Προς το περιεχόμενο

Προσέχετε καλα τις τηλεορασεις !!!


KnightRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην βάζετε ποτέ τα ηχεία (απο τα στερεοφωνικα) κοντά στην τηλεόραση γιατί αν βάλετε ένα ηχείο δεξιά και ανοίξετε την τηλεόραση θα δείτε στην οθόνη οτι προς στα δεξιά έχει μια καμπύλη ή βγάζει κάτι χρώματα.

Το παθαίνουν όλες οι τηλεοράσεις γιατί το ηχείο μέσα έχει έναν μαγνήτη και μπορεί να κάνει ζημιά.:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Χμ, γι'αυτο η τηλεοραση μου η παλια ειχε ''κοκκινησει'' στην κατω δεξια γωνια.

 

Λετε να εχει παθει ζημια και η LCD μου?

 

exei krathsei h LCD sou ton ka8odiko swlhna timhtika gia tous progonous ths? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω και πολύ καλά για τις LCD αλλά σίγουρα παθαίνουν κάτι οταν είναι κοντά στα ηχεία ή και οχι αλλά δεν ξέρουμε αν παθαίνει τίποτα ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν ξέρω και πολύ καλά για τις LCD αλλά σίγουρα παθαίνουν κάτι οταν είναι κοντά στα ηχεία ή και οχι αλλά δεν ξέρουμε αν παθαίνει τίποτα ή οχι.

 

panagia mou omws me ta posts kai ta topics sou...eidika kati san kai auto...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάλεις τα ηχεία απο την τηλεόραση τότε είσαι μια χαρά και μετά δεν έχεις άνχος αν πάθει τίποτα η τηλεόραση.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αν βγάλεις τα ηχεία απο την τηλεόραση τότε είσαι μια χαρά και μετά δεν έχεις άνχος αν πάθει τίποτα η τηλεόραση.:-)

 

synexizw to akyro topic me thn aporia mou

 

efoson mia TV exei enswmatwmena hxeia panw ths (apo to ergostasio) den 8a eprepe na dhmiourgoun provlhmata auta symfwna me auta pou les? epishs pws upoti8etai oti 8a ta vgaloume auta apo thn stigmh pou einai enswmatwmena? :P :p :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω τα κανονικά ηχεία του στερεοφωνικού όχι της τηλεόρασης.Της τηλεόρασης τα ηχεία δεν κάνουν ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

synexizw to akyro topic me thn aporia mou

 

efoson mia TV exei enswmatwmena hxeia panw ths (apo to ergostasio) den 8a eprepe na dhmiourgoun provlhmata auta symfwna me auta pou les? epishs pws upoti8etai oti 8a ta vgaloume auta apo thn stigmh pou einai enswmatwmena? :P :p :P

 

 

 

:shock::shock::shock:

 

τι ερώτημα και αυτό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
:shock::shock::shock:

 

τι ερώτημα και αυτό !

 

toulaxiston epipedou "ti einai zwh ti einai an8rwpos" :P

 

Εγώ λέω τα κανονικά ηχεία του στερεοφωνικού όχι της τηλεόρασης.Της τηλεόρασης τα ηχεία δεν κάνουν ζημιά.

 

kai h diafora einai? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai h diafora einai? :P
Μήπως ότι τα ηχεία του στερεοφωνικού δεν έχουν μαγνητική θωράκιση γιατί πολύ απλά, δε χρειάζεται; :P

 

Χωρίς πλάκα πάντως, αν έχει πρόβλημα το ηχείο σε κάποια παλιά CRT και την πάτε για επισκευή εκτός αντιπροσωπείας, προσοχή. Ένας φίλος την είχε πατήσει όταν κάποιος έξυπνος "μάστορας" του έβαλε απλό ηχείο με αποτέλεσμα να μαγνητιστεί η οθόνη και η τηλεόραση να αποκτήσει ένα ωραιότατο πρασινοκόκκινο χρώμα στην μία γωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απομαγνητιζονται περνώντας μπροστα απο την οθονη,ενα μεγαλο στεφανι (πηνιο),συνδεδεμενο στο ρευμα,και καθαριζει η οθονη.Το εχω δει σε φιλο ηλεκτρονικο.Γι αυτο μην ΠΕΤΑΤΕ τις μαγνητισμενες TV's

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

do3a to 8eo hxeia gia TV (aka 5.1, 7.1 kai etsi) einai monomena...twra an kapoios karamhtros paei kai valei hxeia sterofwnikou se tv pou den exoun kamia xrhsimothta mias kai (upo8etw) h tv exei hdh stereofwniko hxeia kala na pa8ei...as prosexe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...