Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με 8800GT. PLZ Heelp!!


koumos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια δεν πολυλογω. Εχω το συστημα της υπογραφης και μολις σημερα απεκτησα την ASUS EN8800GT 512. Βγαζω την X1950 Pro και βαζω την 8800 παταω το power αλλα η οθονη παραμενει σε power saving mode.

Για να σας προλαβω πριν ρωτησετε εχω συνδεσει την εξτρα τροφοδοσια της καρτας και το τροφοδοτικο μου σιγουρα την αντεχει γιατι τη δοκιμασα σε αλλο pc με τροφοδοτικο 420W και δουλεψε. Αρα και η καρτα δεν εχει προβλημα καθως δουλευει και ο ανεμιστηρας οταν ανοιγω το pc.

Καμια αλλη ιδεα κανεις?? Plz help γιατι ξεμεινα απο ιδεες..Μηπως δεν την υποστηριζει το mobo μου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

από ότι θυμάμαι κάποιος ανέφερε ασυμβατότητα του mobo σου με την 8800GT επειδή η τελευταία είναι pci-e 2.0 η οποία θέλει pci-e 16x για να παίξει και όχι pci-e 4x που είναι αυτό το mobo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχχ αυτο δε μου αρεσε..Και τωρα τι κανουμε? Παω για καινουργιο mobo αν θελω την καρτα να δουλεψει? Κανενα BIOS update? Ειδα στο Site tis Asrock καποια BIOS που κανουν αλλαγες για να δουλεψουν οι 3850/3870 της ΑΤΙ...Απλα φοβαμαι λιγο το BIOS update γιατι δεν το χω ξανακανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

aha nice

ε στέλνεις mail στην Asus για το gen1 bios της vga (ψάξε και στο forum της) και το flashαρεις (bios update στην vga δλδ)

σε άλλο pc αναγκαστικά, μιας και στο δικό σου δεν μπορείς λογο του mobo σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχχχχ τώρα με έκανες κομμάτια..έχω ίδια μητρική κ περιμένω αύριο πρωί αυτήν ακριβώς την κάρτα...να βάλω τα κλάματα βραδιάτικα??? τι έγινε τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες δεν βρεθηκε ακρη με τη μητρικη και τελικα εβαλα μια αλλη με ενα παλαιοτερο CPU Athlon 3200+..Απογοητευση οσον αφορα το 3D MARK 06 καθως το ετρεξα και εχω σκορ 5500 περιπου ενω με την 1950 ειχα 4100. Αν παω μελλοντικα σε καλυτερο CPU και mobo θα εχω καλυτερα αποτελεσματα λογικα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πιστεύεις οτι με τον P4 στα 3 θα έβγαζες περισσότερο??? Στα ίδια επίπεδα θα ήσουν αντε ίσως ελαφρώς παραπάνω!

Η 8800 τρώει τρελό botleneck και με της 2 cpu που έχεις!

Για να την δεις να αποδίδει στο full της χρειάζεσαι το λιγότερο κάποιον athlon X2 ή ακόμη καλύτερα καποιον C2D ή C2Q

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα με την ολη φαση σκεφτομαι να παρω μια καινουργια μητρικη γυρω στα 100Ε και ενα CPU γυρω στα 100-150 το πολυ..Ελπιζω να μην χανει πολυ η καρτα με εναν C2D 4500 και πανω..Οτι τρωει bottleneck παντως τρωει τρελο! Φαντασου το Pro street ολα στο φουλ και κανει κολληματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι 6550 ... Έχουν απελπιστικά μικρό multiplier κάνοντας δύσκολη την οποιαδήποτε απόπειρα o/cing όταν έχουμε να κάνουμε με μέτρια mobos ... Θα πρότεινα να περιμένεις λίγο καιρό ακόμα (αν δεν επείγει το θέμα) και μετά την πτώση των τιμών να πας σε κάτι πιο αξιόλογο ... Όπου να 'ναι κυκλοφορούν οι υπόλοιποι yorkies και οι wolfies ... Υπομονή ;)

Aλλιώς δώσε κάτι παραπάνω και χτύπα ένα 6750 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε george ευχαριστω για την παραθεση αλλα απλα ξεχασα να αναφερω οτι δε με ενδιαφερει καθολου το ο/c. Θελω ενα cpu απλα να μην bottleneck-αρει την καρτα πολυ, με οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα..Μην παει τζαμπα εντελως η αγορα της 8800..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τελικά την ακύρωσα την 8800 αν και βρήκα το gen1 bios κλπ αλλά είπα να μην μπω σε περιπέτειες.Ποιά καρτούλα προτείνετε να την βλέπει με την μια η μητρική μου και να είναι αξιοπρεπής. 3870 βλέπει? Από τον πίνακα συμβατότητας δεν έβγαλα και πολύ άκρη αλλά είμαι και ασχετούλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...