Προς το περιεχόμενο

ψαχνω ενα προγραμμα να μετρησω την ταχυτητα του dsl μου


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το καλυτερο προγραμμα ειναι να βαλειs εναν καλο download manager [iDM,DAP]και να κατεβασειs συγχρονωs 5-6 αρχεια απο γρηγορο server [microsoft,tucows κ.λ.π.].

μονο ετσι μετριεται η πραγματικη ταχυτητα,πιστεψε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω την μεγαλυτερη ταχυτητα την εχω πιασει σε server της ΗΟL με download speed 1500 απο κει και περα αντε να πιανω 1000 σε κανα τορρεντ αλλα απο αλλες σελιδες πχ το δωρεαν του rapid , winamp , microsoft αντε να πιανω 600. οποτε μαλλον ουτε οι σελιδες αυτες ειναι τοσο αξιοπιστες για test ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω την μεγαλυτερη ταχυτητα την εχω πιασει σε server της ΗΟL με download speed 1500 απο κει και περα αντε να πιανω 1000 σε κανα τορρεντ αλλα απο αλλες σελιδες πχ το δωρεαν του rapid , winamp , microsoft αντε να πιανω 600. οποτε μαλλον ουτε οι σελιδες αυτες ειναι τοσο αξιοπιστες για test ....

 

Για αυτό παίρνεις ένα download manager(πχ Flashget) βάζεις καμιά 6 link και αρχίζεις να κατεβάζεις μονο έτσι μπορείς να μετρήσεις σωστά την ταχυτητα σου στο Net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
εγω την μεγαλυτερη ταχυτητα την εχω πιασει σε server της ΗΟL με download speed 1500 απο κει και περα αντε να πιανω 1000 σε κανα τορρεντ αλλα απο αλλες σελιδες πχ το δωρεαν του rapid , winamp , microsoft αντε να πιανω 600. οποτε μαλλον ουτε οι σελιδες αυτες ειναι τοσο αξιοπιστες για test ....

 

giati poios eipe oti to rapidshare einai a3iopisto?

gia to site tou winamp den 3erw alla to site ths microsoft katevazei kommatia me download manager...

alla an den xrhsimopoieis download manager kako ths kefali sou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο απ' όλα είναι να ζητήσεις απ' τον provider σου να σου μετρήσει τη γραμμή.

Με αυτό τον τρόπο θα δεις πόσο "σηκώνει" η γραμμή σου για να σταματήσεις να ονειρεύεσαι τα 20-30 Mbps που προσφέρουν "απλόχερα" όλοι τους (βλ. providers).

Από κει και μετά για το πόσα θα κατεβάσεις (ανάλογα βέβαια και με το download που διαθέτεις) παίζουν πολλά ρόλο.

Όλα τα tests είναι υποκειμενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows :

DU metter , μετράει την current ταχύτητα αυτόν που κατεβάζεις , θα καταλάβεις την πλήρη ταχύτητα όταν κανεις πολλά download ταυτόχρονα

απο net:

http://www.speedtest.net/ τεστάρει την ταχύτητα σου σε διαφορους server παγκόσμιος

linux : Knetloader πολύ καλο προγραμματάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο προγραμμα ειναι να βαλειs εναν καλο download manager [iDM,DAP]και να κατεβασειs συγχρονωs 5-6 αρχεια απο γρηγορο server [microsoft,tucows κ.λ.π.].

μονο ετσι μετριεται η πραγματικη ταχυτητα,πιστεψε με.

 

απολυτα σωστο

και για μενα αυτο ειναι το καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...