Προς το περιεχόμενο

Πλαίσιο και αποστολή δέματος


bluesattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια και Χρονια πολλα !!

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι.Παραγγειλα τηλεφωνικα απο το Πλαισιο και ηχεια και τους ειπα οτι θα τα πληρωσω αντικαταβολη...και ενω στην πρωτη μας επικοινωνια δεν υπηρξε καποιο προβλημα τωρα με πηρανε τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν μπορει να γινει κατι τετοιο γιατι μενω επαρχια (ΚΟΡΙΝΘΟΣ) και οτι πρεπει να παω να τα προπληρωσω αν καταλαβα καλα σε τραπεζα..

 

Εσεις τι λετε ?

 

Βεβαια υπαρχει ενα ιστορικο εδω περα...ειχα παραγειλει μια φορα τηλεφωνικα κατι πραγματα...με ειχαν διαβεβαιωσει οτι θα ερθουν σε δυο μερες (μια που τα ηθελα για επαγγελματικη χρηση και τα βιαζομουνα )και εγω ακυρωσα την παραγγελιατηλεφωνικα οταν αυτα δεν ηρθαν στις δυο μερες μεσα.Σε τηλεφωνικη συνομιλια τοτε με καποιο υπαλληλο μου ειχε πει οτι η παραγγελια ακυρωθηκε...τα πραγματα ομως ηρθαν μετα απο καποιες μερες μεσω ταχυδρομειου και σταλθηκαν πισω (αφου εγω ηδη ειχα αγορασει εντωμεταξυ απο αλλο τοπικο μαγαζι)

 

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ...ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑ ? Η ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΣΑΝ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΣ ΚΑΚΟΠΛΗΡΩΤΗΣ ....ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators
KAI AN ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΗ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ???

Φυσικα και δεν ειναι υποχρεωτικη η προπληρωμη.Απο επαρχια εχω παραγγειλει πολλες φορες,η τελευταια παραμονη πρωτοχρονιας και ολα με αντικαταβολη χωρις κανενα προβλημα.

Για"μαυρες λιστες"δεν εχω ακουσει και υποθετω πως κατι πηγε στραβα στην συννενοηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι πηγε κατι στραβα..γιατι οταν του ειπα τα παραπανω...μου ειπε οτι δεν γινεται γιατι ειμαι επαρχια...μα του ειπα το σαιτ..λεει για αποστολη και μαλιστα τα εξοδα πληρωμενα...ναι αλλα εσεις μου ειπε δεν παραγειλατε μεσω ιντερνετ αλλα τηλεφωνικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις με πιστωτικη καρτα να το παρης?

 

Φιλε μου...δεν ειναι θεμα πιστωτικης...ειναι θεμα κοροιδιας και εγωισμου...επειδη αυτοι δεν μπορεσαν να παραδωσουν εγκαιρα οταν επρεπε...και η ευθυνη ηταν καθαρα δικια τους...τωρα με αντιμετωπιζουν σαν τζαμπατζη ? Μπορω να στειλω και ενα φιλο Αθηνα να τα παρει για μενα...αλλα ειναι η αντιμετωπιση...

 

Ας μου ελεγαν ..κυριε φοβομαστε οτι δεν θα τα πληρωσετε..για να απαντησω καταλληλως...και οχι..ειστε επαρχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου...δεν ειναι θεμα πιστωτικης...ειναι θεμα κοροιδιας και εγωισμου...επειδη αυτοι δεν μπορεσαν να παραδωσουν εγκαιρα οταν επρεπε...και η ευθυνη ηταν καθαρα δικια τους...τωρα με αντιμετωπιζουν σαν τζαμπατζη ? Μπορω να στειλω και ενα φιλο Αθηνα να τα παρει για μενα...αλλα ειναι η αντιμετωπιση...

 

Ας μου ελεγαν ..κυριε φοβομαστε οτι δεν θα τα πληρωσετε..για να απαντησω καταλληλως...και οχι..ειστε επαρχια

 

Τωρα ρωτησα ενα φιλο απο επαρχια που αγοραζει απο ΠλαισΙο και μου ειπε ορισμενες φορες τα ζηταει και προκαταβολικα αναλογα το ειδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Τωρα ρωτησα ενα φιλο απο επαρχια που αγοραζει απο ΠλαισΙο και μου ειπε ορισμενες φορες τα ζηταει και προκαταβολικα αναλογα το ειδος.

