Προς το περιεχόμενο

Η αγαπημένη σας κονσόλα


xrest

Ποιά η αγαπημένη σας?  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Ποιά η αγαπημένη σας?

    • ΝES
      7
    • MASTER SYSTEM
      2
    • MEGADRIVE
      8
    • SNES
      24
    • SATURN
      4
    • PLAYSTATION
      23
    • N64
      7
    • DREAMCAST
      10
    • XBOX
      19
    • PLAYSTATION 2
      10
    • GAMECUBE
      4
    • GAMEBOY
      6
    • ATARI 2600
      3
    • ΑΛΛΕΣ
      10


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Snes xalara...

Asxeta ama ksekinhsa me stella k argotera me game boy/nes... To SNES apla me ekane na thelo na synexiso na paizo... Xoris ayto sigoura den tha asxoliomoun peraitero.. k poso mallon mexri shmera!

Endeiktiko einai oti akoma paizo emulatos se pc/psp parablepontas next-gen saxlamares...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ενταξεί αν και απο ατάρι και μετά είχα σχεδόν όλες τις κονσόλες έκει που είχα φάει το κόλλημα ήταν στο psx.Αν κα ιείχα αποκτήσει πρώτα saturn με tomb raider!!!

Αλλά επειδή ακούω πολλά για το crash bandicoot δεν λέω καλό αλλά υπάρχει πλατφόρμ game που να ξεπερνάει τα donkey kong στο snes?Αυτα ήταν απίστευτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε κανεις μια απομιμηση της nintendo, το Family **** (δεν θυμαμε ακριβως πως το λεγανε).πολυ καλη κονσολιτσα,και με το καλυτερο ποδοσφαιρακι ever,το GOAL!

+1 επισης και στο καταπληκτικο Super Mario.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PSX. Μπορεί να μην ήταν το καλύτερο, ισχυρότερο ή αυτό που είχε τα πιο διασκεδαστικά παιχνίδια ή να μην παιζόταν σε HD TV ...αλλά ποιος τα χρειαζόταν όταν έπαιζε παρέα με τους κολλητούς και έπαιφτε το γέλιο/πείραγμα/χαβαλές/ξήλο/βρισίδι της ζωής μας...

 

Τώρα παίζω PES 2008 στη HD 42'' plasma αλλά όταν το κολλάω στο 90+ δεν έχει πλεόν την ίδια γλύκα...σε ποιόν να κάνω τη χειρονομία...στο super douper PS3-XBOX360...μπας και θα το καταλάβει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε κανεις μια απομιμηση της nintendo, το Family **** (δεν θυμαμε ακριβως πως το λεγανε).πολυ καλη κονσολιτσα,και με το καλυτερο ποδοσφαιρακι ever,το GOAL!

+1 επισης και στο καταπληκτικο Super Mario.

 

*Family Game* την έλεγαν. :-D

 

Commodore 64 , απλά SUPER εποχές!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα το gaming ξεκινησε απο το gameboy.Με tetris και μετα σουπερ μαριο λαντ.Το απολυτο καψιμο...Στη συνεχεια sega master system 2.Τα τελ.2,5 χρονια ps2 φετος psp.Αλλα η διασκεδαση με GB και sms 2 δεν παιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολιομουν με τα εξης σε μικρη ηλικια: Game boy, ΝES(το ειχα), Mega Drive, SNES( το ειχα και αυτο) και μετα λιγο με PSX και saturn.

 

Τώρα έχω Wii και DS lite και μπορώ να σου πω οτι ασχολούμαι αρκετά πάλι με κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atari 2600 γιατί ήταν η πρώτη μου κονσόλα. Μεγάλη υπόθεση τότε να μπορείς να παίζεις Ms Pac-man και Space Invaders στην τηλεόραση σου.

 

Ου, από 'δω, κωλόγερε :P

 

Πέρα απ' την πλάκα, respect στο 2600 (αν και δεν είχα ποτέ), γιατί αυτό που λέει ο Μίλτος ήταν πράγματι τεράστιο.

