Προς το περιεχόμενο

Philips dvp 5160 firmware?


MTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα :)

 

Ψαχνω καποιο καλυτερο fw απο αυτο

 

>http://boritek.extra.hu/Philips_DVP5160/DVP5160.htm

 

το οποιο τελικα δεν κανει autoload τους υποτιτλους.

 

Επισης αν υπαρχει καποιο που να εχει δυνατοτητα wordwarp (οι πανω απο τον 40ο χαρακτηρα σε μια σειρα χανονται) και το 1 sec bug στα srt.

 

Στα αρχεια δεν υπαρχει κατι για το συγκεκριμενο αν και εχουν ασχοληθει καποιοι (βλεπε zavlakas :))

 

Αν υπαρχει λοιπον κατι καλυτερο υα το εκτιμουσα!

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε αυτο...

Εχει autoload,fix για το 1 sec, και λειτουργια GOTO στο κουμπακι Title.

WordWrap δεν εχει.

 

 

>http://mr.vanity.googlepages.com/DVP5160.iso

 

Ειναι σε .iso

Καψτο σαν εικονικος δισκος, μεσα απο το Nero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση tech25!

 

Αν παρεπιπτοντως καποια στιγμη καταφερει καποιος να φτιαξει και το word warp θα σου ειμουνα υποχρεως αν ενημερωνε απο δω.

 

Χιλια ευχαριστω για το fw

 

Καλα Χριστουγεννα και καλη χρονια σε ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello Paides και Χρονια Πολλα!

 

Θα ηθελα να μαθω ποια ειναι η διαδικασια για να αλλαξεις το firmware στο 5160.

 

Το καις με την Ρωμη αλλα μετα χρειαζεται καποια διαδικασια για το περασεις στο DVD Player ?

 

Επιπλεον,το firmware Που προτεινετε ,υποστηρίζει τους ελληνικούς υπότιτλους?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.Το διαβασα στο manual. Τωρα,το firmware που προτεινετε υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους?

 

Ειναι το τελευταιο ή υπαρχει καποια πιο προσφατη εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια. Αγορασα το Philips 5160 αλλα εχω μερικα προβληματα.

1)Δεν διαβαζει ταινιες μεγαλυτερες απο 1 GB .

2)Δεν μπορω να το κανω να διαβασει ελληνικους υποτιτλους. Εβαλα το firmware που προτεινουν εδω http://www.insomnia.gr/forum/showthr...12#post1954512

 

αλλα παλι δεν μου τους δειχνει. Αν καποιος εχει το συγκεκριμένο Player και μπορει να παιξει ελληνικους υποτιτλους ας μου πει την διαδικασια που κανει.

(ολα αυτα εννοειται μεσω USB )

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια. Αγορασα το Philips 5160 αλλα εχω μερικα προβληματα.

1)Δεν διαβαζει ταινιες μεγαλυτερες απο 1 GB .

2)Δεν μπορω να το κανω να διαβασει ελληνικους υποτιτλους. Εβαλα το firmware που προτεινουν εδω http://www.insomnia.gr/forum/showthr...12#post1954512

 

αλλα παλι δεν μου τους δειχνει. Αν καποιος εχει το συγκεκριμένο Player και μπορει να παιξει ελληνικους υποτιτλους ας μου πει την διαδικασια που κανει.

(ολα αυτα εννοειται μεσω USB )

 

Ευχαριστω.

 

Τσέκαρε το αρχείο των υποτίτλων.

Ανοιξε το με το notepad και κάνε save σε κωδικoποίηση ansi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τελικα αυτο ηταν το προβλημα με τους υποτιτλους και το προβλημα με το μεγεθος ηταν ηταν οτι κατα τυχη εβαλα ταινια που ειχε καταληξη mkv και το player δεν αναγνωριζε το αρχειο. Αληθεια πως μπορω να μετατρεψω το αρχειο αυτο σε format που να μπορει να διαβαζει το player χωρις ομως να χασω σε ποιοτητα.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και απο εμενα!Ειμαι καινουριος στο φορουμ...

Μολις εχτες αγορασα ενα dvd philips dvp5160 οπως γρηγορα ανακάλυψα δεν αναγωριζε ελληνικους υποτιτλους,,,ψαχνοντας λιγο βρηκα το επισιμο firmware της εταιριας το οποιο αναγνωριζει πλέον ελληνικούς υπότιτλους το οποίο και εγκατέστησα!παρουσιάζεται ομώς το εξής πρόβλημα , οι υπότιτλοι πλέον είναι πολυ μικροι με αποτέλεσμα να καθίσταται δυσκόλη η αναγνωση τους κατά την διαρκεια της ταινίας!!

Μήπως κάποις θα μπορούσε να με βοηθήσει για το πώς να λύσω αυτό το πρόβλημα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

O χρηστης vb6rocod απο το softpedia εβγαλε ενα καταπληκτικο firmware για το DVP5160/12. (+wordwrap) (http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=8724&view=findpost&p=31881)

 

Στο παραπανω firmware αλλαχθηκαν οι υποτιτλοι με ελληνικους..

 

Παρτε το firmware απο εδω...

 

>http://mr.vanity.googlepages.com/DVP5160_12-vb6rocod_v7-CP1253.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γειά σου tech25,

 

Ευχαριστώ για το καινούριο firmware, το δοκίμασα αλλά έχει κάποια προβλήματα (τουλάχιστον στο δικό μου μηχάνημα).

Ενώ μπορεί σε ένα δισκάκι να έχω γράψει 12 επεισόδια μιας σειράς με τους αντίστοιχους υπότιτλους ( σε srt αρχεία) το μηχάνημα παρουσιάζει ωσ διαθέσιμους μόνο τους 10 και αυτο χωρίς πάντα να τους επιλέγει αυτόματα. Ενώ με το προηγούμενο firmware δεν γινόταν αυτό, το δοκίμασα με πολλά δισκάκια.

Επίσης το παράθυρο του browser δεν είναι κεντραρισμένο στην οθόνη.

 

Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτά αλλά σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Γειά σου tech25,

 

Ευχαριστώ για το καινούριο firmware, το δοκίμασα αλλά έχει κάποια προβλήματα (τουλάχιστον στο δικό μου μηχάνημα).

Ενώ μπορεί σε ένα δισκάκι να έχω γράψει 12 επεισόδια μιας σειράς με τους αντίστοιχους υπότιτλους ( σε srt αρχεία) το μηχάνημα παρουσιάζει ωσ διαθέσιμους μόνο τους 10 και αυτο χωρίς πάντα να τους επιλέγει αυτόματα. Ενώ με το προηγούμενο firmware δεν γινόταν αυτό, το δοκίμασα με πολλά δισκάκια.

Επίσης το παράθυρο του browser δεν είναι κεντραρισμένο στην οθόνη.

 

Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτά αλλά σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Ξαναπέρασα το προηγούμενο λογισμικό που αν θυμάμαι είχες φτιάξει εσύ (tech25) και οφείλω να πω οτι το συγκεκριμένο με προσθήκη word wrap θα ήταν τέλειο. Ακόμα και αισθητικά μου αρέσει πιο πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...