Προς το περιεχόμενο

To Xbox 360 ultimate έρχεται ! (οι άλλοι φεύγουν ?)


gascp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα μην γυρισει το θεμα σε αναφορες για φορματ.Υπηρχε παλια τοπικ το οποιο δεν ταιριαζε στις κονσολες.

 

Οχι δεν ειναι επιτακτικη η χρηση του hd dvd σε 360.Ενα πεθαμενο φορμα δε θα δωσει τπτ παραπανω.Απο την αλλη αν γινει τετοια ενεργεια βλεπω να ειναι απο την toshiba

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
αντι να κοιταξει η microsoft να δουλεψει και σε 3-4 χρονια να βγαλει ενα δυνατο xbox720.. ανακοινωνει συνεχως εκδοσεις για το χβοχ360

 

XOXOXOXO όντως θα βγει PS4 και οι άλλοι θα σκέφτονται ονομασίες για τις επόμενες εκδόσεις του 360 :lol:

 

 

:lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστεύω ότι η MS να κάνει το λάθος να ενσωματώσει το hd-dvd drive.

1ον. η μάχη στην ουσία έχει ήδη κριθεί. οι δίσκοι που πουλάει το blueray forum είναι πολύ περισσότεροι από το αντίπαλο.

2ον. είναι κ ο λόγος που δεν ήθελε να το ενσωματώσει εξαρχής. ανεβάζει το κόστος δυσβάστακτα χωρίς να την καίει κιόλας αν επικρατήσει το ένα φορμάτ ή το άλλο. αυτό που την έκαιγε ήταν να μην πετύχει το blueray. πράγμα που δεν έγινε. έπαιξε το χαρτί της υποστηρίζοντας το hd-dvd, δεν της έκατσε, δεν θα πάει τώρα να χαντακωθεί βάζοντας έξτρα κόστος στην κονσόλα της το οποίο είναι κιόλας άχρηστο.

 

διάβασα ότι h MS ετοιμάζει νέα κονσόλα. δηλαδή πες ότι την κυκλοφορεί σε 2 χρόνια.. ποιος θα είναι ο κύκλος ζωής του 360; 4 χρόνια?!? γιατί μην μου πείτε ότι θα συνεχίσει να υποστηρίζει κ να βγάζει άλλα 360 μετά την πάροδο του 720(?). εδώ αμάν κάνει να γλυτώσει από τα rrod... άπατο θα πάει το 360... για Α' ποιότητας παιχνίδια, δεν το συζητώ, είδαμε από το xbox1 πόσοι πρωτοκλασσάτοι τίτλοι βγήκαν μετά τον ερχομό του 360...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι και η sony και η ninty ετοιμαζουν(σχεδιαζουν-μελετουν) νεες κονσολες.Δε νομιζω οτι λεει κατι αυτο.Υπαρχει διαφορετικη φιλοσοφια στην προσεγγιση του 360.το πρωτο xbox ετσι και αλλιως ειχε μπει αργα στην μαχη της προηγουμενης γενια και κατεμε πετυχε τον σκοπο του ωστε να εγκαθυδρισει και ονομα και δικα του πολυ σημαντικα παιχνιδια.

Μελλοντικα βλεπω να μικραινουν οι κυκλοι ζωης των κονσολων,και να σου πω την αληθεια δε με χαλαει ιδιαιτερα ενας κυκλος ζωης 4 χρονων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε εγώ είμαι αντίθετος σε ένα χρόνο ζωής 4 χρόνων με την προυπόθεση να μην πεθαίνουν οι κονσόλες όπως έγινε με το xbox1. ένα μοντέλο σαν του ps2 όπου μέχρι τα βαθιά γεράματα το υποστήριζε η μαμά εταιρία, είναι ιδανικό.δηλαδή με νέα revisions πολύ μικρότερα σε μέγεθος(psone, pstwo slim), πρωτοκλασσάτοι τίτλοι, Online features και υποστήριξη(πλεον). κάτι που δεν βλέπω να το κάνει η ms και να μην είναι κ πολιτική της εταιρίας ένα τέτοιο πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δυσκολα θα υπαρξουν κονσολες που να ακολουθησουν πορειες οπως με τα snes,genesis,psx,ps2.Μα πολυ δυσκολα ομως.Ισως αυτος που ναχει και το μεγαλο κομματι της πιτας να μπορει να το κανει αν θελει.Μεγαλυτερο κυκλο ζωης του 360 ναι.Αλλα απο την στιγμη που θα βγει το επομενο δεν βλεπω πολλα πραματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Both the Times and Stuff.tv's hypotheses make sense -- except for one small thing. In a rare abstention from its tried-and-true rumor response mantra "Microsoft does not comment on rumors or speculation," the software giant is denying it has any plans for an Xbox 360 with an internal HD-DVD player.

