Προς το περιεχόμενο

Ξερει κανεις?


greeneye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θελω να μαθω που αντιστοιχουν αυτα τα γραμματα σε πινακιδες.

 

ΚΜΒ η

 

ΥΜΒ

 

ενα απο τα 2 ειναι...

 

τρακαραν ενα φιλαρακι μου και θελω να δω απο ποιο μερος ηρθε ο

κοπανος που τρακαρε και ΔΕΝ σταματησε.

 

Εγω ειμαι Ροδο αρα λογικα καπου εδω κοντα θα ειναι αφου ο κοπανος

θα ηρθε να κανει πρωτοχρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΚΜΒ είναι από Καλαμάτα,ενώ το ΥΜΒ Αττική...Δλδ τα αυτοκίνητα αυτά εχουν ταξινομηθεί σε αυτούς τους νομούς...Μπορεί όμως να τα αγόρασε μεταχειρισμένα κάτοικος Ρόδου ή ακομα αυτος που τα εχει να μενει στη Ροδο λόγω εργασίας κλπ...

Αν έχεις κάποια αάλλα στοιχεία όπως μαρκα,μπορείς να ζητησεις από την Τροχαία να σου δωσουν τα στοιχεια του ιδιοκτητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όντως, το ΚΜΒ είναι νομός Μεσσηνίας και το ΥΜΒ νομός Αττικής - αλλά, όπως πολύ σωστά λέει το μέλος QUANTAS, αυτό δεν λέει τίποτα. Φίλος, ο οποίος δεν έχει καμία σχέση με Κρήτη, αγόρασε στην Αθήνα το αυτοκίνητό του με πινακίδες ΧΝΑ (νομός Χανίων) - έγινε κάποιο "κόλπο" με την αντιπροσωπεία. :-)

 

Έχω επίσης την εντύπωση ότι η Τροχαία δεν αποκαλύπτει, έτσι εύκολα, τα στοιχεία του κατόχου του αυτοκινήτου με βάση τον αριθμό κυκλοφορίας. Οι ασφαλιστικές εταιρείες, από την άλλη, έχουν τρόπο να το μάθουν αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φανηκε παλιο. τωρα πεστε μου κατι αν ξερετε

 

συγκρατησα τα πρωτα 2 απο τα 4 νουμερα της

πινακιδας...αρα ουσιαστικα μιλαμε για 99 αμαξια

που αν υπολογισω και το χρωμα που ξερω περιπου

πως ηταν θα ειναι πολυ λιγοτερα. Θα μπορεσω

να το βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Έχω επίσης την εντύπωση ότι η Τροχαία δεν αποκαλύπτει, έτσι εύκολα, τα στοιχεία του κατόχου του αυτοκινήτου με βάση τον αριθμό κυκλοφορίας.

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Από προσωπική εμπειρία, όταν με τράκαρε ένα μηχανάκι και χάθηκε στην κίνηση, πήγα στην τροχαία, έκανα αναφορά ατυχήματος (με εγκατάλειψη εννοείται) επώνυμα και με πλήρη στοιχεία. Συμπλήρωσα ένα χαρτί και πέρασα σε 3-5 εργάσιμες, δεν θυμάμαι ακριβώς, και μου δώσανε τα στοιχεία του "κυρίου". Μετά αποφασίζεις φίλε πως θα κινηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Από προσωπική εμπειρία, όταν με τράκαρε ένα μηχανάκι και χάθηκε στην κίνηση, πήγα στην τροχαία, έκανα αναφορά ατυχήματος (με εγκατάλειψη εννοείται) επώνυμα και με πλήρη στοιχεία. Συμπλήρωσα ένα χαρτί και πέρασα σε 3-5 εργάσιμες, δεν θυμάμαι ακριβώς, και μου δώσανε τα στοιχεία του "κυρίου". Μετά αποφασίζεις φίλε πως θα κινηθείς.

 

Γηράσκω αεί διδασκόμενος. Ευχαριστώ για τη διόρθωση. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φανηκε παλιο. τωρα πεστε μου κατι αν ξερετε

 

συγκρατησα τα πρωτα 2 απο τα 4 νουμερα της

πινακιδας...αρα ουσιαστικα μιλαμε για 99 αμαξια

που αν υπολογισω και το χρωμα που ξερω περιπου

πως ηταν θα ειναι πολυ λιγοτερα. Θα μπορεσω

να το βρω?

 

Κάνε μια αναφορά ατυχήματος, όπως έγραψα και παραπάνω, αλλά δεν νομίζω να ψάξουν για 99 αυτοκίνητα. Αυτό που μπορούν να κάνουν, αν πέσεις σε κανένα καλό άνθρωπο, να δώσουν σήμα στα αυτοκίνητα που κάνουν περιπολίες και να έχουν κατά νου την περίπτωσή σου. Κινήσου γρήγορα πριν φύγει ο "κόπανος" από το νησί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι κινειται...

ενα καλο που δεν υπολογισαμε ειναι οτι η ασφαλιστικη του παιδιου επισης "ΨΑΧΝΕΙ" απο δικες της λιστες

αμαξιων καθως και απο αλλων εταιρειων καθως

εχουν συνεργασιες! Η αστυνομια φυσικα θα ελεγξει

καποια συνεργεια αυτοκινητων αφου αυτος θα επαθε πολυ μεγαλυτερη ζημια καθως και τα καραβια να μη φυγει αν ειχε σκοπο...

για να δουμε,θα σας κρατησω ενημερους.

Εγινε και μηνυση κατα αγνωστου ενοειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ACHILES εσυ ομως ειχες ολη την πινακιδα...ενω το παιδι του λειπουν 2 γενικα αν οντως ειναι σωστα ολα τα αλλα γραμματα νουμερα,αν ειδε μαρκα ή χρωμα θα μειωθουν ακομη περισσοτερο τα 99+99 αυτοκινητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανακαλυψαμε απο τα σπασμενα κοματια τη μαρκα του

αυτοκινητου!!! ...ειναι ΧΙΟΥΝΤΑΙ...

το επιβεβαιωσαν 2 φαναρατζηδες...

 

ΔΕ γλιτωνει...πιθανοτατα ειναι στρατιωτικος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...