Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με 8800GT. PLZ Heelp!!


koumos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως φαίνεται από εδώ!

Οι καλύτερες καρτες που είναι συμβατές με την Μ/Β σου είναι από

NVIDIA οι.... 8800 G90 series (ultra-gtx-gts640/320) με πιο κοντινή στα λεφτά της GT αυτή!

 

ΑΤΙ οι.... 2900 series (xt/pro/gt) και Χ1950 series με αυτή πιο κοντά στα λεφτά της 8800gt!

 

Κατά τη γνώμη μου όμως δεν αξίζει να πάρεις καμί από τις παραπάνω διότι όλες... είτε αφορά τις επιδόσεις τους είτε το δήκτη τιμης/απόδοσης είναι πολύ υποδιαίστερες από τις 3870 και 8800gt!

Οποτε προτείνω λίγη υπομονή, μαζεμα λεφτών και αγορά πακετακι καρτα γραφικών και Μ/Β μιάς και η ASROCK είναι απλά απαράδεκτες για οτιδήποτε αλλό εκτός από υπολογιστή για δουλειές γραφείου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ρε παιδιά τελικά την ακύρωσα την 8800 αν και βρήκα το gen1 bios κλπ αλλά είπα να μην μπω σε περιπέτειες.Ποιά καρτούλα προτείνετε να την βλέπει με την μια η μητρική μου και να είναι αξιοπρεπής. 3870 βλέπει? Από τον πίνακα συμβατότητας δεν έβγαλα και πολύ άκρη αλλά είμαι και ασχετούλης.

 

ούτε αυτές νομίζω.. :-( (όχι 100% σίγουρος όμως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε george ευχαριστω για την παραθεση αλλα απλα ξεχασα να αναφερω οτι δε με ενδιαφερει καθολου το ο/c. Θελω ενα cpu απλα να μην bottleneck-αρει την καρτα πολυ, με οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα..Μην παει τζαμπα εντελως η αγορα της 8800..

 

Χωρίς να θέλω να σε παρασύρω, ή να σε μεταπείσω :-D, αποκλείεις έστω και την παραμικρή πιθανότητα στο μέλλον να ενδιαφερθείς για το o/c ? Για φαντάσου, όπως συνέβη σε αρκετές περιπτώσεις - μεταξύ αυτόν και με εμένα, μελλοντικά να θελήσεις να κλοκάρεις το pc ... Θα αλλάζεις cpu επειδή ο 6550 έχει ηλίθια χαμηλό multiplier ? ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ποιά 3870 να πάρω και τι χρειάζεται να κάνω? BIOS update στο mobo ή στην vga? Αν είναι να κάνω στην vga έπαιρνα και την 8800 που το είχα έτοιμο. Το mobo έχει πάνω το τελευταίο bios. Για να να πάρω καινουριο mobo κλπ είναι χλωμότατο οπότε πρέπει να βρεθεί μια αξιοπρεπείς λύση ως έχει.Βρήκα στο site asrock οτι το bios 1.80 κάνει για 3850-3870 οπότε θα το βάλω και θα παραγγείλω μια 3870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατέληξα στην asus 3870. Ελπίζω σε 2 μέρες που θα έρθει να μην εχω πρόβλημα μετά το update του bios.Άντε γιατί με κούρασε αυτή η ιστορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...