Προς το περιεχόμενο

WINRAR -> gia petama


fragment_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εξις προβλημα:

 

Εκανα split με το winrar ενα αρχειο των 6gb διαλεγοντας μέθοδο store και 1 dvd sizw (4,7gb) ανά file. Στο τέλος μου δημιουργησε τα δυο αρχεια rar/r00 κλασσικά και στη συνεχεια αντεγραωα το πρωτο 4,4γβ σε ντιβιντι και στην συνεχεια το δευτερο 1,8γβ περιπου.

 

Οταν ήρθα στο πισί μου αντεγραψα τα δυο αρχεια στο δίσκο και προσπαθησα να τα κανω κλασσικα extract. Τα αρχεια εχουν crc error χωρις λόγο!!!!

 

Δοκιμασα:

1) Να τα κανω extract κανονικα χωρις να τα περασω στο δισκο και στην αλλαγη του ντιβιντι μου εωγαλε σφαλμα αλλα συνεχισε ζητωντας μου το δευτερο κομματι και εβαλα το αλλο ντιβιντι. Συνεχεισε το εξτρακτ και στο 99% παλι εβγαλε σφαλμα.

2) Δοκιμασα να τα περασω στο δισκο και τα δυο αρχεια μαζι στο ιδιο μονοπατι και μου εβγαλε στο 73% σφαλμα.

 

Αν υποθεσω τα προαναφερομενα υπαρχει σφαλμα αναμεσα στην αλλαγη δηλαδη του αρχειου.

 

Δοκιμασα Rar recovery toolbox kai advanced rar repair και τιποτα δεν έγινε....

 

Τωρα τι να κάνω;;;;

 

*ps δεν ειχα επιλεξει στις επιλογες το recovery point....

*ps ta dvd antigraftikan telia....

 

 

ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΑΕΙ ΣΤΟ Δ*****ΟΛΟ, ΑΛΛΑ.... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τετειο ούτε με WinRar ούτε 7-zip (αυτά χρησιμοποιώ) και την διαδικασία που κάνεις σι κανό συχνά(πολλά gb σε 2 dvd). Μπορεί να έγινε καμιά βλακεία κατά την αντιγραφή του DVD(και δεν φαίνεται με πρώτο μάτι) η κάτι να έχει το WinRar με το οποίο έκανες συμπίεση

(και κάτι ακόμα σε rar συμπίεσες έτσι το λέω επηδει όταν συμπιέζεις σε zip μπορεί να σου συμβεί καμιά στραβή(τουλάχιστον στο winrar) έχω πάθει τετιο καμιά 6 φορές

 

ξέχασα να πω κάτι προσπάθησε να κάνεις επιδιόρθωση σε αρχείο (δεν έχω δοκίμασε σε multipart)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως τα αρχεία δεν μεταφέρθηκαν σωστά από τα dvd στον σκληρό, επειδή για κάποιο λόγο δε γράφηκαν σωστά (μου έχει συμβεί σε δισκάκια άψογα γραμμένα). Δοκίμασε να διαβάσεις τα dvd με π.χ. το IsoBuster ή ανάλογο πρόγραμμα recovery και να μεταφέρεις μέσω αυτού τα αρχεία στον σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν θα το πιστέψετε! μετα απο ποσες ωρες ψάξιμο, αλλαξα 10 εκδοσεις winrar, δοκιμασα οτι recover/repair λογισμικο βρήκα.... ποι ήταν η λύση;

 

εγκατέστησα το 7zip και μου το εκανε extract κανονικοτατα χωρις να πειραξω τιποτα και μαλιστα το iso λειτουργει άψογα.... τα σχολια δικά σας...

 

*ps το arxiko iso το εκανα rar(store mode) με το winrar 3.7.x

*ps όλες μου οι δοκιμες γιναν σε 2 ξεχωριστα pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε συνοψίζοντας.

 

Πάντα να κάνεις το σταυρό σου πριν από κάθε backup.

Πάντα να έχεις τουλάχιστον 2 προγράμματα για την ίδια δουλειά.

Πάντα να ελέγχεις το backup μετά τη δημιουργία αυτού.

Πάντα να κάνεις το σταυρό σου μετά από κάθε backup.

 

Καταραμένη τεχνολογία. Μηχανήματα του διαβόλου. ivol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε συνοψίζοντας.

 

Πάντα να κάνεις το σταυρό σου πριν από κάθε backup.

Πάντα να έχεις τουλάχιστον 2 προγράμματα για την ίδια δουλειά.

Πάντα να ελέγχεις το backup μετά τη δημιουργία αυτού.

Πάντα να κάνεις το σταυρό σου μετά από κάθε backup.

 

Καταραμένη τεχνολογία. Μηχανήματα του διαβόλου. ivol.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...