Προς το περιεχόμενο

Ποιό τροφοδοτικό για SLI με 2 8800GT VGA


nhn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΛΕΩ ΑΥΤΟ http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650570 ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΝΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΠΟΙΟ ΑΘΟΡΥΒΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΣΑΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοδήποτε γνωστής εταιρείας περνάει τις τελευταίες προδιαγραφές τροφοδοτικών συν την 80+ για να έχεις και οικονομία στην κατανάλωση ρεύματος.

Τα 850 W είναι ΟΚ. Η τιμή δε αυτού που προτείνεις εντυπωσιακά χαμηλή για 850 W, όπως επίσης και το βάρος του.

 

Εγώ έχω Enermax - Galaxy 850 που περνάει όλες τις τελευταίες προδιαγραφές είναι για λειτουργία 24/7 και είναι ασήκωτο. Η τιμή βέβαια ανάλογη.

 

Φιλικά,

agrb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το thermaltake toughpower έχει 140mm fan πράγμα που μάλλον σημαίνει καλύτερη σχέση ροή αέρα/θορύβου - στα reviews διαβάζω ότι είναι ήσυχο σε σχέση με τα άλλα της κατηγορίας, είναι πιο φθηνό όμως έχει μόνο 2 χρόνια εγγύηση

 

αυτά και τα enermax galaxy έχω διαβάσει από reviews ότι είναι ήσυχα για την κατηγορία τους, αλλά τα galaxy παρά τις καλές επιδόσεις ρεύματα κλπ σύμφωνα με user reviews στην πράξη παρουσιάζουν πολλά προβλήματα, επίσης είναι και πιο ακριβά αλλά απτην άλλη έχουν και 5 χρόνια εγγύηση αν δεν κάνω λάθος

 

τα λέω αυτά παρότι μάλλον κι εγώ θα πάρω το galaxy 1000...αναγκαστικά αφού το αντίστοιχο thermaltake δυστυχώς δε χωράει στο κουτί, παρόλο που χάρηκα όταν είδα την τιμή του σε σχέση με το galaxy, το toughpower είναι 160mm width ενώ το κουτί (δεν έχω παραλάβει ακόμη) γράφει 151mm για την θέση του psu

-

όπως βλέπετε και γω ψάχνω για psu 1000άρι, ήσυχο, οπότε σχολιάστε ελεύθερα αυτά που έγραψα

πάντως τα δικά μου συμπεράσματα - βλέπε enermax galaxy - είναι ότι τα συγκριτικά της μιας ημέρας και τα psu guides δεν δίνουν καθόλου πλήρη εικόνα τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το thermaltake toughpower έχει 140mm fan πράγμα που μάλλον σημαίνει καλύτερη σχέση ροή αέρα/θορύβου - στα reviews διαβάζω ότι είναι ήσυχο σε σχέση με τα άλλα της κατηγορίας, είναι πιο φθηνό όμως έχει μόνο 2 χρόνια εγγύηση

 

αυτά και τα enermax galaxy έχω διαβάσει από reviews ότι είναι ήσυχα για την κατηγορία τους, αλλά τα galaxy παρά τις καλές επιδόσεις ρεύματα κλπ σύμφωνα με user reviews στην πράξη παρουσιάζουν πολλά προβλήματα, επίσης είναι και πιο ακριβά αλλά απτην άλλη έχουν και 5 χρόνια εγγύηση αν δεν κάνω λάθος

 

τα λέω αυτά παρότι μάλλον κι εγώ θα πάρω το galaxy 1000...αναγκαστικά αφού το αντίστοιχο thermaltake δυστυχώς δε χωράει στο κουτί, παρόλο που χάρηκα όταν είδα την τιμή του σε σχέση με το galaxy, το toughpower είναι 160mm width ενώ το κουτί (δεν έχω παραλάβει ακόμη) γράφει 151mm για την θέση του psu

-

όπως βλέπετε και γω ψάχνω για psu 1000άρι, ήσυχο, οπότε σχολιάστε ελεύθερα αυτά που έγραψα

πάντως τα δικά μου συμπεράσματα - βλέπε enermax galaxy - είναι ότι τα συγκριτικά της μιας ημέρας και τα psu guides δεν δίνουν καθόλου πλήρη εικόνα τελικά

 

Μπορείς να πάρεις το Galaxy άφοβα.

