χάσει την εγγύηση.Οπότε:

1ον)Δεν την φλασάρεις και τα σκας για games και

2ον)Την φλασάρεις και τα σκας για κονσόλες (ή μητρικές).

 

 

αλλιώς το 1ο (συνυπολογίζοντας την ψυχική σου ηρεμία αλλά και την ικανοποίηση του νόμιμου ;))

+1

 

καποιος πρεπει "παλιος" χρηστης να τα ξεκαθαρισει αυτα τα πραγματα.

μπορεις επισης να ενοικιαζεις παιγνιδια απο τα video club για μια εβδομαδα,μα φθηνοτερα κατεβαινει και εισαι και νομιμος.

 

το οτι η microsoft δεν τους μπαναρει ολους ισχυει γιατι ετσι θελει.

τωρα τα διαφορα κολπα που λεγονται για μενα ειναι μυθος.

απλα τους αφηνει μεχρι την επομενη φορα η οποτε αποφασισει εκεινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω αργα η γρηγορα θα βρεθει τροπος να κανουμε οτι με το παλιο xbox κατεβαζοντας δλδ παιχνιδια και παιρνιοντας τα via FTP στον σκληρο χωρις καψιμο dvd και αλλα τετοια...

 

no... δεν χάνει τίποτα αν γίνει «προσεκτική» δουλειά...

 

Η εγγυηση χανεται αφου για να περασεις το χακαρισμενο Firmware πρεπει να ανοιξεις την κονσολα...Ποιος τροπος υπαρχει να μην χαθει..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγυηση χανεται αφου για να περασεις το χακαρισμενο Firmware πρεπει να ανοιξεις την κονσολα...Ποιος τροπος υπαρχει να μην χαθει..?

Αρκεί το να μην φαίνεται ανοιγμένη.

Αν όμως μπαναριστεί (ή έχει σειρά προτεραιότητας)δεν καλύπτεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tha simfwnisw me ton apo panw. agorazeis 1-2 games gia arxi k otan ta varetheis ta poulas/antalazeis me alla. protimotero gia na exeis k to kefali sou isixo apo ban/ red rings of death.

 

gia na patheis red ring of death den xreiazetai na to exeis flasharei...1 konsola stis 5 to pathenei....Na doume stous kausones ti tha ginei...Prosopika mia fora to ekane

 

I kaluteri epilogi pisteuo einai na perimenoume na strosoun ta pragmata kai vlepoume...Epidi i konsola xoris XBOX LIVE stin kurioleksia einai misi...(akoma kai i free ekdosi silver)

 

Me gnisia games den sumfairei me tipota....Edo me to palio kaname papades den tha vrethei tropos kai gia to 360....Apla ligo upomoni..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπκά πάντα:

 

1. αν το φλασάρεις δεν παίζει ρόλο αν 8α σου χαλάσει.

 

2. εγγύηση δεν χάνεις. ξαναπερνάς το firmwire το μαμίσιο. το ξανακλείνεις με το αυτοκολιτάκι της εγγύησης και είσαι οκ.

 

3. παιχνίδια και μεταχειρισμένα να τα πάρεις 8α πληρώνεις 40άρες. Που σημαίνει πρέπει να περιμένεις κάποιους μήνες.

 

4. Απο το ιντερνετ κατεβάζεις ότι 8ες απο games.

 

5. μπροστά στα λεφτά που έχω γλειτώσει, και στα παιχνίδια που έχω μαζέψει, οπως έχω ξαναγράψει, "i dont give a fuck about live". Δεν μου φτάνει χρόνος να παίζω αυτά που έχω μόνος μου, και με φίλους σε 2πλό. Το Live 8α με νιάξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5. μπροστά στα λεφτά που έχω γλειτώσει, και στα παιχνίδια που έχω μαζέψει, οπως έχω ξαναγράψει, "i dont give a fuck about live". Δεν μου φτάνει χρόνος να παίζω αυτά που έχω μόνος μου, και με φίλους σε 2πλό. Το Live 8α με νιάξει....

 

Συμφωνω απολυτα!

Δηλαδη στο original xbox (οσοι ειχαν) ειχαμε live?

Ποτε δεν εκανα τον κοπο να μπω!

Μου αρκει να παιζω τα παιχνιδακια μου με την παρεα και μονος μου!:-)

Δεν λεω οτι θα κατσω να φαω ban επιτηδες αλλα αν το φαω χαλαλι του!

Ελαχιστο το κακο!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paides me to xbox1 eixan vrei tromo me to Xlink kai epezes free live...

 

To thema einai oti kapoia paixnidia aksizoun polu gia live kai einai krima na fas ban...Eisai silver member pou einai free kai thes na gineis gold gia 1 mina?Dineis 5euro kai exeis xbox live gia 1 mina...Pisteuo sumfairei polu afto kai den nomizo na einai polla ta 5euro(Gia mia fora sto toso)

 

TO THEMA EINAI NA VROUNE TROPO NA PAIZOUME ANTIGRAMENA STO XBOX LIVE...kapoioi lene oti ginete auto alla poso sigouroi einai oti den tha fane BAN??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO THEMA EINAI NA VROUNE TROPO NA PAIZOUME ANTIGRAMENA STO XBOX LIVE...kapoioi lene oti ginete auto alla poso sigouroi einai oti den tha fane BAN??

 

Δεν είναι... όποιος σου πει ότι είναι σίγουρος ότι δεν θα φάς μπαν ή ότι θα φάς σίγουρα, θα σου πει ψέματα. Όσοι παίζουν αντεγραμένα στο live παιρνουν τα ρίσκα τους. Σε άλλους τους έχει βγει μέχρι τώρα σε άλλους όχι. Πολλοί έχουν παίξει ότι παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει εδώ και 2 χρόνια και δεν έχουν φάει μπαν ενώ κάποιοι άλλοι φάγανε το μπαν με το που το φλασάρανε! Πιστεύω μάλιστα ότι αυτήν την αμφιβολία την καλλιεργεί εντέχνως η MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι... όποιος σου πει ότι είναι σίγουρος ότι δεν θα φάς μπαν ή ότι θα φάς σίγουρα, θα σου πει ψέματα. Όσοι παίζουν αντεγραμένα στο live παιρνουν τα ρίσκα τους. Σε άλλους τους έχει βγει μέχρι τώρα σε άλλους όχι. Πολλοί έχουν παίξει ότι παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει εδώ και 2 χρόνια και δεν έχουν φάει μπαν ενώ κάποιοι άλλοι φάγανε το μπαν με το που το φλασάρανε! Πιστεύω μάλιστα ότι αυτήν την αμφιβολία την καλλιεργεί εντέχνως η MS.

 

παλια τακτικη της MS;)

και οχι μονο στο XBOX

απλα δεν θελει η πειρατια να παρει μεγαλες διαστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...