Προς το περιεχόμενο

Script Error on Firefox..


sukalas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο χτες μου παρουσιαζετα ιτο παρακατω μηνυμα-σφαλμα την ωρα που δουλέυω τον firefox ..

 

 

bmu0xx38ecdzuv76n92h_thumb.gif

 

δοκίμασα να αδειασω τον φάκελο temp αλλα πάλι τα ίδια..Να σημιώσω οτι δεν κατέβασα update για τα windows και δεν θυμαμαι να εκανα καποια αλλαγη στο λειτουργικο ή σε κάποιο software ..Αυτο που μου κάνει εντύπωση περισσότερο ειναι οτι δεν έχω explorer και παρόλαυτα όπως θα δείτε μου λέει internet explorer Script Error ..Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ή έχει καμοιά ιδέα του τι μπορεί να φταίει ας απαντησει...

Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' όλα δοκίμασε να αδειάσεις τον temp folder του λογαριασμού σου

1) γράψε στην μπάρα διευθύνσεων του firefox about:config

2)πάνε κάτω εκεί που λέει dom.max_script_run_time

3)μόλις το βρεις διπλό κλικ άλλαξε την τιμή σε κάτι πολύ μεγαλύτερο του 15 π.χ 20

4)κανε επανεκκίνηση τον firefox

5)είσαι έτοιμος .

Ακόμα

Πήγαινε στο temp directory που αντιστοιχεί στο profile σου και σβήσε όλα τα αρχεία που υπάρχουν εκεί μέσα και ξαναδοκίμασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας σε ευχαριστω για το ενδιαφερον..το εκανα αυτο που λες αλλα μάλλον κάτι άλλο ήταν γιατι αφου απνεργοποίησα κάτι toolbars που είχα και εβαλα antivirus(μου βρηκε 1 trojan)σταμάτησε να γίνεται..Σημείωση :το default value στο dom.max_script_run_time ήταν 10 όχι 15 και το έβαλα 20 όπως είπες..Ευχαριστω για τη βοηθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK απο script error νομιζω εφτιαξε ,δε μου εχει ξαναεμφανιστει..Τωρα ομως κάνει ένα άλλο κουλό που δε ξέρω αν σχετίζεται,όποτε παει να κάνει buffering σε online radio ο firefox τρελένεται και κάνει shutdown..Τι να πω..?μπορεις να φανταστεις κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε DISABLE ολα τα εγκατεστημένα extensions του firefox και δες αν το κάνει πάλι.

Αν όχι, κάνεις enable ένα, δοκιμάζεις, κ.ο.κ. μέχρι να βρεις το ένοχο.

 

Αν κρασαρει ακομα και χωρις extensions, δοκιμασε το ιδιο site με αλλους browsers,

ή κανε ενα backup τα bookmarks σου, και οτι αλλο θες με το Mozbackup

και σβησε εντελως το firefox folder, και κανε μια φρεσκια εγκατασταση του 2.0.0.11

(και ο 3.0 beta 1 δεν ειναι κακός, αλλα λέμε τωρα, keep it safe)

και δοκιμασε πάλι.

 

σχετικα με το προηγουμενο screenshot... μηπως εχεις εγκατεστημένο το IE TAB extension ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον..έκανα ότι πρότινες

μόνο που:

 

* δε κατάφερα να κάνω πλήρες uninstall αφου τα bookmarks μου, τα passwords και γενικα ότι ειχα πριν αποθηκευμένα υπαρχουν μετά απο διαγραφη του firefox απο το control panel

και απο program files και μετα απο αδειασμα του temp folder.

 

Μήπως το firefox εντοπίζει αυτόματα τα αποθηκευμένα αυτα στοιχεια απο το back-up μου που έκανα με to moz-backup ή το ίδιο τα καταχωρεί αυτόματα μετά απο τη φρέσκια εγκατάσταση του firefox....Να δοκιμάζω άλλο browser δε θέλω γιατι ακόμα και να δουλέυει δε με βολέυουν όσο το firefox.Σημείωση:Δοκίμασα και το beta 3 τα ίδια..

Θα δοκιμάσω κάπιο ποιο ειδικευμένο unistaller program 'οπως το system mechanic..

 

IE TAB extension ?δε το έχω ακουστα.

 

A....παραλίγο να το ξεχάσω ..τώρα έχω νέα έκδοση του script error..

δειτε εδω

qoumvef0ac83qhlgy7gc_thumb.gif

 

Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει τί ακριβώς σημένει αυτο το σφάλμα και πως μπορω να το αντιμετωπίσω?? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου το πετάει σχετικά συχνα αυτό οταν έχω συνέχεια ανοιχτό το Gmail...

 

Έχω έναν παλιό laptop της Compaq με Windows XP SP2, την τελευταία αγγλική έκδοση του Firefox και τα μόνα extentions που παίζουν είναι τα αγγλο-γαλλικά-ελληνικά λεξικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφράζω από: http://kb.mozillazine.org/Unresponsive_Script_Warning

 

Βρείτε την πηγή του προβλήματος

 

Για να βρείτε ποιο είναι το σκριπτ που καθυστερεί, πατήστε το κουμπί Stop Script στον διάλογο και μετά πηγαίνετε στο Tools, Error Console. Τα πιο πρόσφατα σφάλματα στην κονσόλα σφαλμάτων υποδεικνύουν το σκριπτ που προκαλεί το πρόβλημα. [Κατʼ επέκτασιν, υποδεικνύουν και τη σελίδα.]

