Προς το περιεχόμενο

Πλαίσιο και αποστολή δέματος


bluesattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω GIO ...ενας φιλος τωρα μου ειπε οτι αυτο συμβαινει οταν το δεμα ειναι μεγαλο-βαρυ οποτε τα ΕΛΤΑ δεν μπορουν να το στειλουν και θελει μεταφορικη...μπορει να ειναι και αυτο....βεβαια κανενας απο τους υπαλληλους του Πλαισιου δεν μου ανεφερε κατι τετοιο...

 

Αν ισχυε κατι τετοιο-που δεν λεω οτι δεν μπορει και να ισχυει- δεν μπορουσε ο υπαλληλος τη Δευτερα να μου πει...ξερεις φιλε εδω εχουμε αυτο το προβλημα...κλπ κλπ..και οχι να μου λεει ..θα τα εχετε την Τεταρτη..καλοριζικα..

 

Θα ξαναπαρω τηλεφωνο τωρα να ρωτησω ακριβως τι συμβαινει σε τετοιες περιπτωσεις....και θα σας πω τι θα μου πουν..

 

Παντως οπως και να χει....σημερα ειναι Τεταρτη και ακομα δεν εχουμε καν παραγειλει τα ηχεια...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΕΠΕΙΑ , Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ....ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΜΥΡΙΖΩ ΝΑ ΝΥΧΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΘΕΛΕΙ....ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΤΟΥ ΔΕΜΑΤΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Κάποιοι, χάνουνε πεταλιές εκεί μέσα.

Οταν ειχα παραγγείλει εναν ράπτορα μέσω Ιντερνετ, μου είπαν οτι αν τον παραλάβω εγώ απο το κατάστημά τους, θα τον χρεωθώ με τιμή καταστήματος, δηλ. ακριβότερα !!

 

ε, και που είναι το περίεργο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα μιλησα με εναν υπαλληλο και μου ειπε ευγενικα οτι αυτο ειναι οντως πολιτικη της εταιρειας οταν το δεμα ειναι ογκωδες , οπου τοτε ειναι απαραιτητη η μεταφορικη (τα Ελτα δεν στελνουν ) και η προπληρωμη του δεματος...

 

Ισως δεν επρεπε να βιαστω και να συννενοηθω καλυτερα με τον αλλο υπαλληλο τι ειχε γινει..αλλα απο την αλλη..αυτο ειναι δικη τους υποχρεωση νομιζω (οπως παραδεχτηκε και ο ιδιος ο τελευταιος υπαλληλος που μιλησα)...και δεν θα γινω και μαντης Καλχας να δω εγω τι χρειαζεται...εκτος οτι δυστυχως ειμουν και προκατελλειμενος απο το τελευταιο περιστατικο οπου μου ειχε γινει και ''παρατηρηση'' γιατι δεν παρελαβα το δεμα (μαλιστα...αντι να ζητησουν και συγνωμη !!!)

 

Αυτα απο το Πλαισιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Τότε, γιατί να το παραγγείλω μέσω Ιντερνετ, και να μην πάω κατευθείαν να το πάρω ??

Eλα ντε!Αν εχεις σκοπο να τον παρεις απο το καταστημα,γιατι τον παραγγελνεις μεσω internet?Για να τον παρεις φθηνοτερα και πιο γρηγορα?

Παντα ετσι ηταν στο πλαισιο,μεσω ιντερνετ καλυτερες τιμες.

 

Tελικα μιλησα με εναν υπαλληλο και μου ειπε ευγενικα οτι αυτο ειναι οντως πολιτικη της εταιρειας οταν το δεμα ειναι ογκωδες , οπου τοτε ειναι απαραιτητη η μεταφορικη (τα Ελτα δεν στελνουν ) και η προπληρωμη του δεματος...

