Προς το περιεχόμενο

Δεν λειτουργούν 3D Mark 03/05/06 & PC Mark 05 στο PC Μου...


desolatorXT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήθελα και εγώ να ποστάρω αποτελέσματα κτλπ στο παραπάνω τόπικ ( http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=223854 ) από το pc μου... Το πρόβλημα είναι ότι όπως λέει το title δεν λειτουργούν οι συγκεκριμένες εφαρμογές...

 

Τα πάντα στο PC δουλεύουν ρολόι, παιχνίδια, εφαρμογές κτλπ... Όταν όμως ανοίγω ένα απο τα προαναφερθέντα benchmark tools, Βγαίνει το loading screen, και μετά σταματάνε εκεί... Το Loading δεν τελειώνει ποτέ, ενώ αν πας στον task manager το 3dmark.exe Π.χ. είναι μια διεργασία που πιάνει 16.454 KB στην μνήμη και μένει έτσι....

 

Σπάνια, όταν προσπαθώ να τα ανοίξω, μετά από λίγη ώρα που περιμένω στο loading screen μπας και ανοίξουν, κάνει reset ο υπολογιστής... Τι μπορεί να φταίει??? To 3D Mark 2001 περιέργως είναι το μόνο που λειτουργεί σωστά...

 

Δοκίμας επανεγκατάσταση, φορμάτ κτλπ... Τίποτα...

 

Επαναλαμβάνω πως σε καμία άλλη εφαρμογή δεν παρουσιάζει το pc κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

EDIT: λολ, ξέχασα να πω πως το pc μου είναι το εξής:

 

AMD 64 x2 6000+

ATI Radeon HD2600XT

1Gb DDR2 Ram @ 667Mghz (το άλλο 1Gb καταστράφηκε...:-( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε ακριβως την ίδια σύνθεση και ουτε σε εμένα δουλεύει το3dMark (αλλά δουλεύει και το άλλο 1Gb Ram :) )

Ακριβως στο ιδιο σημειο σταματάει και δεν κάνει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με stock cpu frequency ... ;) Αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα με όποιο συνδυασμό timings - cr - fsb κι αν δοκίμαζα, μέχρι που bootαραν με stock τη cpu ... Αργότερα ανακάλυψα ότι άνοιγαν επίσης στα : 3120MHz / 3-3-3-5 1Tcr / Performance mode Enabled με την D865Perl, και στα 3700ΜΗz 1.65Vcore / 3-3-3-8 2Tcr με την P4P800 Deluxe ... Σε οποιοδήποτε άλλο cpu freq αντιμετώπιζα πρόβλημα παρά μόνο ΑΝ : άνοιγα το bench σε stock cpu freq (ή στα 3120 / 3700 MHz που αναφέρω παραπάνω ;)), το έκλεινα, ανέβαζα MHz το άνοιγα, το έκλεινα, ανέβαζα MHz ... μέχρι να φτάσω στην συχνότητα που θέλω και να το τρέξω ... Να σημειώσω ότι το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και με το PCMark04 ... :confused:

Εδώ κι ένα μήνα όμως λόγω τρίτης λυκείου και πίεσης χρόνου, έχω χαιρετίσει τα benches για τα καλά ... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90 % αστάθεια από oc για αυτό και τα reboot

 

δεν έκανα και δεν σκοπεύω να κάνω O/C... :P

 

Αλλά εφόσον ο φίλος πάνω είπε ότι έχει ακριβώς την ίδια σύνθεση και παθαίνει το ίδιο πράγμα κάτι άλλο φταίει μάλλον... Τώρα το τί είναι αυτό... :-(

 

(Η μητρική μου είναι η Asus M2R32-MVP btw... Tο ίδιο πράγμα έκανα και πριν και μετά το BIOS update και επίσης το ίδιο συμβαίνει και σε XP και σε Vista.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα και εγώ να ποστάρω αποτελέσματα κτλπ στο παραπάνω τόπικ ( http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=223854 ) από το pc μου... Το πρόβλημα είναι ότι όπως λέει το title δεν λειτουργούν οι συγκεκριμένες εφαρμογές...

 

Τα πάντα στο PC δουλεύουν ρολόι, παιχνίδια, εφαρμογές κτλπ... Όταν όμως ανοίγω ένα απο τα προαναφερθέντα benchmark tools, Βγαίνει το loading screen, και μετά σταματάνε εκεί... Το Loading δεν τελειώνει ποτέ, ενώ αν πας στον task manager το 3dmark.exe Π.χ. είναι μια διεργασία που πιάνει 16.454 KB στην μνήμη και μένει έτσι....

 

Σπάνια, όταν προσπαθώ να τα ανοίξω, μετά από λίγη ώρα που περιμένω στο loading screen μπας και ανοίξουν, κάνει reset ο υπολογιστής... Τι μπορεί να φταίει??? To 3D Mark 2001 περιέργως είναι το μόνο που λειτουργεί σωστά...

 

Δοκίμας επανεγκατάσταση, φορμάτ κτλπ... Τίποτα...

 

Επαναλαμβάνω πως σε καμία άλλη εφαρμογή δεν παρουσιάζει το pc κανένα απολύτως πρόβλημα...

 

EDIT: λολ, ξέχασα να πω πως το pc μου είναι το εξής:

 

AMD 64 x2 6000+

ATI Radeon HD2600XT

1Gb DDR2 Ram @ 667Mghz (το άλλο 1Gb καταστράφηκε...:-( )

 

http://www.futuremark.com/download/hotfix_oct07/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...