Προς το περιεχόμενο

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ CONN-X


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσο ειναι η διαφορά τιμής μεταξύ CONNX και μεταξύ ενος εναλλακτικού παροχού ΧΩΡΙΣ Παγια κτλ? ΓΙατι εχει γινει λίγο μπέρδεμα η κατάσταση. Συγκεντρωτικά εννοώ ,να εχεις σταθερο και ιντερνετ.

Το Conn-x με απεριόριστη ταχύτητα (εως 24Mbps)* πάνω σε γραμμή PSTN κοστίζει 47,04? (29,9+17,14) χωρίς δωρεάν κλήσεις. Για απεριόριστες κλήσεις (μόνο όμως προς το δίκτυο του ΟΤΕ) πρέπει να πληρώσεις άλλα 14,9?, άρα συνολικά 61.94? (τουλάχιστον 50% ακριβότερα από τα 2play των εναλλακτικών).

 

*Σύμφωνα με τις νέες τιμές που μάλλον θα ανακοινωθούν αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ναι αλλά λένε πολλοί οτι δεν πληρώνεις ουτε πάγια ούτε τίποτα.Ενώ τώρα που έχω το connx πληρώνω 100 ευρώ το δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μπαμπάς μου έτσι και αλλιώς θα βάλει tellas zisto αλλά πρέπει να περιμένω να έρθει το 2008 και τότε μπορώ να το βάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το Conn-x με απεριόριστη ταχύτητα (εως 24Mbps)* πάνω σε γραμμή PSTN κοστίζει 47,04? (29,9+17,14) χωρίς δωρεάν κλήσεις. Για απεριόριστες κλήσεις (μόνο όμως προς το δίκτυο του ΟΤΕ) πρέπει να πληρώσεις άλλα 14,9?, άρα συνολικά 61.94? (τουλάχιστον 50% ακριβότερα από τα 2play των εναλλακτικών).

 

*Σύμφωνα με τις νέες τιμές που μάλλον θα ανακοινωθούν αύριο."

 

Μιλάμε για 2μηνο παντα έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Conn-x με απεριόριστη ταχύτητα (εως 24Mbps)* πάνω σε γραμμή PSTN κοστίζει 47,04? (29,9+17,14) χωρίς δωρεάν κλήσεις. Για απεριόριστες κλήσεις (μόνο όμως προς το δίκτυο του ΟΤΕ) πρέπει να πληρώσεις άλλα 14,9?, άρα συνολικά 61.94? (τουλάχιστον 50% ακριβότερα από τα 2play των εναλλακτικών).

 

*Σύμφωνα με τις νέες τιμές που μάλλον θα ανακοινωθούν αύριο.

 

Ειναι ακριβοτερα και απο ολα τα 3 play οχι μονο τα 2 play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
"Το Conn-x με απεριόριστη ταχύτητα (εως 24Mbps)* πάνω σε γραμμή PSTN κοστίζει 47,04? (29,9+17,14) χωρίς δωρεάν κλήσεις. Για απεριόριστες κλήσεις (μόνο όμως προς το δίκτυο του ΟΤΕ) πρέπει να πληρώσεις άλλα 14,9?, άρα συνολικά 61.94? (τουλάχιστον 50% ακριβότερα από τα 2play των εναλλακτικών).

 

*Σύμφωνα με τις νέες τιμές που μάλλον θα ανακοινωθούν αύριο."

 

Μιλάμε για 2μηνο παντα έτσι?

 

oxi vevaia...autes einai mhniaies times...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ας πούμε αν θέλουμε να ισσοροπήσουμε μεταξύ ταχύτητας εγκατάστασης , μιας απλής σύνδεσης (ας θεωρήσουμε οτι δεν μας ενδιαφέρει τίποτα πανω απο 2mbit) και ομαλής λειτουργίας ή για να το θέσω καλύτερα ταχύτητα στην επίλυση προβλημάτων/ εκει τουλάχιστον το connX κερδίζει τους ανταγωνιστές?

 

Ξέρω οτι μιλάω σε χρήστες με υψηλό επίπεδο και υψηλές απαιτήσεις αλλα αν τα αφήσουμε αυτα στην άκρη και μιλήσουμε για μια απλή συνδεση που προορίζεται για μικρό download και απλα λίγο surfarisma ποιά ειναι η ποιο οικονομικά συμφέρουσα επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ας πούμε αν θέλουμε να ισσοροπήσουμε μεταξύ ταχύτητας εγκατάστασης , μιας απλής σύνδεσης (ας θεωρήσουμε οτι δεν μας ενδιαφέρει τίποτα πανω απο 2mbit) και ομαλής λειτουργίας ή για να το θέσω καλύτερα ταχύτητα στην επίλυση προβλημάτων/ εκει τουλάχιστον το connX κερδίζει τους ανταγωνιστές?

 

Ξέρω οτι μιλάω σε χρήστες με υψηλό επίπεδο και υψηλές απαιτήσεις αλλα αν τα αφήσουμε αυτα στην άκρη και μιλήσουμε για μια απλή συνδεση που προορίζεται για μικρό download και απλα λίγο surfarisma ποιά ειναι η ποιο οικονομικά συμφέρουσα επιλογη?

 

Καλλιτερα μεσω Αρυς σε ενα εναλλακτικο, ειναι πιο οικονομικα και πιο καλη αποδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλιτερα μεσω Αρυς σε ενα εναλλακτικο, ειναι πιο οικονομικα και πιο με καλη αποδοση.

Η καλύτερη απόδοσή είναι σχετικό.Η καλή εξυπηρέτηση είναι σίγουρο ότι δεν θα την έχεις σε εναλλακτικό αν σου τύχει κάτι,γιατί πολύ απλά οι γύφτοι δεν έχουν προσωπικό γιαυτό είναι και πιο φθηνοί.Σαν τα κινέζικα ένα πράμα.Bλέπε forthnet.Kαι ναι ο ΟΤΕ είναι πανάκριβος.Κι επειδή οι απεριόριστες κλήσεις δεν με ενδιαφέρουν ούτε τα 24 ( @@ ) Mbit πληρώνω και λιγότερα από εναλλακτικό μαζί με τα πάγια του οτε.Γιατί?Γιατί έχω χαμηλότερη ταχύτητα και δεν έχω "δωρεάν" κλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ας πούμε αν θέλουμε να ισσοροπήσουμε μεταξύ ταχύτητας εγκατάστασης , μιας απλής σύνδεσης (ας θεωρήσουμε οτι δεν μας ενδιαφέρει τίποτα πανω απο 2mbit) και ομαλής λειτουργίας ή για να το θέσω καλύτερα ταχύτητα στην επίλυση προβλημάτων/ εκει τουλάχιστον το connX κερδίζει τους ανταγωνιστές?

 

Ξέρω οτι μιλάω σε χρήστες με υψηλό επίπεδο και υψηλές απαιτήσεις αλλα αν τα αφήσουμε αυτα στην άκρη και μιλήσουμε για μια απλή συνδεση που προορίζεται για μικρό download και απλα λίγο surfarisma ποιά ειναι η ποιο οικονομικά συμφέρουσα επιλογη?

Αναλόγως τι θα σου τύχει. Φίλος στον Πειραιά με 1Mbps Conn-x σέρνεται (ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό που είχε Vivodi shared LLU 4Mbps έπιανε πάνω από 300ΚΒ). Άλλος φίλος στον Πειραιά (αλλά σε διαφορετικό DSLAM) με 1Mbps της Altec μέσω ΑΡΥΣ τερματίζει τη γραμμή όπως και εγώ με 2Mbps Forthnet μέσω ΑΡΥΣ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...