Προς το περιεχόμενο

FLASH OR NO XBOX 360


S_DECATHLON

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα ρε παιδια μια ερωτηση γιατι το πηρα και γω και εχω μπερδευτει με ολα αυτα. απλη ερωτηση, για να παιξω παιχνιδι κοπια κατεβασμενο πρεπει οπως και δηποτε να το φλασαρω ανοιγοντας την κονσολα?

 

Nαι.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

s_decathlon, εχω ενα xbox 360 elite εδω και 1.5 χρονο. Το φλασαρα (Βenq) σχεδον αμεσως μονος μου. Πριν ενα μηνα μου χαλασε με Ε74. Το φλασαρα πισω με το original firmware, μου εδωσε ενας φιλος αυτοκολλητο εγγυησης που ειχε καβατζα, το επεστρεψα στη M$ και μου γυρισε πισω jet με καινουρια μητρικη και drive lite-on. Για τον φιλο που ρωταγε, το κουτι ειχε ιχνη απο κατσαβιδι κι ενα σπασμενο κλιπακι μεσα. Συμπερασμα: μη μασατε. Το να ξεκολλησεις το αυτοκολλητο της εγγυησης ειναι πολυ απλο με ενα πιστολακι για τα μαλλια. Υπαρχουν οδηγοι γι'αυτο στο internet.

 

Τωρα επι της ουσιας, αν αξιζει ή οχι. Η απαντηση ειναι οτι εξαρταται απο τι χρηση θα κανεις. Εξηγουμαι: εγω προσωπικα παιζω κατα 90-99% CALL OF DUTY 4 στο Xbox Live. Εχω ψυχη συλλεκτη και μου αρεσει να εχω "καβα" (ειτε στη μουσικη, ειτε στις ταινιες, ειτε στα παιχνιδια) για οταν θα ερθει καποιος φιλος ή για μια στιγμη βαρεμαρας που θα θελω να παιξω κατι καινουριο. θα μπορουσα τελεια να ζησω αγοραζοντας ενα παιχνιδι καθε 3 μηνες (και βαλε). Αν εισαι ή θα εισαι σ'αυτη τη κατηγορια, δηλαδη με ενα ή δυο παιχνιδια που θα μονοπολουν το μεγαλυτερο μερος του χρονου σου (ειτε COD4, ειτε Pro, ειτε GOW, ειτε Halo 3, κλπ) τοτε δεν ειναι απαραιτητο να το φλασαρεις. Οπως και δεν ειναι απαραιτητο να το φλασαρεις αν δε θα διαθετεις παρα πολυ χρονο για gaming. Αν εισαι σκληροπυρηνικος παιχτης απο την αλλη και χτυπας 4-8+ ωρες καθε μερα, οπως και αν θελεις να μπορεις να εχεις προσβαση σε οτι βγαινει και αν παιζεις περισσοτερο single player παρα multiplayer στο δικτυο, τοτε θα θελεις να το φλασαρεις.

 

Το κοστος του 360 ειναι αρκετα χαμηλο, ωστε αν αποφασισεις να το φλασαρεις, το πιθανοτερο ειναι οτι θα εκτιμησεις σχετικα γρηγορα οτι η κινηση αξιζε τον κοπο και να μη σε νοιαζει να βρεθεις εκτος εγγυησης ή να φας ban απο τη M$. Βεβαια παντα υπαρχουν αυτοι που θελουν και τον σκυλο χορτατο και την πιτα φαγωτη, δηλαδη και να παιζουν αντιγραφες και να τη βγαλουν με μια μονο κονσολα εφ'απαξ.

 

Επιπλεον η ολη διαδικασια του φλασαρισματος ειναι πολυ ενδιαφερουσα για οσους γουσταρουν τα μαστορεματα και να τη ψαχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tha simfwnisw me ton apo panw. agorazeis 1-2 games gia arxi k otan ta varetheis ta poulas/antalazeis me alla. protimotero gia na exeis k to kefali sou isixo apo ban/ red rings of death.

 

Το red rings of death που κολλαει?.. Επειδη δεν εχει να κανει με φλασαρισμα!.

