Προς το περιεχόμενο

Gaming PC 1500e


sidietsira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να ακουσω τις προτασεις σας για εναν καλο gaming pc με περιπου 1500e. Επισης να προτιμησω AMD ή INTEL για quad? Καρτά γραφικών nvidia ή ati? Α επισης θα ηθελα να συμπεριλαβανεται και ενας σκληρος 500giga και οθονη 22'' wide με 2ms χρόνο απόκρισης.. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1427 παίρνεις τα παρακάτω και είσαι άρχοντας. Και σου μένουν και κάτι ψιλά για να διαλέξεις το κουτάκι σου... :-)

 

MoBo

CPU

VGA

Monitor

PSU

HDD

RAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1427 παίρνεις τα παρακάτω και είσαι άρχοντας. Και σου μένουν και κάτι ψιλά για να διαλέξεις το κουτάκι σου... :-)

 

MoBo

CPU

VGA

Monitor

PSU

HDD

RAM

 

Έφτιαξα πριν κάνα 2μηνο περίπου το ίδιο σύστημα(με ελάχιστες διαφορές, όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου) με αυτό που σου προτείνει ο kostasSTi και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Μόνη διαφωνία με τον kostasSTi ο HDD. Το συγκεκριμένο τον Seagate τον άλλαξα 2 φορές στο e-shop λόγω θορύβου(την πρώτη μου είπαν οτι ήταν ελλατωματικός και οτι βαράγανε οι κεφάλες γιαυτό έκανε τόσο θόρυβο και μου έδωσαν άλλον ο οποίος έκανε ακριβώς τον ίδιο θόρυβο και τέλος πήρα τον WD της υπογραφής μου κ δεν έχω κανένα πρόβλημα).

 

Υ.Γ.: Αν μπορείς να απο φύγεις το e-shop θα στο πρότεινα(προσωπική άποψη)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LEADTEK NVIDIA PX8800GTX TDH 768MB PCI-E RETAIL = 483 ευρω.

 

2 Χ Asus 8800 GT = τα ιδια λεφτα....

 

+1 και από μένα...Η 8800 GTX 768 είναι κακή επιλογή... Προσωπικά δεν θα έκανα ούτε sli... Μια καινούργια 8800 GTS 512mb και είσαι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
γιατι οχι penryn k to antistoixo ths amd?

 

gia Penryn prepei na perimenei...gia antistoixo ths AMD (aka Phenom) oute me sfaires oxi toulaxiston mexri na vgei to kainourio B3 revision tous kai na doume ta nea apotelesmata sta benchmarks giati me tous twrinous pou kykloforoun sthn agora asta na pan logo tou errata kai idiaitera tou fix tou pou meiwnei epipleon 10-20% tis epidoseis tou cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PSU 99e

mobo199e

2xVGA400e

RAM99e

HDD97e

cpu240e(αν και θα ελεγα να περιμενεις να βγουνε oi Penryn)

Οθονη244e

case99e

το συνολον:1477ευρω

Με τα 23 που περισευονε περνεις DVD-RW αν θες η πας εξω ενα βραδυ να γιορασεις για το PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asto crossfire pros to paron kata ti gnwmi m kai meta an deis oti dn se ikanopoioun ta fps pou sou dinei,an kai kati teteio dn pisteuw pas se agora akomi mias

cpu egw 8a elega na pas se 6550,pragmatika dn vlepw to logo gia agora tou quad

kai tin abit ti exei to plaisio 20 evro poio f8ini.kata ti gnwmi m fige apo e-shop,exw kanei megalo ari8mo paraggeliwn apo ekei kai sou lew oti pleon to exoune param@misei to 8ema oso afora to rma,exoune ginei to ligotero pou mporw na pw spastikoi.proswpika exw paralavei panw apo 20 elattwmatika proionta apo ekei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

maouris του ειπα να παρει μιτρηκη με χ38 για τον απλο λογο οτι υποστηριζει PCIX2.0(CF/SLI se x16-x16)ας παρει και μια 3870 παλι θα μπορει πιο μετα αν δν το καλυπτει η μια και 2η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asto crossfire pros to paron kata ti gnwmi m kai meta an deis oti dn se ikanopoioun ta fps pou sou dinei,an kai kati teteio dn pisteuw pas se agora akomi mias

cpu egw 8a elega na pas se 6550,pragmatika dn vlepw to logo gia agora tou quad

kai tin abit ti exei to plaisio 20 evro poio f8ini.kata ti gnwmi m fige apo e-shop,exw kanei megalo ari8mo paraggeliwn apo ekei kai sou lew oti pleon to exoune param@misei to 8ema oso afora to rma,exoune ginei to ligotero pou mporw na pw spastikoi.proswpika exw paralavei panw apo 20 elattwmatika proionta apo ekei

 

That's right! Εγώ όχι 20, αλλά ταλαιπωρήθηκα αρκετά με το rma τους. Έφαγα ένα πρώι στο Μενίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...