Προς το περιεχόμενο

Eρωτησεις για PSP απο εναν αρχαριο...


KOSTAS@ant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ'αρχην γεια σε ολους και χρονια πολλα.Πρωτη φορα μπαινω στο συγκεκριμενο section,οποτε καλως σας βρηκα κιολας!

 

Εχω παρει ενα PSP και την ψαχνω τωρα σχετικα με το πως θα μπορουσα να εξασφαλισω σπασμενα παιχνιδακια.Βρηκα μπολικο πραμα σε τορρενταδικα,αλλα η απορια μου ειναι τεχνικης φυσεως.Πως θα τα δουλεψω? Δηλ θα τα μεταφερω με usb στη memory card,η μπορω και να τα γραψω σε μινι-δισκακι,και μετα να βρω το πλαστικο περιβλημα που χρειαζεται για να μπει στην κοσολα?

Επισης δεν ξερω ποσο χωρητικοτητα εχουν οι memory cards γιατι ακομα δεν εχω παρει

Αυτα,thanx και καλες γιορτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

Στο μήνυμα σου δεν μας δίνεις ΚΑΜΙΑ απολύτως πληροφορία για την έκδοση του psp σου. Είτε αφορά slim/fat, είτε αφορά 1.50-3.70 ...

Με μία αναζήτηση στο φόρουμ σε threads που αφορούν psp downgrade και custom firmware θα βρείς αυτό που ψάχνεις...

 

Πρόταση προς τους Mod...

Επειδή τελευτάια τα πόστ για το psp είναι όλο και περισσότερο και αφορούν φλασάρισμα... δεν θα ήταν άσχημο να γημιουργηθεί ένα sticky thread με ότι αφορά το psp και το mod του...

 

Η ακόμα καλύτερα να υπάρξουν υποκατηγορίες στο console games /news/mods

Στην τελική τα πλέον ενεργά θέματα δεν αφορούν τόσο νέα games.. παρά "πειράγματα"...

 

Καλα Χριστούγεννα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μπορω να γραψω ολο το παιχνιδι στη memory card?

2)Μπορω να το γραψω σε δισκακι και μετα να το βαλω στη θηκη που απαιτειται για να παιξει στο psp?

 

Πειτε μου ενα ναι-οχι στην πρωτη και τη δευτερη ερωτηση.Οχι τον τροπο,απλα αν γινεται η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα...

Κι εγώ που έκανα τις σχετικές διαδικασίες, ξαναγύρισα στην κανονική έκδοση, αφού οι τροποποιημένες υστερούν σε κάποια σημεία συγκριτικά με την επίσημη... Αν μας ενδιαφέρει μόνο το θέμα free games τότε εντάξει, συμφέρει. Αν θέλουμε όμως όλες τις δυνατότητες του psp, τότε θέλει σκέψη το πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μπορω να γραψω ολο το παιχνιδι στη memory card?

2)Μπορω να το γραψω σε δισκακι και μετα να το βαλω στη θηκη που απαιτειται για να παιξει στο psp?

 

1)Ναι

2)Οχι

 

Και την επόμενη φορά χωρίς ρε... Βοήθεια ζητάς, η ευγένεια δε βλάπτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα...

Κι εγώ που έκανα τις σχετικές διαδικασίες, ξαναγύρισα στην κανονική έκδοση, αφού οι τροποποιημένες υστερούν σε κάποια σημεία συγκριτικά με την επίσημη... Αν μας ενδιαφέρει μόνο το θέμα free games τότε εντάξει, συμφέρει. Αν θέλουμε όμως όλες τις δυνατότητες του psp, τότε θέλει σκέψη το πράγμα...

 

 

και εγώ διαφωνώ. Το official μάλλον έχει λιγότερες δυνατότητες και φυσικά σε περιορίζει σε αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι υπερ του custom firmware.Σου δινει πολυ καλες δυνατοτητες και το θεωρω ανωτερο απο τα επισημα..Η διαδικασια δεν ειναι τρελη.Θελει να ψαξεις τους οδηγους και να κατεβασεις τα αρχεια.Μετα οσο μεγαλυτερο MS εχεις τοσο το καλυτερο..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνεις downgrade το psp slim χρειάζεσαι ένα πειραγμένο fat psp ώστε να κάνεις την μπαταρία του pandora και το memory stick .. το psphacks.com έχει ένα πολύ λεπτομερέστατο tutorial για το συγκεκριμένο στο φόρουμ του.. είναι στα αγγλικά όμως.. αν ακολουθήσεις ένα ένα τα βήματα που περιγράφει σε καμιά ώρα το πολλή θα έχεις το psp έτοιμο να δεκτεί τα παιχνίδια σου στο memory stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Κατ'αρχην γεια σε ολους και χρονια πολλα.Πρωτη φορα μπαινω στο συγκεκριμενο section,οποτε καλως σας βρηκα κιολας!

 

Εχω παρει ενα PSP και την ψαχνω τωρα σχετικα με το πως θα μπορουσα να εξασφαλισω σπασμενα παιχνιδακια.Βρηκα μπολικο πραμα σε τορρενταδικα,αλλα η απορια μου ειναι τεχνικης φυσεως.Πως θα τα δουλεψω? Δηλ θα τα μεταφερω με usb στη memory card,η μπορω και να τα γραψω σε μινι-δισκακι,και μετα να βρω το πλαστικο περιβλημα που χρειαζεται για να μπει στην κοσολα?

Επισης δεν ξερω ποσο χωρητικοτητα εχουν οι memory cards γιατι ακομα δεν εχω παρει

Αυτα,thanx και καλες γιορτες![/QUO

KALISPERA KOSTA THA BOROUSES NA MOU DOSIS THN DEIUTHENSI POU KATEVAZIS TA PEHNIADIA GIA TO PSP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...