Προς το περιεχόμενο

overclocking σε evga 8800gt stock


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα και καλή χρονιά.έχω τη stock evga 8800gt και θέλω να την ανεβάσω λίγο χωρίς όμως μεγάλο ρίσκο.δοκίμασα το ntune της mobo(evga 650i ultra) αλλά τζίφος!:cry:έχω ακούσει καλά λόγια για το riva tuner και το εγκατέστησα είδα ότι μπορώ να πειράξω τα ρολόγια.εσείς τι προτείνετε?να τα ανεβάσω σιγά σιγά και εάν ναι μέχρι πόσο?έχει κάποια επιλογή το riva tuner ώστε να κάνει automated overclocking αλλά χωρίς να γίνει τοστιέρα η κάρτα?:mrgreen:ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

core 900, shader 1500,memory 1800

core 900? με τίποτα.. η κανονική όπως όλες η 8800gt είναι 600-1500-900 η οc version η μεγαλύτερη είναι μέχρι 700mhz clock της evga.

 

Μπορείς να την ανεβάσεις με αυτό το τρισάθλιο cooler 100mhz δηλαδή gpu 700-shader 1600-memory 1000 μέσα απο το rivatuner και βάλε την ταχύτητα του fan στο 50% για παραπάνω ανεβάσε τις στοφές στο 100% αλλά θα ακούγετε σαν ελικόπτερο:P ή φυσικά αλλάζεις την ψύκτρα με καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ακου την γνωμη μου. εχω την ιδια και χρονισμενη,αν στο crysis δεν κολλουσε πουθενα και αχρονιστη! γιατι ομως? ολο το θεμα ειναι ο ηχος! παρε πχ μια creative πχ sb pro καρτα ηχου και θα με θυμηθεις! ολα ειναι στον ηχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ακου την γνωμη μου. εχω την ιδια και χρονισμενη,αν στο crysis δεν κολλουσε πουθενα και αχρονιστη! γιατι ομως? ολο το θεμα ειναι ο ηχος! παρε πχ μια creative πχ sb pro καρτα ηχου και θα με θυμηθεις! ολα ειναι στον ηχω!

 

Δηλαδή με μια soundblaster x-fi παίζεις το crysis νεράκι??:eek: Μη λέτε βλακίες βρε παιδιά όταν δεν υπάρχει μια καλή vga για να παίζεις καλά το game τι θα σου κάνει η κάρτα ήχου????:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την συγκεκριμενη λεω! 8800gtx! δινει βοηθεια τρελη! αποδεσμευει το πυρηνα πχ σε μενα τον τετραπυρηνο!!! ψαξε το!

 

Μου αρέσει που συνεχίζεις κιόλας....:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που συνεχίζεις κιόλας....:lol:

 

οτι πεις! αρα μια καλη καρτα που την βοηθαει η καρτα ηχου ειναι μ@λ@κι@! οτι πεις πχ που εχω δυο σκληρους το εναν για να παιζουν ολα τα παιχνιδια και τα αλλα σφαιρα μ@λ@κι@ ! υδροψηξη? μ@λ@κι@! μονο η καλη καρτα ειναι η δουλεια!!!! πως δεν το σκεφτηκα??? τι μ@λ@κ@ς ειμαι και εγω!!!! αντε να εισαι καλα΅!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο site της evga θα δεις 3 διαφορετικες 8800gt.η ssc ειναι η πιο δυνατη.με το riva tuner παιξε με τα clocks και βαλε αυτα της ssc.εχω διαβασει απο αλλους πως γινεται αφοβα.αν εσυ το επιχειρησεις ανεβαζε πολυ λιγο τους χρονισμους καθε φορα και οχι μαζεμενα πολυ.να δεις τι μπορει να αντεξει ΑΝΕΤΑ η καρτα σου.μην την τρελανεις στον υπερχρονισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε ο φιλος απο πανω βαλε τους χρονισμους της SSC και μετα αν δουλευει καλα χωρις artifacts και κολληματα πηγαινε κ κατεβασε το bios της SSC απο το site tης EVGA κ τρεχτο για να μην χρειαζεται να χρησιμοποιεις RIVA TUNER κ λοιπα προγραμματα....Επισης διορθωνει το προβλημα με το ανεμηστηρακι κ τις θερμοκρασιες!!αυτα απο μενα!Have fun!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...