Ο εκτυπωτης που πηρα(http://www.plaisio.gr/Product.aspx?Product=1028901&keyword=ip4500) μαζι με τα παρελκομενα ηταν ενα δεμα σεβαστου ογκου,θα το παρομοιασω με περιπου ενα case για υπολογιστη.Ηρθε με ταχυμεταφορικη ελτα.Καλη θα ηταν μια διευκρινηση απο τι ογκο και πανω στελνουν με μεταφορικη,που αν δεν κανω λαθος και η ταχυμεταφορικη ελτα ειναι κατι αντιστοιχο.

Just my 2 cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε, γιατί να το παραγγείλω μέσω Ιντερνετ, και να μην πάω κατευθείαν να το πάρω ??

 

μα προφανώς οι λόγοι που είναι πιο φθηνά μέσω internet είναι 2..

(αυτούς καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον)...

 

1. για να έχουν παρόμοιες τιμές με το μεγάλο αντίπαλο ιντερνετομάγαζο (e-shop)..

2. (υποθετικά) για να διώξουν κόσμο από τα μαγαζιά, και να συνηθίσουν όλοι στην ιδέα της online αγοράς...

 

 

(με την εξυπηρέτηση πάντως που έχουν στις παραγγελίες τους, δεν βλέπω να το πολυκαταφέρνουν το δεύτερο)...

 

βάση αυτών, εσύ πως έχεις την ''απαίτηση'' να το παραγείλεις μέσω internet, και να το παραλάβεις από το μαγαζί με την έκπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κάτω των 45 ευρώ προϊόντα, το να το παραγγείλεις μέσω ίντερνετ μόνο με μειωμένη τιμή και όχι στο κατάστημα είναι καθαρή λαμογιά για να σου χρεώσουν τα μεταφορικά. Πάρτε τα από το ανταγωνιστικό τους κατάστημα, να τους τσούξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κάτω των 45 ευρώ προϊόντα, το να το παραγγείλεις μέσω ίντερνετ μόνο με μειωμένη τιμή και όχι στο κατάστημα είναι καθαρή λαμογιά για να σου χρεώσουν τα μεταφορικά. Πάρτε τα από το ανταγωνιστικό τους κατάστημα, να τους τσούξει...

 

mazi sou furious:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Γιατί το ίδιο κάνω και με το e-shop.Απο Ιντερνετ παραγγέλνω, απο το κατάστημα Θεσ/νίκης παραλαμβάνω.

Μην μπερδευουμε το καταστημα του πλαισιου,με το"καταστημα"του e shop,το οποιο δεν ειναι καταστημα αλλα access point του eshop.

Και στην τελικη,αφου μια χαρουλα την κανεις την δουλεια με το eshop,τι ασχολησε με το πλαισιο?Καλυτερα να σε χασουν απο πελατη,παρα να εχεις παραπονα και να τους ακουμπας και τα λεφτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, θα τους κάνουμε την μούρη κρέας... :rolleyes:

 

Τα φτηνά κομμάτια είναι μεγάλο μέρος του τζίρου... πολλές φορές με μεγαλύτερα κέρδη από τα ακριβότερα... δεν είναι τυχαίο ότι ένας στη Στουρνάρη βγάζει φτηνά κομμάτια στο πεζοδρόμιο... κάτι ξέρει για να το κάνει τόσον καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φτηνά κομμάτια είναι μεγάλο μέρος του τζίρου... πολλές φορές με μεγαλύτερα κέρδη από τα ακριβότερα... δεν είναι τυχαίο ότι ένας στη Στουρνάρη βγάζει φτηνά κομμάτια στο πεζοδρόμιο... κάτι ξέρει για να το κάνει τόσον καιρό...

 

ναι δεν διαφωνώ, απλά είμαι της άποψης του καλύτερα να πληρώσω κάτι λίγο παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

(και νομίζω πως πολλοί είναι της ίδιας άποψης).

 

:shifty:ο συγκεκριμένος στην Στουρνάρη σου δίνει μία σχετική εγγύηση πως θα δουλέψουν αυτά που σου πουλάει...

τώρα αν γίνει στραβή και σου χαλάσει κάτι μετά από 1,5 μήνα, δεν φέρει καμμία ευθύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...