 

"We have reiterated multiple times since launching the Xbox 360 HD-DVD Player that we have no plans to integrate an HD-DVD player in to the Xbox 360," a spokesman told GameSpot. "We feel that offering the drive externally is the best way to give consumers the ultimate choice to create their own high-definition experiences."

 

http://www.gamespot.com/news/show_blog_entry.php?topic_id=26140722

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντι να κοιταξει η microsoft να δουλεψει και σε 3-4 χρονια να βγαλει ενα δυνατο xbox720.. ανακοινωνει συνεχως εκδοσεις για το χβοχ360

 

Τπτ το καινουργιο εδω. Καθε hardware part που σχεδιαζεται με γνωμονα να μεινει μακροπροθεσμα στην αγορα (οπως οι κονσολες) υπαγεται στην διαδικασια του die shrink για λιγοτερα fab expenses και καλυτερα yields οπου εφαρμοζονται αυτα.

Ειδικα στην περιπτωση του "hot" 360 μια χαρα θα κατσει για τους καταναλωτες κατι τετοιο, και καλυτερο θα ηταν η M$ να επικεντρωθει στο σχεδιαστικο λαθος της για το 360 παρα να βγαλει μια εκδοση σαν και αυτη που εικαζεται..

Παντως και εγω δεν βλεπω την χρησιμοτητα μιας τετοιας λυσης. Με το 1/3 αυτων των χρηματων περνω ενα 500αρη σκληρο για το PC αν θελω να αποθηκευω ταινιες. Better yet με ~500 ευρω φτιαχνω ενα decent HTPC να κανω την δουλεια μου..

 

Μου αρεσει οπως το εχει optional η MS το HD DVD και δεν το πληρωνω αμανατι οπως και να εχει. Δεν βρισκω το λογο να το αλλαξει. Αν ριξει και λιγο την τιμη του HD DVD player μια χαρα θα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το καλό όταν θα σταματήσει να βγάζει άλλα 360 η ms, θα δούμε το εξής κουφό: δεν θα έχει να επισκευάσει τα παλιά 360 και στο τέλος 3-4 χρόνια μετά το τέλος της κυκλοφορίας κ του τελευταίου 360, δεν θα έχει μείνει 360 όπου να λειτουργεί... λίγο εως τελείως τρελό αυτό που εικάζω, αλλά με τον ρυθμό που χαλάνε τα 360 είναι εφικτό...

 

υστερόγραφο (οφ τόπικ): βλέπω το saw 4 τώρα... μην το δει κανένας σας εκτός κ αν είναι άρρωστος... έλεος με τι μ@λ@κιες βγάζουν. τελειως ανώμαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4-5 χρόνια διάρκεια ζωής μίας κονσόλας είναι ότι πρέπει...η τιμή της όμως θα πρέπει να είναι προσιτή και όχι του στυλ 660 ευρώ που λάνσαρε το PS3 η SONY...ναι φυσικά θα μου πείτε είχε ενσωματωμένο blue-ray, αλλά μην ξεχνάμε ότι η κονσόλα έχει σαν βασικό σκοπό το gaming και όχι της multimedia εφαρμογές...δεν νομίζω να μας χάλαγαν καθόλου όλες οι προηγούμενες κονσόλες που και προσιτή τιμή είχαν στο λανσάρισμα τους και πρόσφεραν καθαρό gaming χωρίς να μας ενδιαφέρουν συνδέσεις με PC, πληκτρολόγια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ultra εχεις δικιο αλλα θα σου πω οτι εγω δεν θυμαμαι κονσολα της sony στο λανσαρισμα της να την πηρα κατω απο 500+ ευρω.