 

Από 'κει και πέρα, προσωπικά γούσταρα πολύ Mega Drive και, αν και δεν του είχα ποτέ ιδιαίτερη συμπάθεια, δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω την προσφορά του PS1 στο χώρο, όπως και τη δύναμη του αδικοχαμένου Dreamcast (και του προκατόχου, Saturn).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγώ παιδιά μια κονσολά πραγματικά αγάπησα ,το αδικοχαμένο SEGA Dreamcast.θυμάμαι τον πάτερα μου όταν μου το πρώτοεφερε ήταν Χριστούγεννα του 99 ή του 2000 ,δεν θυμάμαι κάλα και έιχα πει στον πάτερα μου να μου το πάρει για δώρο ,πέριμενα λοιπόν να γυρίσει με αυτό από τη δουλειά του αλλά όταν ήρθε ,μου είπε ότι δεν το πήρε γιατί τελείωσαν τα κομμάτια που υπήρχαν στο μαγαζί από το οποίο θα το αγόραζε και έτσι απογοητεύτικα ...εκεί λοίπον που ήμουν έτοιμος να βάλω τα κλάματα και να κατάραστω την μάυρη μου τύχη ,μου το δίνει (το έιχε κρύψει από πίσω του) και βάζω την χάρα ,όλη η γειτονιά με άκουσε.Περιττό να σας πω ότι όλη την υπολοιπή μέρα έπαιζα με αυτό.Για έμενα είναι μια εκπλήκτικη κόνσολα ακόμα έχω το Sonic Adventure 1 που πίστευω ότι έιναι το καλύτερο παιχνίδι πλάτφορμας που έχω παίξει πότε και το Jet Grind Radio που όμοιο του δεν θα βγεί πότε ,απλά παιχνιδάρα.Για αυτούς τους λόγους θεωρώ πως το Dreamcast έιναι η πιο αγαπημένη μου κονσόλα.Αμέσως μετά πιο αγαπήμενη θεωρώ το Playstation που ήταν και η πρώτη μου επιτραπέζια κόνσολα με την οποία πέρασα αξέχαστες στιγμές τι να πρώτοπω Crash Bandicoot,Spyro,V-Rally,GT,Ape Escape,Resident Evil τα οποιά είναι όροσημα και συμβάλλαν το μέγιστο στην Εξέλιξη των videogames ,το Psone αν δεν ήταν η πρώτη Next Gen κόνσολα τουλάχιστον έθεσε το θέμελιο λίθο για την δημιουργία Next Gen κονσόλων όπως τις ξέρουμε σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα πολλες κονσολες απο την εποχη του atari (αναφερομαι σε αυτο που ειχε 2 λαβες και αλλαζες τα παιχνιδια με αυτες) αυτη ομως που λατρεψα και ακομα λατρευω ειναι το original xbox (αυτο που ψηφισα κιολας).

Εκτος του οτι ειχε καταπληκτικα γραφικα ειναι μια κονσολα-υπολογιστης.

Με αυτην εκανα/κανω τα παντα ....απο σερφαρισμα στο νετ και downloading μεχρι βιντεο-μουσικη-φωτο ,ripping, emulators.

Για εμενα αυτη η κονσολα ηταν ο ορισμος της ολοκληρωμενης σπιτικης ψυχαγωγιας

Κριμα πραγματικα που η MS την παρατησε τοσο νωρις (για να ειμαι δικαιος βεβαια και η αγορα δεν την στηριξε).

I love my box, x-box....(original)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Saturn συναισθηματικα..Sonic Jam,Virtua fighters 2,sega rally,panzer dragon και αλλα...

Αλλα αντικειμενικα Dreamcast γιατι εφερε παρα πολλες αλλαγες...modem,την μνημε με την οθονη,,KAI ΦΥΣΙΚΑ τον τελειο μοχλο για μενα σε πολλες αποψεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...