Προς το περιεχόμενο

Γιατι να πάρω Macbook Black ?


rotcelfer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Συγκίνωντας τα δύο Macbooks (White 2.2Ghz & Black) παρατείται διαφορά μόνο στο σκληρό δίσκο (black 160Gb - white 120Gb).

Αναβαθμίζοντασ το White κάνοντας το σκληρό 160Gb, η διαφορά πηγαίνει στα 106.41? (χωρίς ΦΠΑ) με ακριβότερο το Black!

Έχω ακουσει για διαφορά στην ποιοτητα κατασκευής.Ισχύει?Αξίζει η διαφορά???

 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πρακτικά αγαπητέ μου φίλε, κι αν εξαιρέσουμε την χωρητικότητα του δίσκου, δεν υπάρχει καμμία απολύτως διαφορά μεταξύ των δύο MacBook που ρωτάς. Ωστόσο, αφενός δεν παύει το μαύρο να κρύβει κάποια παραπάνω γοητεία και αφετέρου έχει τη δυνατότητα να μην "λερώνει" εύκολα :-) σε σχέση με το λευκό.

Βέβαια το θέμα γούστου, όπως ξέρεις, είναι πάντα υποκειμενικό και έτσι σε ό,τι με αφορά δεν θα δίσταζα να πάρω το μαύρο για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω.

 

Φιλικά,

Βρεττός

 

Υ.Γ: Δεν ξέρω εάν τα έχεις δει από κοντά, αλλά στην περίπτωση που δεν το έχεις κάνει ακόμα, θα σε συμβούλευα να τα δεις και να καταλήξεις σε αυτό που σου αρέσει. Εξάλλου η διαφορά των 107 ευρώ δεν είναι και τόσο σημαντική για τέτοια μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ πήρα το μαύρο. Όταν τα είδα δε σκέφτηκα καν να πάρω κάποιο από τα λευκά. Ίσως φταίει ότι είχα ένα ibook g4 πριν…

Δες τα από κοντά και όποιο σου κάθεται καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι με άσπρο είμαι υπέρ ευχαριστημένος και δεν μου λερώνει και όσο συχνά λένε.

Βασικά πριν το χρησιμοποιήσω πλένω και τα χέρια μου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ!!! Θα το κοιτάξω από κοντά αλλα και πάλι μου φαίνεται παράλογο να πληρώσω τοσα λεφτά ΜΟΝΟ για το χρώμα...

 

Δεν παίρνεις κάποιο Acer ή Fujitsu-Siemens ή όποια άλλη μάρκα για να συζητάμε τη διαφορά τιμής αλλά Apple μηχάνημα και, κατά συνέπεια, τα 107 ευρώ να δώσεις παραπάνω, στην περίπτωση που πάρεις το μαύρο, θα αποζημιωθείς με το παραπάνω ή, πιο σωστά, πάλι κερδισμένος θα βγεις. :-D

 

Επαναλαμβάνω την συμβουλή μου που σου έγραψα στο προηγούμενο σχόλιο: ότι δες πρώτα από κοντά αυτά τα "μικρά" θαύματα και μετά αποφάσισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, καλό το design, αλλά εδώ μιλάμε για ακριβώς το ίδιο προιόν, της ίδιας εταιρίας. Σα να παίρνεις το ίδιο μπλουζάκι prada και να σου λένε οτι το μαύρο κοστίζει παραπάνω. Πιστεύω πως η apple εκμεταλλεύεται το γεγονός οτι το μάυρο αρέσει στους περισσότερους και βγάζει μερικές χιλιάδες ευρώ άκοπα. Στο κάτω κάτω το ίδιο της κοστίζει να παράγει το άσπρο ή το μαύρο. Γιατί να το πουλάει ακριβότερα?

Εκτός αν δεν της κοστίζει το ίδιο ή το μαύρο το βάφει ο ίδιος ο Στηβ με τα χεράκια του.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο όμως είναι ματ χρώμα. Μετά από λίγο καιρό χρήσης το μαύρο λειαίνεται στα σημεία που ακουμπούν τα δάχτυλα ή τα χέρια και αυτό φαίνεται χειρότερα στο μαύρο γιατί αρχίζει να γυαλίζει κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί εχεις 150-200Ε για πεταμα...(μεγαλυτερη κοροιδια δεν υπαρχει..ακου κει 150 για το χρωμα μονο..παρτο και βαφτο μονος σου..χεχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο όμως είναι ματ χρώμα. Μετά από λίγο καιρό χρήσης το μαύρο λειαίνεται στα σημεία που ακουμπούν τα δάχτυλα ή τα χέρια και αυτό φαίνεται χειρότερα στο μαύρο γιατί αρχίζει να γυαλίζει κάπως.

 

 

Αυτο ειναι σίγουρο? Το εχεις παθει η το εχεις ακουσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...