Πηρα ps1 (170.000 drx + 1 paixnidi δωρο) 1995-1996

ps2 (180.000 drx + 1 παιχνιδι = 200.000 δρχ) 2000-2001

ps3 ( 599 eurw + 1 paixnidi = 659 eurw) 2007

Aρα απο το 1996 πληρωνω πανω κατω τα ιδια λεφτα νομιζω....

Οσο για το Χβοχ 360 ultralisk το εχω πληρωσει μεχρι στιγμης χρυσαφι, αλλα τουλαχιστον εχει παιχνιδια πολυ καλα και το ευχαριστιεμαι...Αυτα ...Αλλα οτι σαν μηχανημα εγραψε ιστορια για την αναξιοπιστια του αυτο πρεπει να λεγεται και να κραζουμε την microsoft για να το αλλαξει στην πορεια, γιατι φιλε μου, μου δινεις το servise αλλα εγω το θελω στο σπιτι μου και οχι μεταναστη στη Γερμανια και να μενω χωρις κονσολα, να πηγαινα στην microsoft hellas να τους την φοραγα καπελο και να μου εδιναν αλλη και οχι στο περιμενε και ποτε θα φιλοτιμιθει ο Γερμαναρας να μου την στειλει..Αυτα απο εμενα. Γιατι εχει περασει το μηνυμα απο μερικους οτι ΣΚΑΡΤΟ πραγμα ειναι καλο εαν εχει εγγειηση...Ε, οχι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ultra εχεις δικιο αλλα θα σου πω οτι εγω δεν θυμαμαι κονσολα της sony στο λανσαρισμα της να την πηρα κατω απο 500+ ευρω.

Πηρα ps1 (170.000 drx + 1 paixnidi δωρο) 1995-1996

ps2 (180.000 drx + 1 παιχνιδι = 200.000 δρχ) 2000-2001

ps3 ( 599 eurw + 1 paixnidi = 659 eurw) 2007

Aρα απο το 1996 πληρωνω πανω κατω τα ιδια λεφτα νομιζω....

Οσο για το Χβοχ 360 ultralisk το εχω πληρωσει μεχρι στιγμης χρυσαφι, αλλα τουλαχιστον εχει παιχνιδια πολυ καλα και το ευχαριστιεμαι...Αυτα ...Αλλα οτι σαν μηχανημα εγραψε ιστορια για την αναξιοπιστια του αυτο πρεπει να λεγεται και να κραζουμε την microsoft για να το αλλαξει στην πορεια, γιατι φιλε μου, μου δινεις το servise αλλα εγω το θελω στο σπιτι μου και οχι μεταναστη στη Γερμανια και να μενω χωρις κονσολα, να πηγαινα στην microsoft hellas να τους την φοραγα καπελο και να μου εδιναν αλλη και οχι στο περιμενε και ποτε θα φιλοτιμιθει ο Γερμαναρας να μου την στειλει..Αυτα απο εμενα. Γιατι εχει περασει το μηνυμα απο μερικους οτι ΣΚΑΡΤΟ πραγμα ειναι καλο εαν εχει εγγειηση...Ε, οχι ....

 

Το ότι τα έσκασες εσύ πάνω στην τούρλα και λόγω περιορισμένης προσφοράς στην αρχή, δεν σημαίνει ότι αυτή ήταν η τιμή τους στο launch. Το ps2 είχε $300 και μετά από έναν χρόνο $200. Το ps3 έχει τα διπλάσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

miltoz κάνεις λάθος. και εγώ launch το είχα πάρει το ps2 από κωτσόβολο (δώρο το ridge racer) και έκανε 180.000δρχ και μαζί με τους τόκους πήγε κανα 230άρι. και από φίλους που είχαν πάρει το ps1 στο launch, το είχαν πάρει πολύ ακριβά. και δεν ήταν λόγω μειωμένης προσφοράς αλλά επειδή η τιμή του ήταν τέτοια. εγώ το ps1 το πήρα όταν η τιμή του είχε πέσει στα 65 χιλιάρικα κάπου 2 χρόνια μετά. θυμάμαι ευρώ-ευρώ που τα μάζευα με τον αδερφό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...