Είναι άριστο τροφοδοτικό με άριστη ποιότητα κατασκευής.

Περνάει όλες τις τελευταίες προδιαγραφές, δηλαδή μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε απλό PC, σε WS, σε Server κλπ. καθώς επίσης έχει προβλεφθεί ακόμα και το μέλλον.

Η κατασκευή του εσωτερικά πολύ βαρειά και στιβαρή. Αυτό θα το καταλάβεις και από το βάρος του.

Από θόρυβο πολύ χαμηλά.

Θέλει όμως κουτί που να το χωράει στο μήκος (το χώρεσε το Cosmos).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agrb: "Μπορείς να πάρεις το Galaxy άφοβα." λογικά/αναγκαστικά θα πάρω, εύχομαι να πάνε όλα καλά

κατά τάλλα ναι ξέρω έχω διαβάσει για τις επιδόσεις του, άλλο θίγω, εξηγώ

λογικό είναι αν το ψάχνεις το θέμα, να γράψεις στο google ξέρω γω πχ enermax galaxy 1000 problem για να δεις τι προβλήματα έχουν παίξει έτσι για να χεις μια εικόνα

εννοείται δε θα αλλάξει η άποψή σου από randomized cons αλλά επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, αλλιώς και το καλύτερο psu να κάνεις search σίγουρα θα υπάρχει ένας που δεν του δούλεψε

 

για τα galaxy (τουλάχιστον τα 1000άρια) θα δεις να λένε για το ίδιο πρόβλημα, χαλασμένα fan που μερικές φορές ενεργοοποιούν και το fan alarm που έχουν τα galaxy

αφού δίνεις τόσα λεφτά το τελευταίο που περιμένεις είναι να ακούς ένα μπιπ μπι έτσι

απλά τα παράπονα για αυτο το θέμα είναι πολλά που σημαίνει ότι δεν είναι μεμονωμένο

 

ε προφανώς αυτό δεν έχει καμία σχέση με τις επιδόσεις/σταθερότητα/κύρια δουλειά ενός psu πράγματα για τα οποία μπορείς να βρεις πληροφορίες σε ένα συγκριτικό

αλλά στην πράξη είναι ένα τεράστιο πλυν και το οποίο δε μπορείς να το διαπιστώσεις με review μιας ημέρας (δε λέω για σένα που το χεις, εννοώ τα συγκριτικά που βγαίνουν στο internet), επομένως πολλοί μπορεί να λάβουν λάθος εικόνα

-

ps: επίσης γράφουν ότι επιμένουν να βάζουν κοντά καλώδια, ισχύει? γιατί θέλω μακριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

ps: επίσης γράφουν ότι επιμένουν να βάζουν κοντά καλώδια, ισχύει? γιατί θέλω μακριά

...

 

Δεν νομίζω ότι είναι κοντά. Για παράδειγμα τα SATA και τα ATA είναι 80 cm.

Τα υπόλοιπα λίγο πιο κοντά αλλά πάντα περισσεύουν.

Τουλάχιστον στο Coolermaster Cosmos που το τοποθέτησα αναγκάστηκα και τα δίπλωσα αρκετά γιατί περίσσευαν πολύ.

Τι να πω. Εξαρτάται και σε τι κουτί θες να το τοποθετήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 cm καλά δεν είναι?.. τι στο καλό γράφανε ότι δεν τους φτάνουν περίεργο...πάω να ψάξω να βρω που το είδα αν και μπορεί να παίζει ότι έγινε και με άλλα δλδ η αρχική έκδοση να είχε κοντά καλώδια

edit: τελικά για το καλώδιο του επεξεργαστή γράφει, για κουτί που έχει κάτω το psu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...