Προς το περιεχόμενο

Δεν ξεκινάει το pc!!


Esteban_Bachoso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kai ego eixa provlimata ala diorthothikan molis ekana bios update ... afta ta mobo einai sxediasmena gia 64 bit leitourgika , otan evala ta xp 64 bit prin to bios update etrexan xoris kanena provlima kai itan taxitato ... eno me ta xp 32 bit eixe ena soro provlimata taleporithika 3 mines ... na dite pio bios xreiazete to pc sas ... mi valete kapio pou den xreiazete kai kante format kai egatastasi apo tin arxi meta to bios update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παδια κ εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κανει επανεκκινηση καθε 5 δευτερολεπτα δεν μπαινει πουθενα!αλλαξα κ τροφοδοτικο παλι τα ιδια....:cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ouzoubourou είχα το ίδιο πρόβλημα και στην περίπτωση μου όπως και στη δικιά σου δεν έφταιγε το τροφοδοτικό. Τελικά η λύση ήταν να να αποσυνδέσω και να ξανασυνδέσω τον σκληρό δίσκο γιατι για κάποιο λόγο υπήρχε πρόβλημα με την αναγνώριση του απ το BIOS και μου κανε μανούρες αναψε σβήσε και τα σχετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρέλαβα εχτες το μηχάνημα με διάγνωση "καμμενη μητρική"!!Επειδή η Αsus P5b δεν κυκλοφορεί πλέον,ήθελαν να μου την αντικαταστήσουν με μια Gigabyte dS4 η οποία, και καλά, ήταν καλύτερη(40εε φθηνότερη από την asus...).Ευτυχώς συννενοήθηκα να πάω σε καλύτερη mobo στην Asus P5E με chipset X38, και τους πλήρωσα την διαφορά.

 

Εχει κανείς γνώμη για την mobo?Την διάλεξα τελίως στο πόδι λόγω του προβλήματος, χωρίς να το ψάξω καν..Θα πρέπει να κάνω format στο δίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά όταν θα προσπαθήσεις να εκκίνησης τα Windows σε κάποιο σημείο θα φας μπλε οθόνη. Κατά πάσα πιθανότητα θέλεις επανεγκατάσταση αλλά μπορείς να δοκιμάσεις να την κάνεις από πάνω για να μην χάσεις τα δεδομένα σου. Αν παίξει τότε σου προτείνω να πάρεις ότι χρειάζεσαι και να κάνεις μια καινούργια καθαρή εγκατάσταση από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...