Προς το περιεχόμενο

Γιατι να πάρω Macbook Black ?


rotcelfer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Οπως και τα αυτοκίνητα...κάποια χρώματα είναι πιο ακριβά απο τα άλλα.Γιατί είναι πιο ακριβή η μπογιά?Έίναι απλά η πολιτική της εταιρίας

 

Στα αυτοκίνητα ακριβότερα είναι τα μεταλλικά χρώματα ή τα χρώματα με πέρλα. Δεν είναι το ίδιο. Εκτός αν στην περίπτωση της apple χρησιμοποιούν διαφορετικό χρώμα και δε το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην το ψάχνετε πολύ. Μια μούφα είναι το μαύρο. Είναι πιο ακριβό επειδή μια ζωή η Apple έβγαζε λευκές συσκευές και πλασάρει το μαύρο σαν κάτι ξεχωριστό, διαφορετικό από τα άλλα.

 

Και αυτό με το "ξεθώριασμα" ισχύει. Ειδικά στο Touch Pad, μετά από λίγο καιρό φεύγει το ματ και γυαλίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cromb κάνεις λάθος...απλά ρώτα στη mazda για το rx8 σε μαύρο χρώμα και μετά σε κόκκινο.

 

Μπορεί να χεις δίκιο. Δε το χω ψάξει σε όλες τις περιπτώσεις των αυτοκινήτων.

To θέμα είναι οτι πάρα πολλοί είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν παραπάνω μόνο και μόνο για το χρώμα (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) και ο Στηβ το ξέρει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giati na pareis to black?Gt sebesai tn eauto s!prwta ap'ola ksereis poso kairo eixe na bgei apple black?polla telwspantwn!!!:lol:T lefta pu 8a dwseis parapanw 8a s fanun polla mexri na pas spitaki su na anoikseis to kutaki +na antikriseis to yperoxo macbook.!Aksizei me xilia..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το υπόλοιπο 98% αυτών που έχουν λευκά Mac δεν σέβονται τον εαυτό τους; Έλεος, το μαύρο ΔΕΝ αξίζει τα παραπάνω λεφτά που ζητάει η Apple. Από κει και πέρα, ο μόνος λόγος που υπάρχει για να πάρει κάποιος το μαύρο, είναι ότι του αρέσει περισσότερο από το άσπρο ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βασικός λόγος ένας είναι. Αν πάρει το μαύρο θα θεωρηθεις πιο elite και απο τους elite που έχουν apple και οτι δε σε νοιάζει που τα σκας για να στηρίξεις τα προιόντα της αγαπημένης σου εταιρείας. Πάω στοιχήμα ότι αν ήταν πιο ακριβο το άσπρο την ίδια συζήτηση θα είχαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους!

Η αλήθεια είναι πως σε αυτή την περίπτωση θελω να επενδύσω μόνο σε χρηστικότητα (π.χ. μνημη RAM ) παρά σε θέματα αισθητικής.Οπότε η κατάληξη θα έρθει όταν το δώ από κοντά!

Υ.Γ. Στατιστικά το άσπρο αρέσει στις γυναίκες....Για κάποιους είναι συν... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giati na pareis to black?Gt sebesai tn eauto s!prwta ap'ola ksereis poso kairo eixe na bgei apple black?polla telwspantwn!!!:lol:T lefta pu 8a dwseis parapanw 8a s fanun polla mexri na pas spitaki su na anoikseis to kutaki +na antikriseis to yperoxo macbook.!Aksizei me xilia..:-)

 

Εάν το κόστος παραγωγής δεν ανεβαίνει (που όπως φαίνεται έτσι είναι), το μόνο που σέβομαι δίνοντας περίπου 120? επιπλέον είναι η επιχειριματικότητα του Τζομπς. Σαν καταναλωτής όμως σέβομαι πρώτα την τσέπη μου.

Όπως και να είναι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T mauro ine panta elite+eidika se mac. PERIOD. Dn yparxi periptwsh na yparxi kati aspro pu na einai anwtero apo kati mauro.Milaw tulaxiston g laptop+apsixa pragmata!!!!:mrgreen:

 

Μα καλά, τόσα χρόνια τα Mac, εκτός από το λειτουργικό τους, ξεχωρίζανε και για το χρώμα τους. Τώρα το μαύρο έγινε και elite :P Εγώ μόνο κάτι φρυγανιές ξέρω elite. :P

 

Μαύρα είναι όοοολα τα υπόλοιπα "κοινά" laptop, μαύρο Mac laptop θα πάρουμε; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...