Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για wireless adsl-router


thodoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μπορεί κάποιος ας μου λυσει μια απορία... :-D

Βάζοντας ένα switch πανω σε ένα απλό DSL modem μπορώ να μοιράσω την συνδεση μου σε πολλους υπολογιστες. Σωστα;

Η επιπλέον δυνατοτητα που μου προσφέρει το router, σε σχέση με το switch ειναι οτι μπορoύν οι Η/Υ που είναι συνδεδεμένοι σε αυτό να βλέπουν ο ένας τον άλλο δημιουργώντας ένα δικό τους δίκτυο; :rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί κάποιος ας μου λυσει μια απορία... :-D

Βάζοντας ένα switch πανω σε ένα απλό DSL modem μπορώ να μοιράσω την συνδεση μου σε πολλους υπολογιστες. Σωστα;

Η επιπλέον δυνατοτητα που μου προσφέρει το router, σε σχέση με το switch ειναι οτι μπορoύν οι Η/Υ που είναι συνδεδεμένοι σε αυτό να βλέπουν ο ένας τον άλλο δημιουργώντας ένα δικό τους δίκτυο; :rolleyes::rolleyes:

 

ΤΑ ΑDSL MODEMS ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ USB. ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑ SWITCH ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΟΔΕΜ EINAI ΑΤΟΠΟ. ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΤΟADSL MODEM ΕΧΕΙ ETHERNET ΘΥΡΑ, ΤΟΤΕ ΚΑΡΦΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΕΝΑ SWITCH ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ INTERNET AΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΗ ΧΡΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με το συγκεκριμένο μοντέλο θα μπορώ να έχω ίντερνετ μέσω της θύρας Ethernet σε 4 υπολογιστές ταυτόχρονα οι μπορούν να επικοινωνουν και μεταξύ τους;

Σόρυ αν σας κούρασα λιγο... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ MODEM ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ

πανω σε μοντεμ δεν γινεται εκτος αν παιξεις με ics που δεν λεει

Δηλαδή με το συγκεκριμένο μοντέλο θα μπορώ να έχω ίντερνετ μέσω της θύρας Ethernet σε 4 υπολογιστές ταυτόχρονα οι μπορούν να επικοινωνουν και μεταξύ τους;

Σόρυ αν σας κούρασα λιγο... :o

 

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...