Προς το περιεχόμενο

Μείωση του θορύβου στο pc – Δωρεάν !


panpol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω αν κανω πως βαζω κατι τετοιο μεσα θα αρχισει να βραζει το pc.Αφου στο δωματιο δν καιω καλοριφερ και αν ανοιξω το καπακι σε 1-2 ωρες βραζει ο τοπος μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω οταν ανοιγω το PC κλεινουν το δρομο μπροστα γιατι νομιζουν οτι γινονται εργασιες ΕΥΔΑΠ! Θα το δοκιμασω σιγουρα...

 

χαχααχαχαχχαχχ φοβερή ατάκα!!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα αυτό με ενδιαφέρει παρα πολυ αλλα θα ήθελα να ρωτησω τι ειναι αυτα τα λαστιχακια και πως τα τοποθετεις

 

Είναι το πλαστικό τυλίγματος εύθραυστης συσκευασίας(αυτό με της φουσκάλες που σκάμε:-D)

Και μπορείς να το κολλήσεις πάνω σε τοιχώματα του κουτιού με κάποια κολλητική ταινία(έτσι έκανα εγώ τουλαχιστων στο παλιό pc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααα αυτά τα έχω βάλει και αυτά. Βρήκα ένα καλό υλικό(δεν ξερό από τι είναι το βρήκα στο πατάρι τυχαία) το έκοψα σε λεπτά μακρά κομματάκια ώστε τα προσαρμόζονται στα πλαϊνά και τα κόλλησα με κόλα..

 

(πάντως το παλιό pc που έβγαζε ήχο σαν αεροπλάνο που πέφτει τώρα έγινε σαν mersedes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Μην το ψάχνετε δεν έχει εμφανή διαφορά σε θόρυβο με αυτό το υλικό.

Το καλύτερο που θα μπορούσε να κάνει κάποιος για να κάνει τάφο το case του, είναι η προσθήκη ricofon ή πισσόχαρτου ή πολυουρεθάνης στο εσωτερικό της λαμαρίνας του case.:devil: ....Με μοναδικό θύμα την θερμοκρασία

 

 

έχουμε την ιδια περίπου σύνθεση , ίδιο mobo CPU:C2D E6600 RAM: 2GB dual channel 800Mhz kai msi 7950GT 512MB.. θα ζοριστώ πολύ με το O/C ? εσύ έκανες τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

χαι παιδες. Καλη ιδεα με τις φουσκαλες αλλα δεν ξερω αν παρατηρησατε το οτι το ειδικο ηχομονωτικο(το μαυρο) ειναι και ''fireproof'' δλδ δεν πιανει φωτια ευκολα, και καλα.Το θεμα ειναι οτι αν ζεσταθουν οι αεροκυψελες παραπανω μπορει και να γινει πυροτεχνημα ο υπολογιστηρας(απο το αποροφητηρας).Ασε που αν κανει και κολησει πουθενα το πλαστικο δεν ξεκολαει με τιποτα.Βαλτε λοιπον τα original ηχομονωτικα για το θορυβο (που οντως κανουν δουλεια,το εχω δοκιμασει σε pc στη δουλεια) και μην παιδευεστε.Οσο για την ψυξη....συνδεστε ενα χωνι στην εξοδο του κλιματιστικου και με ευκαμπτο σωληνα μεσα στο κουτι.Α! ναι, μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και ως κουτι ενα μινι ψυγειο οπως αυτα στα ξενοδοχεια .Αυτα για να χαμογελασουμε και λιγο..

Αυτο το εχετε δει????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...