 

Επεκτάσεις

 

Αν το μήνυμα Unresponsive Script Warning εμφανίζεται σε πολλές κα διαφορετικές σελίδες, κατά πάσα πιθανότητα ευθύνεται κάποια επέκταση που εγκαταστήσατε πρόσφατα. [Εδώ το πρωτότυπο έχει λινκ με γνωστές προβληματικές επεκτάσεις.] Μπορείτε να δοκιμάσετε να απεγκαταστήσετε κάποιες επεκτάσεις ή, εναλλάξ, μπορείτε να φτιάξετε ένα νέο προφίλ.

 

[...] δε κατάφερα να κάνω πλήρες uninstall αφου τα bookmarks μου, τα passwords και γενικα ότι ειχα πριν αποθηκευμένα υπαρχουν μετά απο διαγραφη του firefox απο το control panel

και απο program files και μετα απο αδειασμα του temp folder. [...]

 

Τα παραπάνω δεν σβήνονται ποτέ κατά την απεγκατάσταση του Firefox. Παραμένουν στη θέση τους, η οποία είναι μέσα στο προφίλ του Firefox. Μπορείς να τα δεις δίνοντας το εξής από το Run/Εκτέλεση:

 

>
%appdata%\mozilla\firefox\profiles

 

Αν θες να απενεργοποιήσεις το προφίλ, μπορείς απλά να μετονομάσεις τον φάκελο Mozilla (π.χ. σε «Mozilla-20071216»). Ο Firefox θα φτιάξει καινούργιο προφίλ άμα δεν βρει φάκελο Mozilla.

 

Μια άλλη λύση για να δεις αν φταίει κάτι στο προφίλ, είναι να φτιάξεις ένα νέο, καθαρό προφίλ. Δώσε στο Run/Εκτέλεση:

 

>
firefox -profilemanager

 

... και ακολούθα τις οδηγίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφράζω από: http://kb.mozillazine.org/Unresponsive_Script_Warning

 

Βρείτε την πηγή του προβλήματος

 

Για να βρείτε ποιο είναι το σκριπτ που καθυστερεί, πατήστε το κουμπί Stop Script στον διάλογο και μετά πηγαίνετε στο Tools, Error Console. Τα πιο πρόσφατα σφάλματα στην κονσόλα σφαλμάτων υποδεικνύουν το σκριπτ που προκαλεί το πρόβλημα. [Κατʼ επέκτασιν, υποδεικνύουν και τη σελίδα.]

 

Επεκτάσεις

 

Αν το μήνυμα Unresponsive Script Warning εμφανίζεται σε πολλές κα διαφορετικές σελίδες, κατά πάσα πιθανότητα ευθύνεται κάποια επέκταση που εγκαταστήσατε πρόσφατα. [Εδώ το πρωτότυπο έχει λινκ με γνωστές προβληματικές επεκτάσεις.] Μπορείτε να δοκιμάσετε να απεγκαταστήσετε κάποιες επεκτάσεις ή, εναλλάξ, μπορείτε να φτιάξετε ένα νέο προφίλ.

 

 

 

Τα παραπάνω δεν σβήνονται ποτέ κατά την απεγκατάσταση του Firefox. Παραμένουν στη θέση τους, η οποία είναι μέσα στο προφίλ του Firefox. Μπορείς να τα δεις δίνοντας το εξής από το Run/Εκτέλεση:

 

>
%appdata%\mozilla\firefox\profiles

 

Αν θες να απενεργοποιήσεις το προφίλ, μπορείς απλά να μετονομάσεις τον φάκελο Mozilla (π.χ. σε «Mozilla-20071216»). Ο Firefox θα φτιάξει καινούργιο προφίλ άμα δεν βρει φάκελο Mozilla.

 

Μια άλλη λύση για να δεις αν φταίει κάτι στο προφίλ, είναι να φτιάξεις ένα νέο, καθαρό προφίλ. Δώσε στο Run/Εκτέλεση:

 

>
firefox -profilemanager

 

... και ακολούθα τις οδηγίες.

 

 

 

Πολλα ευχαριστω Eusebius..

Λοιπον , η κατάσταση έχει ως εξής:

Εκανα μετανομασια του %appdata%\mozilla\firefox\profiles σε firefoxy για να φτιαξει καινουργιο φάκελο αφου έκανα unistall και install τον firefox, όπως και έγινε..Δε φόρτωσε το παλιο προφιλ , δημιούργησε νέο.Τίποτα δε λύθηκε όμως ίσα-ίσα νομίζω οτι τα πράγματα γίνανε χειρότερα..σας παραθέτω μερικά screenshots απο το Error console που γεμίζει warnings σε όποια σελίδα επισκέπτομαι.

 

screenshot1jv4.th.gif

 

screenshot2ia5.th.gif

 

Ενα άλλο σενάριο που σκέφτηκα οτι μπορεί να φταίει ειναι οτι επειδη η ontelecoms που είμαι συνδρομητης μου κάνει κάτι νούμερα αυτη τη βδομαδα και με έχει συνγχρονισμένο στα 60kbps upload-download να σέρνεται οταν κάνω browsing και γι'αυτο

όλα αυτα τα προβλήματα.

Ευχαριστω για τη βοήθεια,οποιος πιστεύει οτι μπορεί να βοηθήσει καλοδεχούμενος...

 

:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα άλλο σενάριο που σκέφτηκα οτι μπορεί να φταίει ειναι οτι επειδη η ontelecoms που είμαι συνδρομητης μου κάνει κάτι νούμερα αυτη τη βδομαδα και με έχει συνγχρονισμένο στα 60kbps upload-download να σέρνεται οταν κάνω browsing και γι'αυτο

όλα αυτα τα προβλήματα.

 

Και εμενα πάντως αυτό μου συμβαίνει μονο στον laptop, ο οποιος είναι αρκετά παλιός και με μπόλικο πράγμα πάνω, και σέρνεται γενικως... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...