Ποιο ειδος δηλαδη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν μου ειπαν την δευτερα οτι υπαρχει τετοια περιπτωση ...αλλα μου ειπαν οτι θα τα εχω τεταρτη..και μαλιστα ο υπαλληλος μου ειπε...ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ..και δεν θυμαμαι...καλοριζικα μου ειπε..κατι τετοιο..θυμαμαι που γελασα οταν το ακουσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω όσες φορες έχω παραγγείλει κάτι ογκοδες ζητάνε προπληρωμή σε τράπεζα γιατί τα ΕΛΤΑ δεν αναλαμβάνουν την αποστολή τόσο μεγάλων δεμάτων και αναγαστικά τα στέλνουν με μεταφορική εταιρία η οποία φυσικά δε λειτουργέι με αντικαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
ναι αλλα εσεις μου ειπε δεν παραγειλατε μεσω ιντερνετ αλλα τηλεφωνικα....

Στο ειπαν στα ισια πως εσυ δεν μπορεις να παραγγειλεις μεσω ιντερνετ??Γιατι?Δεν ρωτησες να μαθεις το λογο?

 

altec lancing 5021 mx speakers

Δεν μου ακουγεται λογικο.

Πριν απο την τελευταια παραγγελια μου,μια καρτα γραφικων 90?,πηρα εκτυπωτη,χαρτι για εκτυπωση,χαρτι φωτογραφικο για εκτυπωση κλπ κλπ,συνολο γυρω στα 160?.Ολα κανονικα,αντικαταβολη,μεσα σε 5 εργασιμες ηταν σπιτι μου και ειμαι στον Εβρο,Ορεστιαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ειπαν στα ισια πως εσυ δεν μπορεις να παραγγειλεις μεσω ιντερνετ??Γιατι?Δεν ρωτησες να μαθεις το λογο?

 

 

Δεν μου ακουγεται λογικο.

Πριν απο την τελευταια παραγγελια μου,μια καρτα γραφικων 90?,πηρα εκτυπωτη,χαρτι για εκτυπωση,χαρτι φωτογραφικο για εκτυπωση κλπ κλπ,συνολο γυρω στα 160?.Ολα κανονικα,αντικαταβολη,μεσα σε 5 εργασιμες ηταν σπιτι μου και ειμαι στον Εβρο,Ορεστιαδα.

 

 

Δεν μου ειπε ξεκαθαρα γιατι...και καταλαβαινουμε γιατι...του ειπα οτι δεν θα προπληρωσω ( αυτο ελειπε..δηλαδη σε λιγο τι θα ζητησουν ..τριτο εγγυητη ???? )..και μου ειπε..ναι, ναι..θελετε να ακυρωσουμε την παραγγελια κλπ κλπ

 

Δεν φτανει που δεν σεβονται τον καταναλωτη...δεν φτανει που δεν ειναι ενταξει στις παραδοσεις τους...βγαινουν και απο πανω..

 

Και στο φιναλε ρε φιλε...εγω μπορει να τα περιμενα σημερα τα ηχεια..μπορει να ηθελα να τα κανω δωρο...πως μου λες την δευτερα οτι ειναι οκ..και σημερα οτι υπαρχει προβλημα..

 

Προφανως τους ετσουξαν τα μεταφορικα την προηγουμενη φορα που τα πληρωσαν τζαμπα...ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟς ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΤΗ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΛΕΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΛΕΜΕ ΟΚ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δεν μου ειπε ξεκαθαρα γιατι...και καταλαβαινουμε γιατι...

Αυτο ακριβως το"ξεκαθαρα"επρεπε να ρωτησεις,να μαθεις πιο το προβλημα τους και να εξηγησεις γιατι δεν πηρες το δεμα την προηγουμενη φορα,αν οντως αυτο ειναι τελικα το προβλημα τους.

 

Προφανως τους ετσουξαν τα μεταφορικα την προηγουμενη φορα που τα πληρωσαν τζαμπα...

Χωρις να εχω καμια διαθεση να παιξω το δικηγορο του διαβολου,δεν νομιζω πως τους ετσουξαν ιδιαιτερα.

Θα θελα να μαθω παντως αν οντως κρατανε "μαυρες λιστες".Αν κρατανε,με την πρωτη "στραβη"(πχ που δεν παρεις ενα δεμα ή ακυρωσεις κατι),δεν μπορεις να παρεις τιποτα αντικαταβολη?

Υπερβολικο,αν ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι αλλα εσεις μου ειπε δεν παραγειλατε μεσω ιντερνετ αλλα τηλεφωνικα....

Κάποιοι, χάνουνε πεταλιές εκεί μέσα.

Οταν ειχα παραγγείλει εναν ράπτορα μέσω Ιντερνετ, μου είπαν οτι αν τον παραλάβω εγώ απο το κατάστημά τους, θα τον χρεωθώ με τιμή καταστήματος, δηλ. ακριβότερα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...