 

 

Και θα σου ελεγα, φλασαρε, παιξε αυτα που θες να παιξεις, και αν σε μπαναρουν, υπαρχουν τροποι να ξανα παιξεις, και να μπεις ονλινε. Αρκει να ξερεις ποιον να ρωτησεις και σε ποιον να το πας το μηχανημα σου. Προτιμοτερο να δινεις ενα 70 ευρο καθε φορα που τρως μπαν, Για να αλλαξεις την μητρικη σου, παρα να δινεις, 70 για καθε μαλακια (παιχνιδι) που βγαινει. 1-2 Που αξιζουν θα το αποφασισεις και εσυ. Μετα απο τα τριαλς και τεστς που θα κανεις με τις κοπιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το red rings of death που κολλαει?.. Επειδη δεν εχει να κανει με φλασαρισμα!.

 

 

Και θα σου ελεγα, φλασαρε, παιξε αυτα που θες να παιξεις, και αν σε μπαναρουν, υπαρχουν τροποι να ξανα παιξεις, και να μπεις ονλινε. Αρκει να ξερεις ποιον να ρωτησεις και σε ποιον να το πας το μηχανημα σου. Προτιμοτερο να δινεις ενα 70 ευρο καθε φορα που τρως μπαν, Για να αλλαξεις την μητρικη σου, παρα να δινεις, 70 για καθε μαλακια (παιχνιδι) που βγαινει. 1-2 Που αξιζουν θα το αποφασισεις και εσυ. Μετα απο τα τριαλς και τεστς που θα κανεις με τις κοπιες.

 

Να ρωτήσω, αν το χεις φλασάρει πριν 1.5- 2 χρόνια οπότε έχεις παλιά έκδοση, οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες για μπαν; Θέλω να πω τι είναι καλύτερα, να ξαναδώσει κάποιος μια 50αρα για επόμενη έκδοση ή να ρισκάρει και να μπει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είναι τα πράγματα

 

- Φλασάρεις:

Παίζεις ότι θές τσάμπα, όπως θες (live ή offline) και είσαι θεός μέχρι να πέσει ο πέλεκυς της Microsoft και να φας το ban. Μπορεί να γίνει σε 2 εβδομάδες, μπορεί σε 1 χρόνο. Όταν γίνει θα πρέπει να αγοράσεις νέο xbox με 150-250 euro. Επίσης χάνεται η εγγύηση. Αν δε παίζεις online εννοείται πως πρέπει να φλασάρεις.

 

- Δε φλασάρεις:

Κάνεις τα πάντα, αλλά πληρώνεις κάθε game. Επιλέγεις με προσοχή αυτά τα λίγα που θες να παίξεις και τα αγοράζεις. Αν ψαχτείς στο internet, μπορείς να τα αγοράσεις συνήθως 20-40 euro φτηνότερα από τα ελληνικά φαρμακεία. Έχω το xbox 2 χρόνια σχεδόν και από τα δεκάδες άτομα στην friend list μου η πλειοψηφία παίζει συνεχώς COD4 (παρ'ότι βγήκε το 5) και τα γνωστά αθλητικά (FIFA, 2K). Όλα τα άλλα games δε βλέπω να τα παίζει κανείς πάνω από 1-2 εβδομάδες.

 

Για κάποιον που θέλει να παίζει άπειρα παιχνίδια και έχει αποδεχτεί ότι μπορεί να δώσει 150-250 euro για να ξανααγοράσει xbox και να μπει πάλι στη διαδικασία φλασαρίσματος τότε συμφέρει απεριόριστα. Για μένα που δεν είμαι ψαγμένος με τα τεχνικά της κονσόλας και παίζω 4-5 games το πολύ όλο το χρόνο, το φλασάρισμα είναι τσάμπα ρίσκο. Ακούω κατά καιρούς τα "νέα κύματα ban" της MS και γνωστούς να φοβούνται αν ήρθε η σειρά τους, άλλους να τη πατάνε και να χάνουν το tag τους.

 

Γενικά δε νομίζω πως υπάρχει σωστό και λάθος. Είναι ανάλογα το τι gamer είσαι. Αν ήμουν 17 το πιθανότερο είναι να είχα φλασάρει τα πάντα, τώρα δε με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...