Προς το περιεχόμενο

Αγορα Cpu Cooler


ThrowDOWN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://rapidshare.com/files/82560913/30683011.pdf.html

 

σιγουρα. αλλα με το ιδιο σκεπτικο καλη ειναι και η μαμισια. τελοσπαντων δεν πιστευω οτι θελει και πολυ εξειδικευση το θεμα. απλα προσπαθω να καλυψω ολους τους παραγοντες που πρεπει να παρει κανεις υποψιν για να αλλαξει την ψυξη του. το λινκ ειναι για το εγχειριδιο οσον αφορα την ψυξη για ιντελ επεξ.

 

ps: το εβαλα σε ραπιντσερ γιατι βαριομουν να το βρω παλι στο σαιτ της ιντελ και οχι να μαζεψω ποντους. εξαλλου εχω πριμιουμ στο ραπιντ οποτε δεν με ενδιαφερει ποσοι θα το κατεβασουν. αυτο το αναφερεω για να μην με παρεξηγησουν οι μοντς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
όχι για overclocking όμως :-)

 

κι'ομως μπορεις. απλα ειναι μεγαλη διαδικασια. εχει να κανει με την σχεση ρευματος,συχνοτητας,θερμοκρασιας και μπορει να υπολογιστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ότι μπορείς με την μαμίσια μπορείς, αλλά το θέμα είναι να το πηγαίνεις τέρμα και σε αυτό δεν φτάνει η μαμίσια ειδικά αν είναι Quad Core

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι μπορείς με την μαμίσια μπορείς, αλλά το θέμα είναι να το πηγαίνεις τέρμα και σε αυτό δεν φτάνει η μαμίσια ειδικά αν είναι Quad Core

 

σορρυ εγω δεν καταλαβα καλα. σιγουρα με την μαμισια δεν μπορει να πας πολυ μακρια. αυτο που εννουσα πριν ειναι οτι μπορεις και σε καταστασεις o/c να υπολογισεις ποσο θερμοτητα θα παραγει ο επεξεργαστης.

 

για να μην ξεφευγουμε και απο το θεμα παντως εγω πιστευω οτιψυκτρες τυπου Thermalright Ultra 120 extreme ειναι πολυ καλυτερες οσον αφορα το airflow λογω της θεσης τους. εγω παρολο που εχω μια ζαλμαν με πεντιουμ 4 πρεσκοτ ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα μια σαν θερμαλραιτ θα την ηθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...