Προς το περιεχόμενο

Windows Media Player 10


macDonald

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω τον Windows Media Player v.10.00.00.4058 (λιγο διαφορετικος απ τον συνηθισμενο).

Ανοιγοντας εναν φακελο που εχει πχ. 10 κομματια μεσα, αν θελω να τα παιξω και τα 10 το ενα μετα το αλλο, πως γινεται? Με τον προηγουμενο WMP 10 απλως τα "επιανα" ολα μαζι με αριστερο κλικ και επελεγα <play>.

 

Επισης καλη ιδεα θα ηταν να μου πειτε πως να απεγκ/σω αυτη την εκδοση ωστε να βαλω τη κανονικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για και πάλη το "λίγο διαφορετικός απ τον συνηθισμένο" το ξέρω πια

Αν πατήσεις Ctrl + A και πατήσεις Enter δεν σου τα ανοίγει?

Και άλλη μια λύση είναι να ανοίξεις το Media Player και να τραβήξεις επάνω του τα αρχεία που θέλεις να παίξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βlack Demis, oταν λεω διαφορετικο εννοω στην εκδοση(10.00.00.4058, ο WMP 10 που εχω στο αλλο pc ειναι εκδοση 10.00.00.4019), στα υπολοιπα ειναι φαινομενικα ιδιο αν εξαιρεσεις το σημα του που ειναι ετσι

 

wmp2jc6.th.png

Δεν ειπα οτι δε μου ανοιγει, μου ανοιγει κανονικα και παιζει, αυτο που λεω ειναι να παιζει ολα τα κομματια απ ενα φακελο, το ενα μετα το αλλο, δηλ. να τα βαζει σε λιστα αναπαραγωγης. Με τον κλασικο WMP γινοταν, τωρα δε βλεπω να γινεται, μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση?

 

Dimitris2006, δε βλεπω να υπαρχει τετοια επιλογη.Μηπως πρεπει να την προσθεσω? (Κανα regάκι ισως, Βlack? :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες Ctrl + A και μετά Enter??

Δοκίμασες να τραβήξεις τα αρχεία που θέλεις μέσα στο πρόγραμμα??

 

Δεν δούλεψε κανένα από τα δυο??

 

Δοκίμασε να κάνεις και αυτό:

 

Άνοιξε media player>Tools > Options > Filetypes Tab > Select All

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξε την εκτελεση και πατα

 

>regsvr32 wmpshell.dll

λογικα σε δεξι κλικ απο καθε τραγουδι θα εμφανιστει η επιλογη.

 

για να το εξαφανισεις ξανατρεχεις αυτο

>regsvr32 /u wmpshell.dll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ετσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ το media player classic και μπορώ να παίρνω φιλτραρίσματα πχ απο το SoundForge 7.0full.

Kατέβασε το klite codec pack γιατί το windows media player δεν είναι και τόσο καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ετσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ το media player classic και μπορώ να παίρνω φιλτραρίσματα πχ απο το SoundForge 7.0full

Και μπορείς να διπλασιάζεις τα fps:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μπορείς να διπλασιάζεις τα fps:lol:

 

Με κοροιδεύεις αλλά τι να κάνω εχεις δικιο οτι διπλασιάζει τα fps χάρης το ffdshow MPEG-4 video decoder:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κοροιδεύεις αλλά τι να κάνω εχεις δικιο οτι διπλασιάζει τα fps χάρης το ffdshow MPEG-4 video decoder:mad:

 

Ελα ρε πλάκα έκανα:-) (και δεν είπα και ψέματα διπλασιάζει το fps με ένα φίλτρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά.

Αλλά το media player classic είναι το κάτι άλλο είναι τόσο καλό προγραμμα καλύτερο και απο το KMplayer(μόνο που δεν έχει να διπλασιάζει τα fps)

Please πανε λίγο στην μουσική topic stereo και joint θέλω να μου το εξηγήσεις.(μόνο εκεί οχι εδώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες Ctrl + A και μετά Enter??

Δοκίμασες να τραβήξεις τα αρχεία που θέλεις μέσα στο πρόγραμμα??

Δεν δούλεψε κανένα από τα δυο??

Δοκίμασε να κάνεις και αυτό:

Άνοιξε media player>Tools > Options > Filetypes Tab > Select All

ανοιξε την εκτελεση και πατα

>regsvr32 wmpshell.dll

λογικα σε δεξι κλικ απο καθε τραγουδι θα εμφανιστει η επιλογη.

για να το εξαφανισεις ξανατρεχεις αυτο

>regsvr32 /u wmpshell.dll

Συγνωμη παιδια, καταρχην, εχετε καταλαβει τι ζηταω?

Βlack, που το κανω το C+A+Enter και τι κερδιζω με αυτο?

Να τραβηξω τα αρχεια μεσα στο προγραμμα?? Αυτο θα καθομαι να κανω καθε φορα?

Η τριτη οδηγια παλι, ειναι για να ανοιγουν ολοι οι τυποι αρχειων?

Dimitris, ειναι λογικο να τρεχω Run πριν και μετα?!

Kατέβασε το klite codec pack γιατί το windows media player δεν είναι και τόσο καλό.

Exω πολλους players για να ακουω πολλους τυπους μουσικης. Μουσικη ακουω σχεδον παντα οταν ειμαι στον υπολογιστη μου εκτος απ οταν παιζω games (Εχω super καρτα και 7.1 ηχεια). Τον WMP τον χρησιμοποιω, και το λεω για 3η φορα, για να ακουσω ολα τα κομματια ενος φακελου, το ενα μετα το αλλο, ως λιστα αναπαραγωγης δηλαδη. Ο klite ή καποιος αλλος player μπορει να το κανει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τρεξεις τον πρωτο κωδικο. ωραια? μετα θα επιλεξεις ποσα τραγουδια θες να βαλεις να παιζουν και κανεις δεξι κλικ πανω σε καποιο απο αυτα και πατας προσθηκη στην λσιτα αναπαραγωγης του media player. αυτο δεν θελεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, εδωσα RUN το

regsvr32 wmpshell.dll

και τωρα υπαρχει η επιλογη "προσθηκη σε λιστα αναπαραγωγης"...

Sorry που αρχικα δεν το καταλαβα:o

Mε αποπροσανατολισε που εδωσες και αλλη εντολη για να βγει η επιλογη. Για ποιο λογο να βγει?

 

Τhanx! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...